Sf1n VS Hwoarang

Εδώ αναφερόμαστε σε προβλήματα που αφορούν το δίκτυο
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

trv wrote:Δε συμφωνουν ολοι με τα οσα γραφει σε ολες τις παραγραφους, αλλα η πλειοψηφια. Αν υπαρξουν και αλλοι admins, τοτε η ψηφος τους θα επηρρεασει εξισου το αποτελεσμα, και ετσι μπορει να αλλαξει πιο ευκολα κατι το οποιο θα συζητηθει.
Το πλαίσιο λειτουργίας του PWN ψηφίστηκε ΟΜΟΦΩΝΑ από όλους τους ενεργούς admin του PWN. Δεν είναι αποτέλεσμα πλειοψηφικών διαδικασιών, είναι κάτι που ΟΛΟΙ το δεχτήκαμε και το υποστηρίζουμε, μέχρι νεοτέρας. trv, κάνεις λάθος.

Επί της ουσίας τώρα, το πλαίσιο ήδη καταστρατηγήθηκε για να υπάρχει η διασύνδεση με το SPN. Συγκεκριμένα δεν εκπληρώθηκαν ποτέ τόσο το 14a, όσο και το 14c, παρ' ολ' αυτά διασύνδεση υπάρχει.

Προσωπικά θεωρώ ότι τα άτομα του PWN έχουν δείξει όλη την καλή διάθεση να διασυνδεθούν με το SPN και άλλα δίκτυα. Ειδικά μάλιστα όταν αναλογιστεί κανείς πως αντιμετωπίσαμε επανειλημένα το χλευασμό και την κοροϊδία για το δίκτυό μας (για να μη χρησιμοποιήσω πιο σκληρές λέξεις) αλλά και για τα άτομά μας (ορισμένοι από μας τουλάχιστο). Ακόμα και σ' αυτό το thread, η συνεχόμενη αναφορά στο πρόσωπό μου (ενώ απέχω από οποιαδήποτε παρέμβαση - trolling κτλ εδώ και καιρό) είναι το λιγότερο ενοχλητική.

Προσωπικά θέλω να υπάρχει ένα ενιαίο δίκτυο. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση, μα καμμία, να δεχτώ να χαθεί η ιστορικότητα του ονόματος και του δικτύου που λέγεται Patras Wireless Network. Επίσης θέλω να είμαι σε ένα δίκτυο που θα υπάρχουν κάποιοι βασικοί κανόνες. Τα αναρχο-κομμουνιστικά μοντέλα που εστερνίζεστε οι περισσότεροι στο SPN, λόγω και του πολιτισμικού background που έχετε, δε με βρίσκουν σύμφωνο. Παρ' ολ' αυτά, νομίζω συνυπάρχουμε και θα συνεχίσουμε να συνυπάρχουμε για καιρό ακόμα, αρμονικά και χωρίς εμπάθειες από τη μία ή την άλλη πλευρά.

Just my two cents.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Εχεις δικιο, λαθος μου.. :roll:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Γιατί έχει λάθος?Γιατί συμφωνεί οτι έχει λάθος αναιρώντας όσα προανέφερε?Δε μπορεί να διαφωνούσε κάποιος και εφόσον οι υπόλοιποι συμφωνούσαν να είπε ναι?Δε μπορούσε κάποιος απλά να είπε ναι επειδή βαριόταν ακόμα και ν ασχοληθεί?Ένα ένα γράμμα όλοι μαζί κάνατε την σύνταξη και σε κάθε λέξη συμφωνούσαν 11 άτομα?

Μ αυτές τις συμπεριφορές διαφωνώ εγώ και γι αυτό χλευάζω..και με αυτές τις καταστάσεις..βλέποντας τες..διστάζουν και οι υπόλοιποι πιστέυω..και στο διάλογο και στην συνέχεια του θέματος..

Οι συμπεριφορές σε πρόσωπα και δίκτυα είναι απο μεμονωμένα άτομα προς μεμονωμένα άτομα και είναι αμφίδρομες..έχουν παρελθόν παρόν και μέλλον..έχουν λόγο που υφίστανται και εξού και θα υφίστανται..αυτό δεν αλλάζει την κατάσταση..ούτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο πια..οπότε είναι και άκυρο με τη σηζήτηση που ξεκίνησε..

Σ αυτό το thread αναφέρθηκε τ ονομά σου για να συμετάσχεις..όπως και έγινε..

