sf1n-pf-aroi

Εδώ αναφερόμαστε σε προβλήματα που αφορούν το δίκτυο
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ήτααανε μιααα φορααα..μάαατια μου.. Κ έεεναν καιρόοο.. Μια ομορφήη κυρά άααρχοντισα..να σε χαρώωω... μια μικροπαντρεμέενη κόρηηη ξανθήη..τον σφ1νο της προσμεένει..βράααδυ πρωίιι...

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

korkakak wrote:Το δίκτυό σας αν δεν κάνω λάθος κόπηκε προς eco. Αλλά επίσης αν δεν κάνω λάθος υπάρχει εναλλακτικό route μέσω spy [πηγή wind σας]. Από εκεί και πέρα τι γκρινίαζεις? Όλα έπεσαν μαζί? Γιατι δεν γύριζε το ospf τον eco μέσω spy αλλά σας άφησε κομμένους? Μήπως το OSPF σας δεν είναι σωστά σετταρισμένο?
Το δίκτυό μας κόπηκε στα δύο, εξ' αιτίας της παρέμβασης του "φωστήρα" admin σας που δε ξέρει που παν τα τέσσερα από routing. Την επόμενη φορά λοιπόν που θα κάνετε επεμβάσεις σε router που τυγχάνει να είναι ΚΑΙ στο backbone του PWN, να βάζετε άτομα που ξέρουν και όχι άσχετους.
korkakak wrote:Στην τελική το να γυρίζες το OSPF αρκούσε να πει κάποιος παιδιά το routing χάλασε και φτιαχτε το όχι να μας σκοτίζεις 10 χρόνια. 3 λεπτά δουλειά είναι. Από εκεί και πέρα ΑΝ λέω ΑΝ επιθυμεί ο Αντρέας οτιδήποτε θα μιλάμε αποκλειστικά με αυτόνκαι με κανένα άλλο. Δεν σου πέφτει λόγος, έτσι απλά. Προσωπικά εγώ και κάθε άλλος από το SPN που θα ασχοληθεί μιλάει με Αντρέα. Όχι με τον mp ούτε με το συμβούλιο των PWN admins .-
Θα σας σκοτίζω όσο καιρό θέλω, από τη στιγμή που εγώ εκείνο το βράδυ έφαγα μερικές ώρες να διορθώνω τις χαζομάρες δικών σας "άσχετων" διαχειριστών. Την επόμενη φορά, όντας εσύ σχετικός korki, να τα φτιάχνεις εσύ, για να τιμάς και την δημόσια δέσμευσή σου "Δεσμευόμαι οτι οτι και αν κάνουμε και αν αποφασίσουμε με τον pf θα αφήσουμε το pwn routing ανέπαφο και ενιαίο" και να μην αφήνεις τυχάρπαστους άσχετους με θέματα δρομολόγησης να μου χαραμίζουν το χρόνο.
korkakak wrote:
mp wrote: PS: @sf1n4k1: Ευτυχώς είχες τη στοιχειώδη αξιοπρέπεια να διορθώσεις αυτό που έγραψες στο αρχικό σου post. Μαθαίνεις σιγά σιγά ...
Μερικοί άνθρωποι πάλι δεν μαθαίνουν ποτέ
Φαντάζομαι δεν είδες το αρχικό post του sf1n4k1. Αν το είχες δει δε θα απαντούσες έτσι. Ευτυχώς για μένα εγώ πρόλαβα και το είδα. Ευτυχώς για αυτόν, πρόλαβε να το κάνει edit πριν γίνει ανέκδοτο και στη νέα του οικογένεια.

