Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Γενικές Ανακοινώσεις του PWMN
User avatar
neoplan
Pentium IV
Posts: 1058
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:55 pm
PWMN Wind Node ID: 188

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by neoplan »

Προτείνω το όνομα να γίνει Ασύρματο Δίκτυο Ταραμπούρας-Μποζαίτικων...

Αν κολάμε στο όνομα την κάτσαμε τη βάρκα γιατί σκέψου τι θα γίνει σε ποιο φλέγων ζητήματα.

(off topic)
Old Services by neoplan: http://proxy.pwmn || http://services.pwmn || http://clips.pwmn
http://movies.pwmn || http://dude.pwmn || http://hotspot.pwmn
other services: fakebook.pwmn, dc.pwmn, irc.pwmn, ntp.pwmn

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by panoulix »

Καλύτερα να μην έγραφες τπτ....
Your mind is twisted. How can I resist it?

elerfalahst
Intel 8088
Posts: 36
Joined: Wed Jun 27, 2007 3:40 pm
PWMN Wind Node ID: 312

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by elerfalahst »

Θα πρότεινα η θητεία των μελών του Δ.Σ. του συλλόγου να είναι 6μηνιαία και ΟΧΙ 2 ετής και να καθορίζεται κατόπιν εκλογών μεταξύ των μελών του κι όχι αυτόβουλα και δημοσιοϋπαλληλικά, ώστε να αποφεύγονται τυχόν κρούσματα που μπορεί να θέσουν σε κίνδυνο το σύλλογο και την εικόνα του τόσο εσωτερικά, όσο και εξωτερικά...
gia to aftonoma idi grafetai oti ginetai me psifoforia (i geniki sinelefsi eklegei to dioikitiko simvoulio, mpla mpla)

oson afora tous 6 mines, gia na ginei afto tha prepei na ginei kai 2i taktiki sinelefsi kathe xrono, kai isos na allaksoun kai alla pragmata. enalaktika proteino 1 xrono (an apofasisoume oti ontos ta 2 xronia einai polla), pou, ektos oti einai i mesi lisi, einai kai efikto kai "efkolo", mias kai stin etisia taktiki sinelefsi mporei apla na eklegetai kai to neo DS.

oson afora to onoma, min kolame se afto. pistevo oti to patras einai arketo. to onoma den kathorizei kai to pios mporei na einai melos i oxi, to katastatiko to orizei afto.

oson afora to an mporoune na einai meli aneksartitos geografikou periorismou, fisika kai den einai themito p.x. to DS na apartizetai 80% apo akira atoma. alla afto fisika apofevgetai. to na min ginoume enas silogos p.x. me 80% atoma apo athina mporei na apofefxthei me arnisi entaksis melwn, i diagrafi tous (an kai paratravigmeno. den nomizo oti tha xreiastei alloste. apopsi mou oti oloi einai kalodexoumenoi). oson afora to DS, den akrivos epeidi orizetai me psifoforia, den nomizo oti ta meli tou diktiou pou apartizontai 80% (kai liga leo) apo patra tha psifizan sto DS ena atomo apo alli perioxi o opios den to aksizei kiollas kai den exei simferonta kai oreksi na kanei kati gia to diktio (kai fisika, ama to aksizei, giati oxi? giati na psifistei enas xeiroteros tou apo patra?)

my 2 cents

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by cornilios »

καντο σε ελληνικα λιανα.....
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by sf1n4k1 »

eler καταρχάς γράφουμε μ Ελληνικά.

eler+panoulix+όσοι είπαν για το διετές κτλ. Καλα για το 6μηνο δε το σηζητάμε κάν για τον χρόνο το μόνο που θα πω είναι οτι το ΔΣ δε θα μπορεί σε 1 χρόνο να κάνει πράγματα για το σύλλογο καθώς 1 χρόνο μπορεί να πάρει η απόφαση του κάθε φορέα με τον οποίο θα έρχεται σ επαφή το ΔΣ ώστε να δώσει οτι ζητήσαμε. ΠΧ uni,δήμος κτλ. Αν έχει βρει ένα ΔΣ μια φόρμουλα επικοινωνίας και έχει αρχίσει πχ επαφές με το δήμο και ξαφνικά βρεθεί άλλο ΔΣ που θα βάλει άλλη προταιρεότητα χάσαμε τη μπάλα εξού και διετές. Επίσης εκλογές κτλ δεν είναι απλά ούτε γίνονται για χαβαλέ..όταν και όποτε γίνονται κάποιοι τρέχουν/γράφουν και ο σύλλογος πληρώνει...

