Συλλογος PWMN - Episode I

Γενικές Ανακοινώσεις του PWMN
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Όσοι ενδιαφέρεστε για το θέμα διαβάστε απ τα bold και κάτω..όσοι θέλετε να μάθετε και πως αντιμετοπίζονται "κατάντιες του δικτύου" συνεχίστε παρακάτω.

Δε θα μείνω στο ειρωνικό ύφος του itmy..καθώς το θεωρώ πολύ ευγενικό απέναντι στον iano..

iane δε πας να ξεκινήσεις την καριέρα?Αν θες να συμμετέχεις ελεύθερος..αν θες να συνεχίσεις αυτά για τα οποία δεν έγινε ο σύλλογος ποτέ όπως ειρωνείες και μαλακιές του style σου, βλακώδεις ερωτήσεις για το αν υπάρχουν χρήστες..κομμένα.

Δε θα σου μάθουμε σ αυτό το thread αν υπάρχουν η όχι χρήστες..ούτε θ απαντάμε σ αυτό το thread σε κάποιον που μπορεί να μάθει και ξέρει αν υπάρχουν χρήστες στο δίκτυο άσχετα πράγματα.

Γενικά για μένα η άποψη σου και οι απορίες σου είναι μή υπολογίσιμες..αν κάτι δεν έχει νόημα όπως λες..πάψε ν ασχολήσαι κ άσε τις παλαιού πια τύπου ηλιθιότητες..

Αν θες ν ασχοληθείς με ουσία ασχολήσου και άσε το νόημα (αν δε το ξέρεις) να το βρουν άλλοι στο θέμα νομικού προσώπου..όλα τ άλλα είναι γυψοσανίδες.

Ζητώ συγνώμη απο τους χρήστες που διαβάζουν αυτό το post και όχι απο σένα για χαρακτηρισμούς και ύφος..αλλά κύριοι δεν ανέχομαι να παίζω πια με παιδάκια 3ης δημοτικού με δήθεν απορίες και νοήματα..

Εδώ μιλάμε για ουσιαστικό βήμα προς τα εμπρός..οι αναφορές, απορίες και μαλακίες θα διαγράφονται..AND THIS IS A WARNING IANOS

Στο θέμα μας τώρα..όσοι μαζευτούμε ( όσοι περισσότεροι τόσο το καλύτερο) μπορούμε να προχωρήσουμε σε μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα εταιρία..

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.p ... opic=62004 (ένα googliasma υπόθεση το πως δουλεύει)

Το κεφάλαιο που βάζει ο καθένας για το ξεκίνημα της μπορεί να διαφέρει..
Έχει ημερομηνία λήξης (ανανεώσιμη)
Έχει standard εταίρους..(δε έχει μέλη κτλ..να μπει ο άλλος όποτε θέλει)

Αυτά..

Συμμετοχή guys Συμμετοχή..

User avatar
yian
386
Posts: 231
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:36 pm
PWMN Wind Node ID: 99

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by yian »

sf1n4k1 wrote: Στο θέμα μας τώρα..όσοι μαζευτούμε ( όσοι περισσότεροι τόσο το καλύτερο) μπορούμε να προχωρήσουμε σε μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα εταιρία..
i am in με μια πρώτη ματιά...

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Αρχίσαμε πάλι ...

ianos, δε νομίζω πως χρειαζόταν η παρέμβασή σου. Από τη στιγμή που έχεις δηλώσει δημόσια πως δε σε ενδιαφέρει το θέμα, ο σχολιασμός αυτή τη στιγμή δικαιολογημένα προκάλεσε αντιδράσεις. Αλλά οι αντιδράσεις αυτές είναι αδικαιολόγητα οξυμένες, είτε αυτή είναι η ειρωνία του itmy είτε τα μπινελίκια του sf1n4k1.