Το αναρχο-κομμουνιστικό καθεστώς είναι το να είναι ελέυθερος ο καθένας να κάνει οτι θέλει με τον εξοπλισμό του χωρίς γκρίνια και βαβούρα απ την άλλη άκρη της Πάτρας?Σε πιο άλλο ελέυθερο δίκτυο υπάρχουν βασικοί κανόνες, ποιοι είναι και ποιοι τους ορίζουν?

Λες και μόνος σου οτι το πλαίσιο έχει καταπατηθεί..και λογικό είναι λέω εγώ..θα το δεις πιο έντονα σύντομα..αν δε το έχεις δεί :lol:

Η ιστορικότητα του ονόματος είναι το μόνο που θα συμφωνήσω..αν και στ αυτιά πολλών πια δεν είναι και ότι καλύτερο ν ακούσουν :cry:

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

Itmy wrote:
sfin wrote:Και μιας και ο Μάρκος καταφερε να μιλήσουμε πάλι όλοι μαζί σε forum..τι θα γίνει με PWN - SPN ?Θα παραμείνουν 2 εχθρικά δίκτυα ενωμένα με 2 links 5Mb/s ?Η θα προσφερθεί κανείς να πορευθούμε όλοι μαζί σ ένα νέο πλαίσιο λειτοργίας των 2 δικτύων που να θεμελιώνει την ταυτόχρονη πρόοδο και αναπτυξη και των δυο σε συνεργασία?
To μόνο που περιορίζει τα links spn-pwn είναι το πλαίσιο λειτουργίας του pwn το οποίο σέβονται όπως καταλαβαίνω οι ap holders του pwn. Και από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κάτι μέσα στον κανονισμό που να λέει ότι μπορούμε να τα γκρεμίσουμε όλα και να τα ξαναχτίζουμε απο την αρχή με άλλη προοτπική.
Αυτή είναι η μία άποψη Itmy, Η άλλη άποψη είναι ότι τα link τα εμποδίζει η δική σας δυσκολία να αποδεχτείται το τρόπο σκέψης και πράξης του PWN. Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο, ανώτερο και υποδιέστερο απλά 2 διαφορετικά πράγματα/δίκτυα/ομάδες ανθρώπων/τρόποι σκέψης. Και εγώ δε συμφωνώ με πολλές από τις απόψεις σας αλλά αποδέχομαι τη διαφορετικότητα σας και μένω σε κάποια ελάχιστα που επιτρέπουν να συνυπάρχουμε (αρμονικα?). Τόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό κατανοητό και να κάνετε κάτι αντίστοιχο?

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

mp wrote:Τα αναρχο-κομμουνιστικά μοντέλα που εστερνίζεστε οι περισσότεροι στο SPN, λόγω και του πολιτισμικού background που έχετε
Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Το μοντέλο λειτουργίας του spn είναι μοντέλο παρόμοιο με της ελεύθυερης οικονομίας ,και καμία σχέση με κεντρικοποιημένα κομμουνιστικά μοντέλα με αυστηρά κεντρική εξουσία που θυμίζουν άνετα PWN. Στο SPN την εξουσία δεν την έχει ο λαός αλλά ο AP holder και η σχέση του με τους υπόλοιπους δεν είναι προκαθορισμένη από κάποια κεντρική αρχή αλλά δυναμικά από τις δυνατότητες του καθενός. Ακολουθούμε δηλαδή μοντέλο που με το οποίο δουλεύει όλος ο κόσμος και όχι αποδεδιγμένα μη λειτουργικές ιδεολογίες όπως η κομμουνιστική που ανέφερες.
mp wrote:Παρ' ολ' αυτά, νομίζω συνυπάρχουμε και θα συνεχίσουμε να συνυπάρχουμε για καιρό ακόμα, αρμονικά και χωρίς εμπάθειες από τη μία ή την άλλη πλευρά.
Δεν υπάρχουν εμπάθειες ίσα ίσα συνεργασία θέλουμε και αυτό μας ενδιαφέρει. Όρια στη συνεργασία μας αυτή δεν υπάρχουν από τη μεριά μας. Αντίθετα από τη μεριά σας πιστεύω ότι το πλαίσιο λειτουργίας ,το οποίο όπως ο ίδιος λες δεν τηρείται, εμποδίζει τη συνεργασία μας στο βαθμό που χρειάζεται για τη δημιουργία του εννιαίου δικτύου που όλοι θέλουμε.
mp wrote:Προσωπικά θέλω να υπάρχει ένα ενιαίο δίκτυο. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση, μα καμμία, να δεχτώ να χαθεί η ιστορικότητα του ονόματος και του δικτύου που λέγεται Patras Wireless Network.
Δηλαδή θεωρείς ότι το όνομα του δικτύου είναι σημαντικότερο από το δίκτυο σαν οντότητα. Προσωπικά θεωρώ η αντίστροφη σειρά είναι πιο λογική, αλλά κατανοώ την ανάγκη για διατήρηση του ονόματος.
mp wrote: Επίσης θέλω να είμαι σε ένα δίκτυο που θα υπάρχουν κάποιοι βασικοί κανόνες.
Ίσως εδώ είναι που βρίσκεται το μεγαλύτερο εμπόδιο. Τι είδους κανόνες εννοείς και ποιός θα φροντίζει για την επιβολή των κανόνων. Και αν μπορείς να μας εξηγήσεις την ανάγκη ύπαρξης αυτών των κανόνων.
Death to all Fanatics