mp καταρχάς δεν υπάρχουν τόσοι πατρινοί ώστε να είναι εφικτό αυτό που λες. Και πριν μου πεις οτι υπάρχουν..αν δεν ασχολούνταν με την ως ώρας κατάσταση λόγο χρόνου πόσο μάλλον με την γραφειοκρατεία του συλλόγου. 2ον ΟΛΟΙ απο παντού (και απο το τορόντο του Καναδά δλδ) αν θέλουν θα μπορούν να είναι μέλη και θα πρέπει να είναι μέλη αν τους ενδιαφέρει λόγο εσόδων, ποσότητας, γεωγραφικής θέσης, κοντινών νομών κτλ. Να σ ενημερώσω επίσης ότι είμαι δημότης Ρίου.

Το όνομα Ασύρματο Δίκτυο Πάτρας δεν είναι περιοριστικό. Ο σύλλογος θα επικεντρώνεται στο να έχει κόμβους στην Πατρα ναι μεν αλλά αν έχει μια σύμβαση για τα μέλη του πχ με τον ΟΤΕ και στήσει και πάνω σ ένα απ τα κτήρια του κόμβο τότε και τα μέλη της Ναυπάκτου πχ θα έχουν κέρδος. Δεν συστήνουμε το σύλλογο για ανάπτυξη του δικτύου (σε κόμβους) παρόλο που θα γίνει και αυτό, αλλά για να ανάπτυξη και επαφή με φορείς με κέρδος προς όλους τους νομούς που είναι συνδεδεμένοι με την Πάτρα. Πχ ο σύλλογος της Αθήνας κατάφερε κάτι που έφερε κέρδος σε όλη την Ελλάδα, αυτό είναι το ζητούμενο: Πίεση για το ΦΕΚ που έκανε ελέυθερο αδειοδότησης το στήσιμο ασύρματου δίκτυου. Για τα παραπάνω και μόνο δεν υπάρχει λόγος ούτε αλλαγής ονόματος ούτε domain κτλ παρόλο που δε θα με χαλούσε προσωπικά και το Ασύρματο Δίκτυο Ελλάδας (HWN) που μας βάζει σε άλλων χωράφια!

Τέλος πιστέυω απ τις ώς ώρας απόψεις οτι το καταστατικό είναι μια χαρά και δεν βλέπω κάποια (κατ εμέ) σοβαρή πρόταση. Γι αυτό επέμεινα να κλείσει νωρίς αυτή η σηζήτηση για να αναλωνόμαστε στην ουσία.

Υ.Γ Πατρινούς πάντως για ακόμα μια φορά δεν είδα να μιλάνε..και μπράβο στους φοιτητές και Έλληνες που συμμετέχουν σε αυτό που λέμε να κάνουμε.

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by tweety »

sfin μόλις είχα αρχίσει να γράφω και το Post σου με κάλυψε απόλυτα σε όλα τα σημεία. Οπότε πολύ απλά μπορεί στο άρθρο 2α περί σκοπού να προστεθεί "...των Πατρών και της ευρύτερης περιοχής."

Επιπλεόν αυτός που θα είναι στο ΔΣ δεν θα είναι για την καρέκλα, αλλά πάνω από όλα θα τον ενδιαφέρει η ανάπτυξη του δικτύου. Δεν παίζει ρόλο από που είναι, αλλά η αγάπη και το μεράκι για το wireless. Και είναι ευθύνη και τρέξιμο η "καρέκλα"...
Image

jim116
Eniac
Posts: 9
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:12 am

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by jim116 »

Το καταστατικό φαίνεται μια χαρά. Άλλωστε σε αυτό βαζίζεται λειτουργία του συλλόγου του AWMN και το μοντέλο του φαίνεται πετυχημένο από τη στιγμή, που ο σύλλογος και το δίκτου AWMN δουλεύουν σωστά με πληθώρα μελών, υπηρεσιών και ποίοτητα αυτών. Κατά τη γνώμη μου στο όνομα, θα μπορούσε να παραμείνει το όνομα της Πάτρας μιας και το πρώτο, μεγάλο ασύρματο δικτύο υπολογιστών στην Ελλάδα ξεκίνησε από την πόλη της Πάτρας με χαρακτηριστικό όνομα pwn τότε, pwmn τώρα. Τα μέλη των διασυνδεδεμένων πόλεων, που δεν έχουν ήδη σύλλογο π.χ. της Ναυπάκτου θα μπορούν να εγράφονται στο σύλλογο του PWMN και να υπάρχει βέβαια αρμονική, κατά το δυνατόν, συνεργασία με διασυνδεδεμένες πόλεις που έχουν ήδη σύλλογο π.χ. Αμαλιάδα. Αυτά κατά την υποκειμενική μου γνώμη και μόνο. Η δημιουργία του συλλόγου θα βοηθήσει πιστεύω τα μέγιστα στην καλυτερη οργάνωση, εξάπλωση, σύσφηξη του πρώτου ασύρματου δικτύου της Ελλάδας.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by panoulix »