Γεγονός είναι πως στο φόρουμ συμμετέχουν λίγοι (ως ελάχιστοι). Αυτό ianos δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν χρήστες. Σημαίνει πως το φόρουμ δεν συγκινεί τους χρήστες σαν τόπος συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων. Και στο irc να έμπαινες, δε θα έβλεπες τίποτα άλλο. χαζοbots, άτομα που γράφουν συνέχεια "dota, dota" και ουσία μηδέν. Αλλά αυτό δεν είναι καινούριο, πάντα λίγο πολύ έτσι ήταν τα πράγματα, γι' αυτό και εσύ όπως και άλλοι δεν μπαίνετε πια στο irc.

Θα περίμενε κανείς ianos πως σε κάτι σοβαρό όπως είναι η δημιουργία συλλόγου θα έπρεπε άτομα όπως εσύ (ή οι eco, sostim, blacky) να συμμετάσχετε. Και την οικονομική δυνατότητα έχετε, και μόνιμοι κάτοικοι Πάτρας είστε. Πάντα η διαφωνία ήταν πως δε γίνεται προσπάθεια για κάτι οργανωμένο, πως είμαστε χύμα στο κύμα. Και μόλις έγινε μία προσπάθεια οργάνωσης, την γράψατε κανονικά.

Θανάση, η απάντησή σου είναι επιοικώς απαράδεκτη και σε καλώ να την αυτολογοκρίνεις. Δεν είναι δυνατόν να επιστρέφουμε σε εποχές που το φόρουμ ήταν γεμάτο βρισιές και μπινελίκια. Μπορούσες να απαντήσεις όπως περίπου απαντώ εγώ. Δηλαδή τι περιμένεις να γίνει τώρα; Να βρίσει και ο ianos, και μετά να τον κάνετε ban και move στα offtopic; (έχω μάθει την διαδικασία βλέπεις). Το ίδιο ισχύει για μένα και για την ειρωνική απάντηση itmy. Δε χρειαζόταν. Μπορούσες Itmy να απαντήσεις στην ουσία. Και στην ουσία δυστυχώς δεν απάντησε κανείς σας.

Και ποια είναι η ουσία; ΟΚ, υπάρχουν χρήστες και πολλά APs και το σχόλιο του ianos ήταν λάθος, προκλητικό, κακεντρεχές, whatever. Εκεί είναι η ουσία; Μήπως η ουσία είναι πως από τα 25-30 APs και τους άλλους τόσους χρήστες, για το σύλλογο ενδιαφέρθηκαν ΜΟΝΟ ΕΠΤΑ;;;;;;; ΕΠΤΑ;;;; Δηλαδή τους άλλους AP holders δε τους ενδιαφέρει το θέμα; Και για να μη μιλάμε αόριστα, sostim, eco, ianos, blacky, alex, pf, trv, beat, korki, under, jester, virlas, astrapogiannos και όσους άλλους δεν ξέρω, δε σας ενδιαφέρει ο σύλλογος; Και οι χρήστες; Εσάς δε σας ενδιαφέρει ο σύλλογος; Τίποτα; Σας είναι πολλά τα 50 ευρώ; Αν τα κάνουμε 20, θα μαζευτούν 50 άτομα; Έχετε διαφωνία επί της ουσίας του συλλόγου;

Προσωπικά αποσύρω το ενδιαφέρον μου για το σύλλογο. Θανάση, θα περάσω να πάρω τα 50 ευρώ. Ας συζητήσουμε, όσοι ενδιαφερόμαστε, όχι στο φόρουμ αλλά σε συνάντηση, για σύσταση εταιρείας. Ούτως ή άλλως εμείς κι εμείς το διαβάζουμε το φόρουμ, δε χρειάζεται να τα γράφουμε κι εδώ.

mp

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Itmy »

χαζοbots, άτομα που γράφουν συνέχεια "dota, dota" και ουσία μηδέν.
Όχι και ανούσια η dota...
Death to all Fanatics

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Itmy wrote:
χαζοbots, άτομα που γράφουν συνέχεια "dota, dota" και ουσία μηδέν.
Όχι και ανούσια η dota...
Οπότε δεν υπάρχει λόγος να γίνει σύλλογος αν η ουσία του PWMN είναι η dota. Μ' αυτά και μ' αυτά θα βγάλετε τον ianos να έχει δίκιο.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:
Θα περίμενε κανείς ianos πως σε κάτι σοβαρό όπως είναι η δημιουργία συλλόγου θα έπρεπε άτομα όπως εσύ (ή οι eco, sostim, blacky) να συμμετάσχετε. Και την οικονομική δυνατότητα έχετε, και μόνιμοι κάτοικοι Πάτρας είστε. Πάντα η διαφωνία ήταν πως δε γίνεται προσπάθεια για κάτι οργανωμένο, πως είμαστε χύμα στο κύμα. Και μόλις έγινε μία προσπάθεια οργάνωσης, την γράψατε κανονικά.