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Ianos wrote
Itmy wrote:
To μόνο που περιορίζει τα links spn-pwn είναι το πλαίσιο λειτουργίας του pwn το οποίο σέβονται όπως καταλαβαίνω οι ap holders του pwn. Και από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κάτι μέσα στον κανονισμό που να λέει ότι μπορούμε να τα γκρεμίσουμε όλα και να τα ξαναχτίζουμε απο την αρχή με άλλη προοτπική.
Αυτή είναι η μία άποψη Itmy, Η άλλη άποψη είναι ότι τα link τα εμποδίζει η δική σας δυσκολία να αποδεχτείται το τρόπο σκέψης και πράξης του PWN. Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο, ανώτερο και υποδιέστερο απλά 2 διαφορετικά πράγματα/δίκτυα/ομάδες ανθρώπων/τρόποι σκέψης. Και εγώ δε συμφωνώ με πολλές από τις απόψεις σας αλλά αποδέχομαι τη διαφορετικότητα σας και μένω σε κάποια ελάχιστα που επιτρέπουν να συνυπάρχουμε (αρμονικα?). Τόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό κατανοητό και να κάνετε κάτι αντίστοιχο?

Ianos
Εκεί ακριβώς είναι το λάθος. Εμείς υπάρχουμε ως οντότητα διαφορετικών συνόλων - ο καθε AP holder κάνει ό,τι θέλει, δε χρειάζεται να ρωτήσει όλο το SPN - πιστεύω αυτό έχει γίνει πλήρως κατανοητό. Κοινώς, όποιος θέλει κάνει ό,τι link θέλει όποτε θέλει με όποιν θέλει και μπορεί. Κοινό δίκτυο θέλουμε? Δημιουργούμε όσα περισσότερα links μπορούμε (συννενοήσεις AP holders εκατέρωθεν και κανενός άλλου), οπότε με τον καιρό ουσιαστικά θα υπάρχει ένα δίκτυο. Όποιος θέλει κόβει ό,τι θέλει από routes, θα υπάρχουν πλήθος εναλλακτικές. Δεν υπάρχει γκρίνια έτσι, γινόμαστε μια παρέα όλοι, το hobby και την πλάκα μας κάνουμε.

PS: trv ...

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@itmy, sf1n4k1 and all:

Αν δεν απαντήσω θα φανεί ότι δε σέβομαι ούτε εσάς ούτε το διάλογο. Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να αφιερώσω στην κατά τα άλλα ενδιαφέρουσα συζήτηση που γίνεται εδώ. Ειλικρινά, δε μου περισεύει ούτε δευτερόλεπτο. Σέβομαι τις απόψεις όλων. Ελπίζω όσοι ασχολείστε ενεργά να βρείτε τις καλύτερες λύσεις για τις ασύρματες κοινότητες της Πάτρας.

Προσωπικά δεν έχω το χρόνο αλλά κυρίως δεν έχω πια τη διάθεση να ασχολούμαι ενεργά με τα ασύρματα δίκτυα. Προσπαθώ απλώς οι δύο κόμβοι που διαχειρίζομαι να έχουν μία εύρυθμη λειτουργία. Το τελευταίο πράγμα που έφτιαξα για το PWN ήταν το voip τηλεφωνικό κέντρο με δυνατότητα εισερχόμενων κλήσεων από σταθερά για κάθε μέλος. Νόμισα πως ήταν κάτι που θα ενδιέφερε και θα ήταν χρήσιμο, μα κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Κανείς δεν ενδιαφέρεται γενικά. Ίσως στο δικό σας δίκτυο τα πράγματα να είναι καλύτερα, δε ξέρω.