Επίσης ακόμη μια λεπτομέρεια που καλό θα ήταν να διευκρινηστεί από τώρα.

1) Αν κάποιο μέλος κάνει αίτηση για το σύλλογο και η αίτηση απορριφθεί από το Δ.Σ. τότε τί συμβαίνει και τί συνπεπειες υπάρχουν ή θα υπάρξουν.

2) Αν κάποιο μέλος κατόπιν απόφασης του Δ.Σ. παυθεί από μέλος ή διαγραφεί από το σύλλογο, τότε τί γίνεται με τη χρηματική συνδρομή που έχει προσφέρει, κατακρατείται από το σύλλογο ή του δίνεται πίσω στο ακέραιο?

Καλό θα ήταν να συζητηθούν και αυτά, έστω κι αν αποτελούν λεπτομέρεια ή ανούσια πράγματα για κάποιους.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by cornilios »

αυτο που ξερω πανο ειναι οτι δεν περνεις πενια απο λεφτα,στανταρ αυτο που σου λεω..... :lol: :lol:
ειτε ειναι εγγραφη η οχι.βασικα ειναι εγγραφη+πληρωμη ταυτοχρονα.και μετα καθε χρονο το παγιο απο οτι ξερω σε εμας.(20 ευρα).
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by sf1n4k1 »

panoulix

1) Αν αποφασίσει το ΔΣ ότι κάποιος δεν πρέπει να μπει στο σύλλογο αιτιολογημένα τότε ο υποψήφιος απλά θα πρέπει να περιμένει το επόμενο ΔΣ ή να προσφύγει στο πρωτοδικείο (με όλη την γραφειοκρατεία-δαπάνη) αν νομίζει οτι αδικείται. Μη ξεχνάμε επίσης οτι ένας για να γίνει μέλος χρειάζεται και 2 συστατικές επιστολές απο 2 άλλα μέλη. Γιατί? Για να μη βάλει κάποιος απο ξαδέρφη μέχρι ανηψάκι 18 χρονο ώστε να είναι με το έτσι θέλω ο επόμενος πρόεδρος.

2) Για να γίνει διαγραφή με απόφαση του ΔΣ κτλ σημαίνει οτι κάτι χοντρό έχεις κάνει. Σε αυτή την περίπτωση δέχεσαι τις συνέπειες και δεν ζητάς ρέστα διότι δεν υπάρχουν. Γι αυτό υπάρχει σκοπός και καταστατικό για να το σεβόμαστε και να το αποδεχόμαστε (νομικά πια). Αν κριθεί απ το ΔΣ, ΓΣ οτι σαν μέλος ο panoulix δεν εκφράζει το σκοπό διότι έκοψε τα routes προς το σύλλογο (με συνέπειες στον σκοπό, τη σοβαρότητα, το σεβασμό προς αυτόν) μη περιμένεις ο σύλλογος να μην αντιδράσει με τη διαγραφή σου (λέω ένα παράδειγμα) κατόπιν ψηφοφορίας.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by panoulix »

Πολύ σωστός, με κάλυψες και πιστεύω κάλυψες και τον καθέναν εδω μέσα.
Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες και σωστές απαντήσεις σου.

Από την άλλη μετά λύπης μου βλέπω ότι από τα τόσα άτομα που θέλουν τη δημιουργία του συλλόγου και το να είναι ίσως και μέλη του Δ.Σ., να απαντάς μόνο εσύ και ο tweety, άντε και ο eler που πήρε κάποιες θέσεις, αλλά κανένας μα κανένας άλλος ουσιωδώς...