Θανάση, η απάντησή σου είναι επιοικώς απαράδεκτη και σε καλώ να την αυτολογοκρίνεις.

Προσωπικά αποσύρω το ενδιαφέρον μου για το σύλλογο. Θανάση, θα περάσω να πάρω τα 50 ευρώ. Ας συζητήσουμε, όσοι ενδιαφερόμαστε, όχι στο φόρουμ αλλά σε συνάντηση, για σύσταση εταιρείας. Ούτως ή άλλως εμείς κι εμείς το διαβάζουμε το φόρουμ, δε χρειάζεται να τα γράφουμε κι εδώ.

mp
Πάνο. Ζήτησα προκαταβολικά συγνώμη απο τους χρήστες γι αυτά τα οποία έγραψα. Βρίσκεις πάλι ευθύνες σ εμένα, τον itmy και την dota. Κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος. Απαράδεκτο δεν είναι το "ηλίθιος,βλάκας,ανώριμος" σα λέξεις, αλλά όταν γίνεται ο άλλος έτσι με σκοπό την σηζήτηση εκτός ουσίας και την απόσυρση πάλι του συνόλου απ το θέμα ρίχνοντας λάδι στη φωτιά. Εσκεμένο σχέδιο ianos δηλαδή..και εσύ Πάνο βλέπεις πάλι τον υβριστή sf1n4k1 τον ειρωνικό itmy και το κακό παιχνίδι του δικτύου την Dota ακολουθώντας το σχέδιο ianos..Πολύ δε του πάει?

Πιστέυω και βλέπω οτι με το εναλακτικό σχέδιο "μη κερδοσκοπική εταιρία" ενδιαφέρθηκαν και άλλοι (yian px) και σίγουρα το διάβασαν και θα το διαβάσουν και άλλοι. Για έναν που δεν είναι ηλίθιος αλλά σίγουρα τον παριστάνει (αφού δε θές να είμαι απαράδεκτος το λέω έτσι..γιατί σίγουρα τον παριστάνει αν δεν είναι όντως ηλίθιος ο ianos) δεν πάει πολύ να διακόψουμε την σηζήτηση και ν αποσυρθείς?

Δε καίγομαι καν για το νομικό πρόσωπο και δε θα χάσω πολύ χρόνο ακόμα στο θέμα (εσύ και ο Μάρκος το ξεκινήσατε το να μαζέψουμε λεφτά) ..αν σκέφτεσαι εσύ Πάνο την ίδια κατάληξη με παλιά εξ αιτίας τρίτων που παριστάνουν τους ηλίθιους και νιώθεις υποχρέωση να τους δικαιολογείς..τότε ναι κόβουμε την σηζήτηση επιστρέφονται τα χρήματα και μένουμε ώς έχουμε.

User avatar
yian
386
Posts: 231
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:36 pm
PWMN Wind Node ID: 99

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by yian »

back on topic.

Γιατί είπα όχι στο σύλλογο :
Γιατί ποιός από τους παλιούς του pwn θα δεχόταν προεδριλίκι από sf1n4k1, itmy, tweety ή korki ? Και το αντίστροφο φυσικά.
Γιατί όπως αποδείχτηκε η κόντρα (ή η αδιαφορία του ενός προς τις θέσεις του άλλου) καλά κρατάει και θα κρατάει .

