Πρόβλημα με νέο χρήστη του forum

Εδώ αναφερόμαστε σε προβλήματα που αφορούν το δίκτυο
Post Reply
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Πρόβλημα με νέο χρήστη του forum

Post by sf1n4k1 »

Παραθέτω αυτούσιο το pm απο τον socrates στο forum του awmn

"Εγγραφή στο forum του PWMN
Sent at: Wed Jun 11, 2008 12:03 pm
From: socrates
To: sf1n4k1

Λοιπόν για κάποιο άγνωστο λόγο δεν μου επιτρέπει να διαβάζω μηνύματα στο forum http://www.pwmn.net/v3/index.php όταν κάνω επιτυχώς login ως socrates.

Στο board index μου εμφανίζει:
This board has no forums.

Και τα προσωπικά μηνύματα:
You are not authorised sending private messages.

Για την ιστορία ήθελα να γράψω σε ένα thread σχετικά με το wiki (ώστε να κάνουμε ανταλλαγή πληροφοριών), αλλά είδα ότι το account μου ήταν απενεργοποιημένο. Εβαλά το mail μου και έκανα ενεργοποίηση του λογαριασμού επιτυχώς, αλλά όταν κάνω login δεν μου επιτρέπει ούτε να διαβάσω μηνύματα (χωρίς login τα βλέπω!!!) ούτε φυσικά να στείλω.

Υπάρχει κάποιος admin να δει σε τι κατάσταση είναι ο λογαριασμός μου; (username: socrates)

btw Είδα ότι είχα ένα pm από σένα στο mail μου αλλά δεν μου επιτρέπει να το δω. Τέτοια πόρτα από forum πρώτη φορά

Σε msn έχω το ***** call sf1n
"


Με τη χρήση του δικού μου account (sf1n4k1) όλα του δουλέυουν κανονικά. Για δείτε το κάποιος admin.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Πρόβλημα με νέο χρήστη του forum

Post by korkakak »

socrates στείλε το msn σου plz (irc @ #room HWN nick korki or genkorki) γιατί ο sf1n0t1k "δουλεύει" :-P

edit: Sorry για τα greeklish έφυγαν
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Re: Πρόβλημα με νέο χρήστη του forum

Post by tweety »

fixed :shock:

Mε ΙΕ, registration ολοκληρώθηκε κανονικότατα με test user (yahoo.com και hotmail.com).
Έκανες confirmation ? (το mail πάει συνήθως στο spam και με mx domain awmn.net δεν γνωρίζω τι παίζει με το confirm mail)
Απλά δεν σε είχε περασμένο στους registered users.

Socrates, μάλλον ανακάλυψες κουλό bug στο registration process, αλλά αφήνω ανοιχτό το ότι δεν σου ήρθε το confirmation mail :mrgreen:
Image

socrates
UNIVAC
Posts: 11
Joined: Wed Jun 11, 2008 10:02 am
PWMN Wind Node ID: 979

Re: Πρόβλημα με νέο χρήστη του forum

Post by socrates »

Λοιπόν όλα ΟΚ! Ευχαριστώ για την ταχύτατη ανταπόκριση.

Έλαβα mail κανονικά και έκανα το activation επιτυχημένα (τουλάχιστον από το μήνυμα που μου έβγαλε στην οθόνη και από το γεγονός ότι με άφηνε να κάνω login), βέβαια δεν μου επέτρεπε να δω τα μηνύματα...

Τώρα παίζει ρολόι! TNX!

Post Reply