Οι άλλοι τι? Βάφουνε τα νύχια τους?
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by mp »

Να πω πως διαφωνώ με 6μηνη ή ετήσια θητεία. Όπως είπε και ο sf1n4k1, μέσα σε έξι μήνες δε προλαβαίνεις να δείξεις έργο.
sf1n4k1 wrote:mp καταρχάς δεν υπάρχουν τόσοι πατρινοί ώστε να είναι εφικτό αυτό που λες. Και πριν μου πεις οτι υπάρχουν..αν δεν ασχολούνταν με την ως ώρας κατάσταση λόγο χρόνου πόσο μάλλον με την γραφειοκρατεία του συλλόγου. 2ον ΟΛΟΙ απο παντού (και απο το τορόντο του Καναδά δλδ) αν θέλουν θα μπορούν να είναι μέλη και θα πρέπει να είναι μέλη αν τους ενδιαφέρει λόγο εσόδων, ποσότητας, γεωγραφικής θέσης, κοντινών νομών κτλ. Να σ ενημερώσω επίσης ότι είμαι δημότης Ρίου.
Επειδή είσαι δημότης Ρίου, και τα άλλα παιδιά είναι από Ναύπακτο, Αντίριο κτλ, έγραψα για Νομό Αχαϊας και γείτονες νομούς. Και για να γίνω πιο σαφής γιατί δε μου αρέσουν τα μισόλογα, θεωρώ λάθος αν αύριο μεθαύριο μέλη του συλλόγου που ενδεχομένως να είναι και στο ΔΣ, φύγουν από την Πάτρα για να ζήσουν για κάποια χρόνια στην Αθήνα ή στο εξωτερικό, να παραμείνουν στο ΔΣ και στο σύλλογο. Πως θα συμμετέχει στα κοινά του συλλόγου ή στο ΔΣ για παράδειγμα ο itmy από το Βέλγιο; Μήπως ηλεκτρονικά; Θα έχουμε συνεδριάσεις στο irc; Και αν αυτό συμβεί, πως θα εξασφαλιστεί το αδιάβλητο; Οι ηλεκτρονικές επικοινωνίες παραβιάζονται εύκολα και ηλεκτρονικές ψηφοφορίες δεν γίνονται ακόμα αποδεκτές για λόγους αξιοπιστίας.

Αν δε θέλουμε να θέσουμε σαφώς ένα γεωγραφικό προσδιορισμό, που μπορεί να είναι και άδικος, πρέπει σίγουρα να θέσουμε θέμα συμμετοχής στις συνελεύσεις και στις συνεδριάσεις του ΔΣ. Δε μπορεί κάποιος να είναι στο ΔΣ και να είναι απών για μήνες.

Επίσης δεν έχουμε πληροφορηθεί ακόμη για τα οικονομικά θέματα. Ποια πιστεύετε ότι πρέπει να είναι η συνδρομή; Θα υπάρχει εγγραφή πέραν της συνδρομής; Τι πλεονεκτήματα θα έχει κάποιος που είναι στο σύλλογο;

Τέλος, αν και δεν είναι ανάγκη να είναι στο καταστατικό, θέλω να αναφέρω την άποψή μου για την ανάγκη να υπάρχει ένα βασικό backbone υπό τον σύλλογο. Ένα δηλαδή κομμάτι του δικτύου που είτε θα ανήκει στον ίδιο το σύλλογο, είτε με συγκεκριμένες διατάξεις θα εξασφαλίζεται η εύρυθμη λειτουργία του χωρίς να ανήκει στο σύλλογο. Για παράδειγμα, μπορεί να υπάρχει η "επιτροπή ανάπτυξης δικτύου" στην οποία μέλη θα μπορούν να είναι μόνο οι διαχειριστές backbone κόμβων, οι οποίοι θα έχουν συμφωνήσει σε συγκεκριμένες υποχρεώσεις τους προς το σύλλογο - για παράδειγμα τη μη διακοπή δρομολόγησης, high availability, κτλ - δίνοντας μία εγγύηση πχ 100 ευρώ προς το σύλλογο την οποία θα μπορούν να πάρουν πίσω αν αποχωρήσουν από το backbone του συλλόγου προγραμματισμένα, αλλά θα την χάνουν αν προβούν σε ενέργειες που δε συνάγουν με τις υποχρεώσεις τους.