mp

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

thekeymaster wrote:
mp wrote:Λόγος μου πέφτει στο βαθμό που επηρεάζεται το PWN και συγκεκριμένα ο κόμβος που διαχειρίζομαι.
Ο pf έχει το κάθε δικαίωμα πιστεύω να κάνει οτιδήποτε γουστάρει στην ταράτσα του. Το πόσα links και με ποιον θα τα έχει είναι δικό του θέμα. Από τη στιγμή που οι όποιες κινήσεις γίνουν στον pf δεν επηρεάζουν το κομμάτι 'PWN', συγνώμη Πάνο αν θα σου φανεί άσχημο, αλλά λόγος δε σου πέφτει στο τι θα κάνει.
Σίγουρα πάντως δε σου πέφτει εσένα λόγος να μου πεις εμένα αν μου πέφτει λόγος. Ο μόνος που έχει το δικαίωμα να μου πει κάτι τέτοιο είναι ο pf, και το δικό του post, όσο το διαβάζω, δε λέει πουθενά κάτι τέτοιο.

Είναι ωραίο πάντως να συναντάς παλιούς γνώριμους σε νέα λημέρια. Νομίζω θα περάσουμε πολύ όμορφα εδώ μέσα ...

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Pf μπαλάκι dropped on you.

Πόνος 100%. Εκεί που φτύνανε μερικοι γλύφουν τώρα..εκεί που διώχνανε..τώρα τρέχουν απο πίσω..τι σου είναι και αυτός ο χρόνος ε?Καλοπληρωτής..

Blacky
Intel 8080
Posts: 20
Joined: Sun Mar 11, 2007 11:07 am

Post by Blacky »

sf1n4k1 wrote:Το ξέρω είσαι μοοόνη εισαι μοόονη είσαιιιι μόοονη.. κ αυτό σε πληγώωνει σε πληγώωνει σε πληγώωωνει...
Eimai kai ego edoooo


xe xe xe xe


Pali gia ftisies milate vre xmm gia na prosexoume ligo min glistrisoume !!!

xi xi xi

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Πόνος 100%. Εκεί που φτύνανε μερικοι γλύφουν τώρα..εκεί που διώχνανε..τώρα τρέχουν απο πίσω..τι σου είναι και αυτός ο χρόνος ε?Καλοπληρωτής..
Ούτε γλύφω κανέναν, ούτε τρέχω πίσω από κανέναν. Δυστυχώς δε μπορείς να καταλάβεις πως εγώ δεν έχω προσωπικά complex με κανέναν. Ούτε με τον sv3eaz, με τον οποίο διερεύνησα τη πιθανότητα ενός peering aggreement με το PWN (και ο άνθρωπος έβγαλε από μέσα του όλο το complex που μάλλον κράταγε καιρό τώρα), ούτε και με σένα, μιας και πρωτοστάτησα για ένα peering agreement με το SPN του οποίου είσαι μέλος. Δυστυχώς εσύ το εκλαμβάνεις ως αδυναμία, ενώ εγώ το βλέπω ως ανωτερότητα.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

complex?(psychoanalysis) a combination of emotions and impulses that have been rejected from awareness but still influence a person's behavior

Μου φαίνεται οτι ο παραπάνω ορισμός είναι ακριβώς αυτό που σου συμβαίνει..το δίκτυο του sv3eaz προέκυψε απο εσένα, όπως και πολλά δίκτυα ακόμα στην Πάτρα..λες να είναι όλοι κομπλεξικοί ή να είσαι εσυ?Μμμ

Δάσκαλε που δίδασκες και θες και peering agreement..τόσο καιρό μας τα έκανες τσουβάλια κ ακόμα συνεχίζεις..τόσο καιρό χώρισες την Πάτρα στα 10..επειδή είχε ανάγκη την ηλιθιότητα που δήθεν κατέχεις στο routing αν σου πήρε 3ς ώρες να στήσεις ospf το eco-pf-agyia ή αν σου πήρε να βάλεις το 0.0.0.0/16 για να ανοίξει το routing spn+pwn..πούλα τα σε κανα 2 που έχουν μείνει δίπλα σου ακόμα..μέχρι να ξυπνήσουν κ αυτοί..και να μείνεις εντελώς μόνος..άντε..