Γιατί είπα ναι σε πιο ευέλικτη μορφή οργάνωσης (aka μη κερδοσκοπική εταίρια / whatever):
Γιατί ταιριάζει περισσότερο στον ομαδικό χαρακτήρα 5-10-100 ατόμων που ασχολούνται με το χόμπυ τους.
Αυτά ως γενική αίσθηση.

p.s.1 Μπορεί να λεω ασυναρτησίες γιατί ξεκάθαρη εικόνα του τι είναι σύλλογος και τι είναι μη κερδοσκοπική εταίρια / whatever, ποτέ δεν απέκτησα.

p.s.2 Χρήστες υπάρχουν στο δίκτυο και μάλλον τρέχει καλύτερα από ποτέ.
Το dota dota και η χαλαρώτητα σε forum/irc μπορεί επίσης να σημαίνει ότι :
-υπάρχει σεβαστό uptime και εναλλακτικές διαδρομές.
-δεν υπάρχουν τα προβλήματα του παρελθόντος με τα bb.
-ότι ο κόσμος είναι πιο χαλαρός και παίζει κάνα game.
-ότι έχουν στηθεί αρκετές υπηρεσίες και απλά τώρα κάποιοι απολαμβάνουν τη λειτουργικότητα του δικτύου.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Υπάρχουν αρκετές διαφορές μεταξύ συλλόγου και αστικής μη κερδοσκοπικής οργάνωσης ή μη κερδοσκοπικής εταιρίας.

Η ουσία που ψάχνουμε μπορεί να βρεθεί και στην εταιρία..και εκεί υπάρχει πρόεδρος. Απλά δεν μας περιορίζει στα 21 ιδρυτικά μέλη που μας περιορίζει ο σύλλογος. Απ την άλλη στην εταιρία υπάρχει ξεκάθαρος σκοπός (πχ σκοπός της εταιρίας μπορεί να είναι η Αρόη και το uni..) αφού ο σκοπός της έρθει εις πέρας..λύεται η εταιρία..σε αντίθεση με το σύλλογο που όσο τον τρέχουν τα μέλη του..τρέχει. Τα καταστατικά είναι πάνω κάτω ίδια..στην εταιρία όμως αναγράφεται και στο καταστατικό η ημερομηνία λήξης της. Αν οριστεί μια ημερομηνία και δεν έχει έρθει εις πέρας ο σκοπός της ή βρεθεί κάτι άλλο που θέλουμε να κάνουμε γίνεται ανανέωση κάθε χρόνο.

Ουσιαστικά αυτές είναι οι βασικές της διαφορές με το σύλλογο.

ps. Τα ps του yian σκοτώνουν ειδικά το 2.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by mp »

Θανάση, δε ρίχνω ευθύνες σε κανέναν. Κρίνω τα πράγματα από τη δική μου οπτική γωνία. Δε χρειαζόταν ούτε οι ειρωνία ούτε οι ύβρεις. Την απάντησή του την πήρε ο ianos από μένα με κόσμιο τρόπο. Και δε μπορείς να λες πως ρίχνω ευθύνες σε σένα, όταν για αυτά που έγραψε ο ianos είπα "λάθος, προκλητικό, κακεντρεχές, whatever". Δε μπορείς επειδή έχεις μία άλλη σχέση με τους ιδιοκτήτες του φόρουμ να βρίζεις όποιον θες χωρίς συνέπειες. Και δεν εννοώ συνέπειες να σε κάνει κάποιος ban ή να σου σβήσει κάποιος το post - αυτά δε γίνονται και το ξέρουμε όλοι. Οι συνέπειες είναι να χάνεται αυτή τη στιγμή η ουσία και να έρχεται ο yian να λέει για παλιούς pwn κτλ. Και έρχομαι στο yian.

yian, αυτά που λες είναι τελείως άσχετα. Που το είδες το παλιό pwn; Δεν υπάρχει κανείς (τουλάχιστο σε αυτή τη συζήτηση). Δεν υπάρχει κανένα pwn πλέον. Βλέπεις κανένα πρώην pwn στους 7 που θέλουν να προχωρήσει ο σύλλογος; Το σχόλιό σου είναι τελείως άστοχο και κατά τη γνώμη μου όχι ειλικρινές, μιας και πιστεύω πως το πρόβλημά σου (και άλλων) ήταν το ποσό των 50 ευρώ. Γι' αυτό λέω και πάλι, αν το ποσό γίνει 20 ευρώ, θα υπάρξει πιο μεγάλη συμμετοχή; Ή διαφωνείτε με το σύλλογο αυτόν καθ' αυτόν;