Επίσης θα ήθελα να αναφέρετε την πολιτική του συλλόγου απέναντι σε διαφημίσεις / χορηγίες - γιατί έχω ήδη τρεις πιθανούς χορηγούς.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by sf1n4k1 »

mp Για όλα πλην των bb θα πρέπει να διαβάσεις το καταστατικό. Λέει και ποιοι μπορούν να είναι μελη του ΔΣ και πως..και τι γίνεται αν λείπουν και τι γίνεται αν λείπουν πολύ..κτλ κτλ..που θα μένουν δεν παίζει ρόλο αν τηρούν τα παραπάνω. Στο παράδειγμα του itmy όχι όπως είναι τώρα δε θα μπορέσει να είναι μέλος του ΔΣ εκτός αν παρίσταται στις ΓΣ και ΔΣ συνελέυσεις, που όμως δεν αποκλείεται ;-). Αλλά διάβασε το καταστατικό.

Για τα bb η πρόταση του να δινει το bb στο σύλλογο 100Ε σαν εγγύηση όπως το θέτεις για καλή λειτουργία, το μόνο που θα πετύχει είναι να μην έχουν οι κόμβου του συλλόγου bb και να μην ασκεί τον σκοπό για τον οποίο ιδρύθηκε ο σύλλογος. Το best effort που ισχύει και τώρα στο δίκτυο μας καθώς επίσης και οι εναλακτικές διαδρομές είναι η λύση σε οποιοδήποτε downtime και αυτό θα επιδιώξει ο σύλλογος.

Θα επιμείνω να διαβαστεί ξανα το καταστατικό.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by Itmy »

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά εγώ τόσα χρόνια έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για δωρεάν δίκτυο εθελοντικού χαρακτήρα, χωρίς εγγυήσεις ποιότητας και χωρίς δεσμεύσεις (εκτός από τα πολύ βασικά). Ο σύλλογος δε μπορεί να το αλλάξει αυτό.
http://freenetworks.org/peering.html
Death to all Fanatics

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Σχέδιο καταστατικού συλλόγου

Post by mp »

Itmy wrote:Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά εγώ τόσα χρόνια έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για δωρεάν δίκτυο εθελοντικού χαρακτήρα, χωρίς εγγυήσεις ποιότητας και χωρίς δεσμεύσεις (εκτός από τα πολύ βασικά). Ο σύλλογος δε μπορεί να το αλλάξει αυτό.
http://freenetworks.org/peering.html
Δωρεάν θα είναι το δίκτυο και με τις δικές μου προτάσεις. Το να εξασφαλίζεις ότι έχεις ένα backbone που θα λειτουργεί, μπορεί να σου δώσει άλλες δυνατότητες. Για παράδειγμα, μπορεί να έρθει σε συμφωνία ο σύλλογος με το δήμο και να προσφέρει το backbone του για υπηρεσίες του δήμου, με αντάλλαγμα σημεία πρόσβασης σε δημοτικούς χώρους. Αλλιώς διαπραγματεύεσαι με ένα δεδομένο δίκτυο που με συγκεκριμένες διαδικασίες εξασφαλίζεις ότι θα λειτουργεί, και αλλιώς διαπραγματεύεσαι με ένα δίκτυο best effort όπως λέτε. Το να δεσμευτείς ότι θα είσαι up, ότι δε θα τα κατεβάσεις εν μία νυκτί, ότι δε θα κόψεις routing, και με αυτή τη δέσμευση να συμμετέχεις στο συμβούλιο που θα αποφασίζει για την ανάπτυξη του δικτύου, δεν είναι τίποτε το φοβερό. Anyway, αυτό είναι κάτι που θα συζητηθεί εντός του συλλόγου, δε χρειάζεται να υπάρχει τέτοιο θέμα στο καταστατικό.

Δεν έχω να συμπληρώσω κάτι άλλο, αναμένω το τελικό κείμενο και διευκρινήσεις στα άλλα θέματα που έθιξα παραπάνω (ποσό συνδρομής, εγγραφή ή όχι, χορηγίες/διαφημίσεις). Δε νομίζω να γράψω κάτι άλλο εδώ, οπότε μπορείτε να επαναφέρετε το ban.

mp

ΥΓ: Και κάτι περί προσωπικού. Θα περίμενε κανείς να είχατε την ευθύτητα, εσείς οι διαχειριστές αυτού του φόρουμ, από τη στιγμή που αναστείλατε προσωρινά το προσωπικό μου ban, να σταματούσατε - έστω επίσης προσωρινά - και την χλεύη προς το πρόσωπό μου. Αντ' αυτού βλέπω το avatar να παραμένει αυτό που είναι, βλέπω posts που με προσβάλουν να παραμένουν - βλέπε viewtopic.php?f=17&t=798 .

Locked