Υ.Γ το lock στο post της απάντησης του supernova τί δείχνει?κόμπλεξ?η ανωτερότητα?
Last edited by sf1n4k1 on Sun Mar 11, 2007 11:31 am, edited 1 time in total.

Blacky
Intel 8080
Posts: 20
Joined: Sun Mar 11, 2007 11:07 am

Post by Blacky »

sf1n4k1 wrote:complex?(psychoanalysis) a combination of emotions and impulses that have been rejected from awareness but still influence a person's behavior

Μου φαίνεται οτι ο παραπάνω ορισμός είναι ακριβώς αυτό που σου συμβαίνει..το δίκτυο του sv3eaz προέκυψε απο εσένα, όπως και πολλά δίκτυα ακόμα στην Πάτρα..λες να είναι όλοι κομπλεξικοί ή να είσαι εσυ?Μμμ

Δάσκαλε που δίδασκες και θες και peering agreement..τόσο καιρό μας τα έκανες τσουβάλια κ ακόμα συνεχίζεις..τόσο καιρό χώρισες την Πάτρα στα 10..επειδή είχε ανάγκη την ηλιθιότητα που δήθεν κατέχεις στο routing αν σου πήρε 3ς ώρες να στήσεις ospf το eco-pf-agyia ή αν σου πήρε να βάλεις το 0.0.0.0/16 για να ανοίξει το routing spn+pwn..πούλα τα σε κανα 2 που έχουν μείνει δίπλα σου ακόμα..μέχρι να ξυπνήσουν κ αυτοί..και να μείνεις εντελώς μόνος..άντε..

Υ.Γ το lock στο post της απάντησης του supernova τί δείχνει?κόμπλεξ?

Telika mou aresei edo exei fasi

(prepei na vro ena tropo na kanei mono tou Refresh o Broser gmt kserete kanenan?)

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

sf1n4k1 wrote: Δάσκαλε που δίδασκες και θες και peering agreement..τόσο καιρό μας τα έκανες τσουβάλια κ ακόμα συνεχίζεις..τόσο καιρό χώρισες την Πάτρα στα 10..επειδή είχε ανάγκη την ηλιθιότητα που δήθεν κατέχεις στο routing αν σου πήρε 3ς ώρες να στήσεις ospf το eco-pf-agyia ή αν σου πήρε να βάλεις το 0.0.0.0/16 για να ανοίξει το routing spn+pwn..πούλα τα σε κανα 2 που έχουν μείνει δίπλα σου ακόμα..μέχρι να ξυπνήσουν κ αυτοί..και να μείνεις εντελώς μόνος..άντε..
Πωπω. Μεγάλο σχολείο το SPN. Μέχρι και ο sf1n έμαθε για routing. Έεεεεετσι ρε θάνο

καραlol μεγάλε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

Blacky
Intel 8080
Posts: 20
Joined: Sun Mar 11, 2007 11:07 am

Post by Blacky »

korkakak wrote:Μέχρι και ο sf1n έμαθε για routing.
Apo pote?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:complex?(psychoanalysis) a combination of emotions and impulses that have been rejected from awareness but still influence a person's behavior
Μου φαίνεται οτι ο παραπάνω ορισμός είναι ακριβώς αυτό που σου συμβαίνει..το δίκτυο του sv3eaz προέκυψε απο εσένα, όπως και πολλά δίκτυα ακόμα στην Πάτρα..λες να είναι όλοι κομπλεξικοί ή να είσαι εσυ?Μμμ
Κατ' αρχάς αυτά που συζητάμε τώρα είναι off-topic (σε σχέση με το θέμα του routing προβλήματος στο router του pf) και καλώ τους moderators, εφ' όσον το επιθυμούν, να κάνουν split το thread. Και συνεχίζω ...