Και πάλι εύχομαι ότι καλύτερο και στις δύο κοινότητες.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

@Ianos
Προσπαθούμε να εντοπίσουμε τις διαφορές και να δούμε αν γίνεται να τις μειώσουμε ώστε να φτιάξουμε ένα ενιαίο δίκτυο. Με αυτά που λες δείχνεις σα να μη σε ενδιαφέρει μια τέτοια διασύνδεση.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote: Προσωπικά δεν έχω το χρόνο αλλά κυρίως δεν έχω πια τη διάθεση να ασχολούμαι ενεργά με τα ασύρματα δίκτυα. Προσπαθώ απλώς οι δύο κόμβοι που διαχειρίζομαι να έχουν μία εύρυθμη λειτουργία. Το τελευταίο πράγμα που έφτιαξα για το PWN ήταν το voip τηλεφωνικό κέντρο με δυνατότητα εισερχόμενων κλήσεων από σταθερά για κάθε μέλος. Νόμισα πως ήταν κάτι που θα ενδιέφερε και θα ήταν χρήσιμο, μα κανείς δεν ενδιαφέρθηκε. Κανείς δεν ενδιαφέρεται γενικά. Ίσως στο δικό σας δίκτυο τα πράγματα να είναι καλύτερα, δε ξέρω.

Και πάλι εύχομαι ότι καλύτερο και στις δύο κοινότητες.
Αυτό το σέβομαι και το καταννοώ..σε όλους υπάρχουν χρονικές στιγμές που δεν περισσέυει χρόνος..αλλά πιστέυω οτι τα δύσκολα τα παρατάει κανείς πια..το rf/wifi είναι μικρόβιο που δύσκολα ξεπερνιέται.

Τα services πάντα είναι κάτι χρήσιμο..αλλά το κανείς δεν ενδιαφέρεται γενικά δεν είναι κάτι που ισχύει στην πλευρά μας..και ελπίζω όταν όντως θα σταματήσουμε να ενδιαφερόμαστε όλοι αυτής της γενιάς PWN/SPN, να έχουμε δώσει το προβάδισμα στο να συνεχίσουν να ενδιαφέρονται κάποιοι άλλοι..Προσωπικά για την υπηρεσία που έφτιαξες, εμένα θα με ενδιέφερε πολύ όπως και αρκετούς ακόμα που δεν διαθέτουν σταθερό τηλέφωνο..και πιστέυω οτι πολύ απλά το PWN δεν είχε το target group για να ενδιαφερθεί κάποιος..το "δεν ενδιαφέρεται γενικά κανείς" είναι κάπως ισοπεδοτικό και δείχνει απογοήτευση που λανθασμένα έχεις. Υπάρχει πολύς κόσμος που ενδιαφέρεται, εμείς τον διώχνουμε ή τον φέρνουμε κοντά μας..

Δεν νομίζω οτι υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές στα 2 δίκτυα..η μία είναι το χάσμα..ω ναι..χάσμα γενεών..εκεί καταλήγω..και με την άποψη του αναρχο-κομουνουστικού μοντέλου που μας περιγράφεις σαν δίκτυο Πάνο..αλλά και με την άποψη του Γιώργου περι διαφορετικών τρόπων σκέψης/ομάδων κτλ..όλοι ένα σκοπό πιστέυω έχουμε..και μιλάω για όλους όσους τρέχουν/πληρώνουν/προσφέρουν εθελοντικά υπηρεσίες..΄

Η ουσιαστική διαφορά για εμένα που πια εχω βιώσει και τις προσωπικότητες των δυο δικτύων αλλά και τα ίδια τα δύο δίκτυα σαν παροχές, ανάπτυξη, ενασχόληση, ενδιαφέρον κτλ..είναι οτι το SPN με έκανε να νιώσω πιο ελέυθερος και έτσι με αφομίωσε πιο γρήγορα. Με άφησε να δω μόνος μου λάθη μου, μου έμαθε την ομαδικότητα και την συνεργασία παρόλο που ήδη είχα 2 χρόνια σε αντίστοιχη κοινότητα..παράλληλα βλέπω να αφομιώνει και τον πιο καινούργιο client με τον ίδιο τρόπο..Αυτό το λέω με "πικρία"..γιατί δεν ίσχυε δυστηχώς στο PWN..δύσκολα αφομιώνε, ενδιαφερόταν η εκμεταλέυόταν με την καλή ένοια, κόσμο με όρεξη..και γιατί τα περισσότερα απ αυτά τα παιδιά του SPN εγώ ο ίδιος έκραζα/έδιωξα..με τον "τρόπο σκέψης/πράξης" του PWN..