Ειλικρινά, αν δεν υπάρχουν ούτε 10 άτομα που θέλουν σύλλογο (γιατί αυτό αποδείχτηκε), τότε ο ianos έχει δίκιο να λέει πως δεν υπάρχουν χρήστες. Γιατί χρήστες που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να μπουν με το φορητό τους (ούτε καν εξοπλισμό δεν αγοράζουν να βάλουν στην ταράτσα) και να έχουν τσάμπα internet, δεν είναι χρήστες. Προκαλώ όλο αυτό τον κόσμο που υπάρχει να βγει και να πει τη γνώμη του. Που είναι αυτοί οι 60-70-100 χρήστες; Δεν έχουν άποψη; Τι ζητούν από το δίκτυο; OK, δεν έχουν λεφτά τώρα. Να τα δώσουμε όλα εμείς οι 7. Θα γίνουν όμως όλοι οι υπόλοιποι μέλη; Γιατί αν δεν γίνουν, δεν έχει νόημα ο σύλλογος.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by grigoris »

Οσοι ενδιαφερονται για να συσταθει συλλογος/συμμετεχουν στο συλλογο εχει νοημα να ποσταρουν εδω.
Οποιος δεν ενδιαφερεται απλα δεν εχει κατι να μας πει.
Εγω τουλαχιστον επενδυτικο συμβουλο δε χρειαζομαι για το πώς θα αξιοποιησω τα 50 ευρω μου και αν ειναι καλη ιδεα να τα δωσω για τον συλλογο (ακομη και τωρα που ξεσπα παγκοσμια οικονομικη κριση που θα μας επηρεαζει για τα απομενα 2-4 χρονια)
Επισης αν καποιος δεν μπορει να διαθεσει το ποσο ειναι και κατανοητο και ανθρωπινο (χρηστες του patraswireless ειμαστε οχι εκθετες στο Exclusive Yaghting), αλλα ειναι μαλ**** να προσπαθει να πεισει εστω και αλλον εναν οτι δεν εχει νοημα ο συλλογος..

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by sf1n4k1 »

Mp..θες να μου πεις οτι δε γνωριζε εκ των προταίρων την απάντηση ο ianos ή τι θα προκαλούσε?Τη γνώριζε..

Θες να μου πεις οτι επειδή έχω σχέση με τους ιδιοκτήτες του φορουμ μιλάω όπως μιλάω?Και στο pwn χειρότερα μιλούσα..και μιλάω έτσι γιατι θεωρώ λάθος τη στάση σου να ευγενικοποιεί τα πράγματα και τον ηλίθιο να τον αποκαλεί κακεντρεχή ή ανόητο η οτιδήποτε "μαζεμένο", ειδικά όταν ο ηλίθιος παραμένει ηλίθιος για χρόνια. Πιστεύω οτι δεν είμαστε παιδάκια δημοτικού..πολλοί απο εμάς είναι 25+ για να μην πω οι περισσότεροι.

Η βλακεία παραμένει βλακεία για εμένα
Η κακία κακία..
Η μιζέρια μιζέρια..

Τώρα αν εσύ το μ..νι κλαμένο το βλέπεις πιο ωραία σαν αιδοίο κλαμένο..τότε επιμένω οτι χάνεις την ουσία. Στοχευμένη ηλίθια ατάκα για να προκαλέσει ήταν του ianoυ, ο οποιος έχει αποστασιοποιηθεί δημόσια δήθεν και έχει και δικό του forum δήθεν. Αν δε θες να το πεις όπως φαίνεται σε όλους χύμα..και θες να το ομορφαίνεις μείνε εκεί..εγώ δε θα μείνω στο δημοτικό πάντως.

Ο yian το pwn το είδε στην ηλίθια ατάκα..όπως το είδα και εγώ και πολλοί..εσύ τώρα δικαιολόγησε τ αδικαιολόγητα και ρίχνε ευθύνες και γι αυτό σε άσχετους.

