Sf1n VS Hwoarang

Εδώ αναφερόμαστε σε προβλήματα που αφορούν το δίκτυο
Post Reply
User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Sf1n VS Hwoarang

Post by Hwoarang »

μου κόπηκε το routing σε ενα απο τα PC μου σήμερα το βράδυ κατα τις 11:15 ή όχι?

:roll: :roll: :)
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

axaxaxaxa :D :D :D :D
Death to all Fanatics

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Χωρις Τίτλο . . .

Post by korkakak »

Hwoarang wrote:μου κόπηκε το routing σε ενα απο τα PC μου σήμερα το βράδυ κατα τις 11:15 ή όχι?

:roll: :roll: :)
Δηλαδή?
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ναι..λόγος

..χρειαζόταν ο admin σου τα 5Mbps που τράβαγε το pc..προς 10.143.4.90

Μπορούσες να ρωτήσεις και στο irc απο άλλο pc..που δε του χε κοπεί το routing..

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

Α μάλιστα


Δηλαδη έτσι αντιμετωπίζετε τα 10' traffic που είναι τα μοναδικά εδω και 4-5 μέρες? Δηλαδη leeching = μαχαίρι στο routing

Τουλάχιστον να τα λέτε αυτά να πράτω και εγώ αναλογα

Αν κόβετε εμένα έτσι θα πρέπει να κάνετε το ίδιο και σε όποιον άλλο leecharei. Kαι μην πείτε ότι leecharw μοναχός μου σε όλο το δίκτυο.

Δηλαδη πέρα απο τον Θανάση όλοι οι άλλοι admin συμφωνήτε με τέτοιες ακραίες μεθόδους?

Δεν σε είδα ποτε να κόψεις gypas ή firebot :roll: :roll:

merci
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

xaxaxaxa, mou fainetai kseshkw8hkan oi leechers...

Proswpika fysika kai eimai symfwnos me ayto, ena limit xreiazetai pantou kai panta. An kapoios xreiazetai to bandwidth pou dinei gia kapoion X Y logo ekeinh th stigmh, profanws kai 8a kopsei ayton pou tou to desmeyei, eite aytos legetai Firebot, eite Kazabubu....
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Νομίζω οτι το θεμα την δεδομένη χρονική στιγμή ήταν οτι δυο πελάτες του AP του sf1n υπέφεραν σε ένα παιχνίδι για να leechareis. Αν υπήρχε ένας στοιχειώδης αυτοπεριορισμός [7 clients έχει το AP του sf1n] δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Ανάλογα έχω πράξει και εγω στο παρελθόν -νομίζω την ίδια IP είχα κόψει από τον Κούκο για 3-4 ώρες- γιατί μας χάλαγε κάποιος trv το game επειδή rf-ιαζέ το AP.

Προσωπικά δεν νομίζω να ήταν τόσο μεγάλο το θέμα όσο το οδηγούμε να γίνει αν υπήρχε η κατανόηση οτι το SPN αποτελείτε από κόμβους μεμονομένων νησίδων στις οποίες ο εκάστωτε ιδιοκτήτης εφαρμόζει την πολιτική που αρέσκεται όσον αφορά τα APs. Το backbone δόξα τω θεώ δεν rf-ιάζει ακόμα
:wink:
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δε νομίζω οτι θα δώσω και αναφορά για το αν και πως και τι και γιατί..νομίζω οτι απάντησα clean & clear..ο admin σου χρειαζόταν τα 5Mbps τη δεδομένη χρονική στιγμή..δεν ήσουν irc..κόπηκε το routing..βασικά περιορίστικε στα 10kbit..

Επίσης δε νομίζω οτι θα πρέπει να το τραβάμε γιατί υπάρχει και η μόνιμη λύση του προβλήματος..είστε 7..600/7 = 85K/s . Το μονιμοποιώ στα 85 στον καθένα και ούτε γάτα ούτε ζημιά..μπήκαν 8 δια 8..κοκ.

Δεν με νοιάζει να leechareis..κάφτο..το μπαμπούλα δε θέλω να κάνω..ούτε ν ακούω γκρίνιες..

Επίσης να ξέρεις..όποτε χρειάζομαι το bw του εξοπλισμού που συντηρώ και πληρώνω..θα το χω όποτε και με όποιο τρόπο θέλω..αν σε χαλάει κάτι απλά αλλάζεις AP.

Ps. Δεν είσαι και στο PWN?Γιατί δεν πήγε απο εκεί το traffic και προτιμήσαμε να γονατίσουμε ένα AP με 7 clients?

Ps2. Έχω κόψει και γύπα και firebot με τον ίδιο και χειρότερο τρόπο..δεν έγινε και τόσο θέμα.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Or8os eprakses ki or8os apefan8eis arxhge. Ki egw to idio 8a ekana (kai eimai diate8imenos na kanw gia tous idious akrivws logous)...
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

sf1n4k1 wrote:
Επίσης δε νομίζω οτι θα πρέπει να το τραβάμε γιατί υπάρχει και η μόνιμη λύση του προβλήματος..είστε 7..600/7 = 85K/s . Το μονιμοποιώ στα 85 στον καθένα και ούτε γάτα ούτε ζημιά..μπήκαν 8 δια 8..κοκ.
Εγω που να το ξέρω
Δεν αναφέρθηκες πουθενα για το Limit. Τα νυχια μου που τα μυρισα δεν μου είπαν κάτι τέτοιο

Επίσης να ξέρεις..όποτε χρειάζομαι το bw του εξοπλισμού που συντηρώ και πληρώνω..θα το χω όποτε και με όποιο τρόπο θέλω..αν σε χαλάει κάτι απλά αλλάζεις AP.