Αρα πιστέυω είναι καιρός να ξεπεράσουμε τρόπους σκέψης κτλ..και να δούμε την ουσία που δεν είναι άλλη απ την ελευθερία και την εξάπλωση του δικτύου, αφήνοντας πίσω οπισθοδρομικές αντιλήψεις.

Είναι καλό να υπάρχει διάλογος..και θα ήταν καλύτερο να υπήρχε και η αμεσότητα σε αυτόν κάποιες φορές..

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

Itmy wrote:@Ianos
Προσπαθούμε να εντοπίσουμε τις διαφορές και να δούμε αν γίνεται να τις μειώσουμε ώστε να φτιάξουμε ένα ενιαίο δίκτυο. Με αυτά που λες δείχνεις σα να μη σε ενδιαφέρει μια τέτοια διασύνδεση.
Itmy,

To ενιαίο δίκτυο όπως το επιθυμείς εσύ και οι υπόλοιποι admins SPN δε με βρίσκει σύμφωνο -τούλ. τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.- Για τη διασύνδεση δεν διαφωνούσα ποτέ και το έχουμε συζητήσει αυτό κατά και από κοντά την τελευταία φορά που βρεθήκαμε.

Την περίοδο αυτή δεν έχω το χρόνο αλλά κυρίως τη διάθεση να ασχοληθώ περαιτέρω με το δίκτυο. Όπως ο MP έχω κουραστεί και εγώ από την αδιαφορία που κυριαρχεί, θα προσπαθήσω Ο κόμβος μου να συνεχίσει να λειτουργεί κανονικά και thats all.

Καλή συνέχεια,

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

To ενιαίο δίκτυο όπως το επιθυμείς εσύ και οι υπόλοιποι admins SPN δε με βρίσκει σύμφωνο
Δεν είπα για ενιαίο δίκτυο όπως το επιθυμώ εγώ. Πρότεινα να κοιτάκσουμε να γεφυρώσουμε τις όποιες διαφορές έχουμε και προς τη μία και την άλλη μεριά για να καταφέρουμε το ενιαίο δίκτυο. Εφόσον όμως βλέπω ότι τέτοια διάθεση/χρόνος δεν υπάρχει από τη μεριά σας ίσως θα ήταν καλύτερα να μην το συζητήσουμε περεταίρω.
Death to all Fanatics

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Οποτε καληνυχτα ρε...............το ξανασυζητατε καποια αλλη φορα που θα εχουν διαθεση /χρονο/ορεξη? 8)

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Εγώ να συμπληρώσω μόνο πως ο mp και ο ianos δεν είναι το PWN.

Προσωπικά αν βρεθεί μία φόρμουλα για ένωση των δύο δικτύων με ένα όνομα, ένα site, ένα wind, ένα forum κτλ κτλ, χωρίς να χαθεί το όνομα PWN, θα συμμετάσχω.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote:Εγώ να συμπληρώσω μόνο πως ο mp και ο ianos δεν είναι το PWN.

Προσωπικά αν βρεθεί μία φόρμουλα για ένωση των δύο δικτύων με ένα όνομα, ένα site, ένα wind, ένα forum κτλ κτλ, χωρίς να χαθεί το όνομα PWN, θα συμμετάσχω.
Μπορούμε να φτιάξουμε μια ιστορική γωνιά [μια δυο html σελίδες] στο ενιαίο site που να γράφει οτι η νέα αυτή μορφή οργανισμού προέκυψε απο την ένωση του SPN με το PWN
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

mp wrote:Εγώ να συμπληρώσω μόνο πως ο mp και ο ianos δεν είναι το PWN.

Προσωπικά αν βρεθεί μία φόρμουλα για ένωση των δύο δικτύων με ένα όνομα, ένα site, ένα wind, ένα forum κτλ κτλ, χωρίς να χαθεί το όνομα PWN, θα συμμετάσχω.
Προφανώς και ΔΕΝ είναι το PWN . Όταν λέω κάτι και το υπογράφω με το όνομα μου είναι προσωπική μου άποψη. Στις περιπτώσεις που μεταφέρω η εκπροσωπώ κάποιον/κάποιους άλλους αυτό το δηλώνω σαφώς. Δεν νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει κάποια παρεξήγηση σε αυτό το σημείο.

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

Post Reply