Τα 7 άτομα είναι απογοητευτικό σκηνικό..αλλά δεν ήταν και παραπάνω ποτέ..Οι χρήστες απολαμβάνουν αυτό που διαφημίζουμε οτι είμαστε την ελευθερία δωρεάν υπηρεσιών. Τώρα τι κάνουμε λοιπόν?Εγώ λέω οτι γινόμαστε 12-15..οκ 21 δε θα γίνουμε. Προχωράμε λοιπόν σε εταιρία ή το αφήνουμε?

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Hwoarang »

Λοιπον, αν συνεχισετε ετσι το νημα θα καθαρισει και τα πατε στα offtopic στεγνα. Μονο τα ontopic θα μεινουν.

Τελευταια προειδοποίση

ΜΗΝ ΠΗΔΑΤΕ ΤΟ ΝΗΜΑ :evil: :evil: :evil:
Image
Blog :)

Comming soon . . .

M4rk
Intel 8088
Posts: 45
Joined: Fri Oct 05, 2007 8:03 pm
PWMN Wind Node ID: 54

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by M4rk »

Εγώ προσωπικά επειδή είχα πει και στο irc ότι υποστηρίζω το μοντέλο του συλλόγου, νομίζω ότι θα πρέπει τουλάχιστον να δικαιολογήσω το γεγονός ότι δεν έδωσα τα 50 που ζητήθηκαν.

Ο λόγος είναι απλός. Τη δεδομένη στιγμή τα 50 δυστυχώς μου φαίνονται πολλά. Δεσμεύομαι να τα δώσω αργότερα. Απλά τη δεδομένη στιγμή δεν έχω τη δυνατότητα να το κάνω. Ίσως θα έπρεπε να το αναφέρω και νωρίτερα αυτό αλλά πίστυα ότι θα βρίσκονταν 21 άτομα και χωρίς εμένα που δεν είμαι και κανένας network guru ή AP holder. Ένας client είμαι που θέλω όμως το δίκτυο να κάνει κάτι πιο οργανωμένο από αυτό που είναι τώρα. Ναι αν ήταν 20 θα μου ήταν πιο έυκολο αλλά δεν θεωρώ ότι και τα 50 είναι πάρα πολλά, απλά αυτή τη στιγμή προέχουν άλλα προσωπικά έξοδα. Ελπίζω αυτό να είναι κατανοητό.
Knowledge Is Power.
(The Mentor)

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by Hwoarang »

Εννοειται οτι δεν κατηγορουμε κανεναν που δεν εδωσε. Για ονομα του θεου. Απλα πολλοι AP holders δεν ειπαν καν την γνωμη τους για την ολη φαση. Where the fuck are they?

Οπως και να χει με την παρουσα φαση καλυτερα να παμε σε μη κερδοσκοπική εταιρια με την ελπίδα οτι θα μαζευτει ο κόσμος αργότερα
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
yian
386
Posts: 231
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:36 pm
PWMN Wind Node ID: 99

Re: Συλλογος PWMN - Episode I

Post by yian »

@ mp : το παλιό pwn το βλέπω στο post toy ianou.
Έχει πάρει χαμπάρι ότι και δίκτυο υπάρχει και μια χαρά τρέχει?
Και ότι παλιότερα έπρεπε να σηκωθούν από τη καρέκλα να στήσουν κάνα link και όχι να φαντασιώνονται συλλόγους?

Επίσης, στη κουβέντα για το σύλλογο ήμουν αρνητικός γιατί ποτέ δεν πίστεψα ότι θα βρεθούν 21 άτομα να δώσουν 50 ευρώ.
Και 10ευρώ να πάει το limit, πάλι δεν θα βρεθούν 21 άτομα αλλά πολύ πιο εύκολα θα βρεθούν οι 15.

Άρα:
επειδή κάποιοι γουστάρουν να τρέξουν 2-3 πράγματα τώρα που το δίκτυο παίζει όπως πρέπει, αυτό που μπορώ να κάνω εγώ είναι να τους πω ότι είμαι μέσα για τη δημιουργία μη κερδοσκοπικής οργάνωσης/εταιρίας για να πετύχουν πιο εύκολα το σκοπό τους.

Post Reply