Χμμμ, μου δίνεις πολύ μεγάλη αξία, πιο μεγάλη κι απ' όση δίνω εγώ σε μένα. Το δίκτυο του sv3eaz προέκυψε από τον sv3eaz, (:::moderated [korki]::: παρακαλώ να μην μιλάμε για τρίτους ή για πράξεις τρίτων την στιγμή που δεν συμμετέχουν στην συζήτηση και αυτά που λέγονται τους προσβάλλουν. Το τι έκανε ο sv3eaz την στιγμή που αναφέρεται επωνύμως είναι άσχετο με την συζήτηση και δεν θα επιτραπεί). Παρ' ολ' αυτά, είχα την ανωτερότητα να του προτείνω ένα στοιχιώδες peering agreement. Προφανώς αυτός νόμισε ότι είναι από πάνω τώρα και μας έβρυσε μέσα στο forum μας. Άρα ποιος είναι κομπλεξικός; Για τα παιδιά του SPN νομίζω έχω ήδη αναγνωρίσει ότι έχω μέρος ευθύνης που φύγανε από το PWN ενώ όλοι σχεδόν σε κάποια χρονική στιγμή ήταν μέλη του. Ένα μέρος ευθύνης που έχεις και εσύ ο ίδιος. Και προσπάθησα στα πλαίσια του εφικτού να διατηρήσει το PWN ένα peering agreement με το SPN, αλλά βρήκα τις πόρτες κλειστές. Complex; Not me ... Για κοιτάξου στον καθρέπτη για να δεις τον ορισμό της λέξης καλύτερα ...
sf1n4k1 wrote:Δάσκαλε που δίδασκες και θες και peering agreement..τόσο καιρό μας τα έκανες τσουβάλια κ ακόμα συνεχίζεις..τόσο καιρό χώρισες την Πάτρα στα 10..επειδή είχε ανάγκη την ηλιθιότητα που δήθεν κατέχεις στο routing αν σου πήρε 3ς ώρες να στήσεις ospf το eco-pf-agyia ή αν σου πήρε να βάλεις το 0.0.0.0/16 για να ανοίξει το routing spn+pwn..πούλα τα σε κανα 2 που έχουν μείνει δίπλα σου ακόμα..μέχρι να ξυπνήσουν κ αυτοί..και να μείνεις εντελώς μόνος..άντε..
Έλα ρε, σου πήρε 3-4 post για να αρχίσεις να εκφράζεσαι όπως πραγματικά ξέρεις. "Ηλιθιότητα", "μας τα έκανες τσουβάλια". Καλά το πας, προβλέπω σε λίγο να επανέλθεις στα γνωστά σου επίπεδα. Επί της ουσίας τώρα ... παραλογίζεσαι. Παιδευόμουν 3 ώρες για να πετύχω ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ advertise τα δύο δύκτια μεταξύ τους, και προφανώς δε το κατάφερα (μάλλον δε γίνεται κιόλας). Αλλά τι να καταλάβεις και εσύ, είδες ένα mikrotik και νομίζεις ότι κάτι έμαθες.
sf1n4k1 wrote:Υ.Γ το lock στο post της απάντησης του supernova τί δείχνει?κόμπλεξ?
Το post είναι του Θέμη, ο supernova είναι απλώς ο messenger. Δείχνει ότι δεν έχουμε πρόβλημα να μας κράζει κάποιος στο δίκτυό μας (και γι' αυτό δε σβήσαμε το post, παρά μόνο τις βομολοχίες). Επίσης δείχνει ότι θέλουμε να κρατήσουμε το επίπεδο κόσμιο. Και τώρα που δε κάνεις πια εσύ post, πιστεύω θα το καταφέρουμε.

mp

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

mp wrote:Σίγουρα πάντως δε σου πέφτει εσένα λόγος να μου πεις εμένα αν μου πέφτει λόγος. Ο μόνος που έχει το δικαίωμα να μου πει κάτι τέτοιο είναι ο pf, και το δικό του post, όσο το διαβάζω, δε λέει πουθενά κάτι τέτοιο.
Ενώ εσύ έχεις το δικαίωμα να πεις στον korki πως σου πέφτει λόγος? Από πότε το απέκτησες αυτό το δικαίωμα και δεν το θυμάμαι? Δεν είδα πουθενά να σου δίνεται αυτό το δικαίωμα. Άρα δε σου πέφτει λόγος, μέχρι να στον δώσει ο pf μιας και από αυτόν περιμένεις το chmod.