Θα μπορούσες να το ανακοινωνες στο thread του κομβου σου σαν κανονα λειτουργίας
Ps. Δεν είσαι και στο PWN?Γιατί δεν πήγε απο εκεί το traffic και προτιμήσαμε να γονατίσουμε ένα AP με 7 clients?
Οχι δεν είμαι αλλα σε ευχαριστω που μου το πρότεινες σαν εναλακτική


Όπως και να έχει δεν ηθελα να τσακωθω με κανέναν απλά ηθελα να ξέρω την πολιτική του AP . Δεν χρειάζεται να βγαίνεις και να μου δείχνεις οτι έχεις εσυ την εξουσια πάνω στο AP σου. Εγω απλά ρώτησα τον λόγο που κόπηκε το routing.

@ Korki
Νίκο εγω δεν βγήκα να φωνάξω ούτε να μαλώσω. Απλά θεωρώ οτι καλύτερα να μου έβαζε ενα limit παρα να το κόψει ωστε να φανει πιο καλος . Limit όπως λέει ο Θανάσης δεν υπήρχε καθώς δεν είχα πινγκ πουθενα

Τεσπα ότι θέλετε κάνετε
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

komple :!:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

To λογο στον απάντησα απ το 1ο post..παρ όλα αυτά δεν είδα να τον κατάλαβες/κατανόησες/σεβάστηκες. Αλλά αναφέρθηκες και σε 3ους όπως fire και gypa..χωρίς καν να ρωτήσεις αν έχουν πάθει κάτι παρόμοιο και πως αντέδρασαν..αν αντέδρασαν.

Δεν αναφέρθηκα ούτε θ αναφερθω σε limit, κοινή λογική θέλει εφ όσον γνωρίζεις οτι στο ίδιο AP μ εσένα είναι κ άλλοι..και μερικοί γκρινιάζουν κ όλας..μέσα σ αυτούς και εσύ..τι θα κάνω το μπαμπά σας ή θα σας ψάχνω?Στο irc γιατί δεν είσαι?Γούστο σου καπέλο σου να μην είσαι θ απαντήσεις..αλλά να δεχτείς και το γούστο μου καπέλο μου να σε κόψω..γιατί εκεί σ έψαξα πρίν σε κόψω..

Δε θα φτιάξω κανόνες που έτσι κ αλλιώς ισχύουν..όπως το τι θα κάνω όποτε μου ρθει να το κάνω στον κόμβο μου..

Οχι δεν είσαι PWN αλλά νόμιζα οτι ήσουν, έτσι δείχνει το wind του pwn..sorry..

Δε θές να τσακωθείς αλλά κάνεις θέμα..κάτι που εσύ δημιούργησες..και θες να μάθεις πολιτικές και ιστορίες που δεν υπάρχουν στο μυαλό μου..ούτε θα υπάρξουν..

Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά απ όσο μπερδεμένα τα βλέπεις..είσαι φιλοξενούμενος σε εξοπλισμό μου..αν σε χαλάει, οι εναλακτικές είπαμε υπάρχουν..;)

Ps Το ύφος κτλ είναι λόγο του ότι:

a) Γενίκευσες μια μεμονωμένη κατάσταση που αφορούσε εμένα και εσένα όχι άλλους admin.
b) Έφερες λάθος παραδείγματα εμπλέκοντας τρίτους κατηγορώντας τους έμεσα οτι τι?leecharoun?..ναι και?κόπηκαν κ αυτοί όποτε χρειάστηκε..όπως και εσύ χτες που χρειάστηκε.
c) Δεν σε κάλυψε η 1η μου απάντηση..που ούτε εξουσία έδειχνε ούτε τπτ..απλά σου εξηγούσε το λόγο και θα έπρεπε να τον σεβαστείς..
d) Oύτε 20 mins δεν κόπηκες και postares..irc..δεν το σκέφτηκες..είπες να το κάνεις πιο troll το θέμα σου.
ε) Limit δε θα κάτσω να ψάξω να σου βάλω την ώρα που κάνω κάτι άλλο και το διακόπτεις εσύ..να είσαι στο irc να σου πει όποιος έχει το prob η εγώ να βάλεις απο μόνος σου..εγώ 2 click έχωσα και έγραφε οτι περιορίστηκες στα 10kbit..
f) Μου φαίνεται ψιλοεσκέμένο το σκηνικό για τα παραπάνω..βρες τπτ άλλο ν ασχοληθείς.

Ελπίζω να σε κάλυψα πλήρως σε όλες τις λανθασμένες απορίες/συμπεράσματα/παράπονα σου.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

χμμ ποτε ηταν που καποιοι στεναχωρηθηκαν γιατι "στο pwn εχουν limits" ? :lol:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

trv να σε πάρει το μπαλάκι?γιατί απο εσένα ξεκίνησε..και ναι δεν υπάρχουν limits..υπάρχουν μυαλά και σκατά..μερικοί τα έχουν μπερδέψει..

Ps μόλις φτάσεις 7 clients σφύρα κλέφτικα..

Post Reply