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

mp wrote:Παιδευόμουν 3 ώρες για να πετύχω ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ advertise τα δύο δύκτια μεταξύ τους
Γιατί μας το λες? Θ'αλλάξει κάτι όπως η λύση του προβλήματος ή θες και μπράβο?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

thekeymaster wrote:Ενώ εσύ έχεις το δικαίωμα να πεις στον korki πως σου πέφτει λόγος? Από πότε το απέκτησες αυτό το δικαίωμα και δεν το θυμάμαι? Δεν είδα πουθενά να σου δίνεται αυτό το δικαίωμα. Άρα δε σου πέφτει λόγος, μέχρι να στον δώσει ο pf μιας και από αυτόν περιμένεις το chmod.
Μου πέφτει λόγος στο βαθμό που αλλαγές σε ένα διασυνδεδεμένο κόμβο με το δικό μου δύναται να με επηρεάσουν (όπως έγινε ήδη μια φορά). Δεν είπα ποτέ ότι μου πέφτει λόγος γενικά. Αν θες και κάτι παραπάνω, μου πέφτει λόγος στο βαθμό και στη σχέση καλής συνεργασίας που έχω με τον pf και του χρόνου που έχω δαπανήσει για να τον βοηθήσω όποτε χρειάστηκε.

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι πως εσένα δε σου πέφτει λόγος για το αν εμένα μου πέφτει λόγος. Έχεις κάτι άλλο να συμπληρώσεις επί της ουσίας του προβλήματος; Ή απλώς αναλώνεσαι σε προσωπικές επιθέσεις; Εγώ άρχισα να γράφω σε αυτό το thread γιατί είδα το τελείως λάθος αρχικό post του sf1n4k1 και για να βοηθήσω να δώσουμε λύση. Εσύ θέλεις απλώς να μου την πεις; Ε;

mp

Blacky
Intel 8080
Posts: 20
Joined: Sun Mar 11, 2007 11:07 am

Post by Blacky »

mp wrote:
thekeymaster wrote:Ενώ εσύ έχεις το δικαίωμα να πεις στον korki πως σου πέφτει λόγος? Από πότε το απέκτησες αυτό το δικαίωμα και δεν το θυμάμαι? Δεν είδα πουθενά να σου δίνεται αυτό το δικαίωμα. Άρα δε σου πέφτει λόγος, μέχρι να στον δώσει ο pf μιας και από αυτόν περιμένεις το chmod.
Μου πέφτει λόγος στο βαθμό που αλλαγές σε ένα διασυνδεδεμένο κόμβο με το δικό μου δύναται να με επηρεάσουν (όπως έγινε ήδη μια φορά). Δεν είπα ποτέ ότι μου πέφτει λόγος γενικά. Αν θες και κάτι παραπάνω, μου πέφτει λόγος στο βαθμό και στη σχέση καλής συνεργασίας που έχω με τον pf και του χρόνου που έχω δαπανήσει για να τον βοηθήσω όποτε χρειάστηκε.

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι πως εσένα δε σου πέφτει λόγος για το αν εμένα μου πέφτει λόγος. Έχεις κάτι άλλο να συμπληρώσεις επί της ουσίας του προβλήματος; Ή απλώς αναλώνεσαι σε προσωπικές επιθέσεις; Εγώ άρχισα να γράφω σε αυτό το thread γιατί είδα το τελείως λάθος αρχικό post του sf1n4k1 και για να βοηθήσω να δώσουμε λύση. Εσύ θέλεις απλώς να μου την πεις; Ε;

mp

Kai pos tha anevasoume post re si MP an den tin poume o enas ston alon ??? eee mou les???

Post Reply