Link pwmn-awmn

Το PWMN ενδιαφέρεται για απομακρυσμένες διασυνδέσεις με άλλα δίκτυα της Δυτικής Ελλάδος
User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Link pwmn-awmn

Post by Itmy »

Οσοι ενδιαφερονται να συμμετασχουν στο project και εχουν σπιτι στη διαδρομη Πατρα-Αθηνα ας ποσταρουν εδω. Μεχρι ωρας παιζουν λινκς μεχρι Καμαρες-Σκαλωμα. Χρειαζομαστε πολλαπλα λινκς για redundancy!!!
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Μίλησα με Άρη και έχει έτοιμο εξοπλισμό για scan απο Αντίρριο..το σκάλωμα παίζει?

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Θα εχει πιατο αυτος ε? οποτε δε θα μπορει να το βαλει ap για να κανουμε στοχευση απο την αλλη :/ . Το σκαλωμα δεν παιζει προς το παρον. Θα παμε μαλλον σ/κ να δουμε τι σαπισε παλι.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Αυτό με ρώτησε σε τι κανάλι παίζει το σκάλωμα..και του είπα οτι είναι down..:/ Πάντος ο Aris έχει διάθεση να το βγάλει το link..θα γίνει ένα πρώτο ring προς Αθήνα..:-)

Aris_g
Intel 4004
Posts: 18
Joined: Fri Jun 01, 2007 10:12 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Agrinio-Antirrio

Post by Aris_g »

Καλά που το αναφέρατε παιδιά.Όπως είπα και στο Θάνο έχω ένα rb112 για τη δουλειά αυτή κομπλέ με nortel minipci.Εάν θέλετε αντί για πιάτο μπορώ να βάλω μια backfire 5Ghz στα 16dbi για να σας βοηθήσει στο κεντράρισμα (έχει 25 μοίρες άνοιγμα οριζόντια και κάθετα).Αλλιώς να κανονίσω να βρω κανένα πανελ να κάνουμε τη δουλειά μας.
Wireless Agrinio Metropolitan Network
WiMAN #06
WiMAN #49

WSPN #138

supernova
Intel 80286
Posts: 115
Joined: Fri Apr 13, 2007 3:18 am

Post by supernova »

Εχω ενα θετικο νεο να σας αναφερω!
Υστερα απο το πετυχημενο link μεταξύ Αγίων Θεοδωρων και Ζωγράφου, εχει μείνει μια αποσταση γυρω στα 20km που χωριζει πλεον Κιατο-Κόρινθο-Λουτράκι απο Αθήνα! Μεθαυριο θα γινουν καποια scans etc. απο Σοφικό ώστε να γινει η ένωση.
Μπορειτε να τα δειτε ολα αυτα στο wind μας http://wnk.awmn.net
Οποτε αμα μπορεσετε να βγαλουμε απο καπου ενα link με Κιάτο η Κόρινθο etc. θα γινει η διασυνδεση που θελουμε τοσο καιρο μεταξύ Πατρας Αθηνας.
Last edited by supernova on Sat Jan 19, 2008 8:12 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Πρεπει καπως να το διαφημισουμε για να το μαθουν και να ενδιαφερθουν ακομα περισσοτερος κοσμος! Στο Σκαλωμα υπαρχει interface που κοιτα προς Ακρατα. Απο εκει η Κορινθος δεν ειναι πολυ μακρυα. Εναλλακτικα μπορουμε να σκεφτουμε για κεραιες στο Παναχαικο για απευθειας link με Κορινθο.
Death to all Fanatics

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Απο τον ενθουσιασμο μου ξεχασα να πω ΜΠΡΑΒΟ στην προσπαθεια αυτη και να ευχηθω καλη συνεχεια ! Αντε πρεπει να συνδεσουμε και Πατρα-Αγρινιο.
Death to all Fanatics

donalt
Posts: 2
Joined: Mon Mar 24, 2008 11:33 pm
PWMN Wind Node ID: 999

Re: Link pwmn-awmn

Post by donalt »

Χαιρετώ τους συνάδελφους τις Πάτρας
Γράφω εκ μέρους του Σπύρου (spef 2) από το wind της Αθήνας http://wind.awmn.net/?page=nodes&node=14676,
Και spef 2 στης Πάτρας http://wind.pwmn.net/?page=nodes&node=257
που είναι στη Λυγιά στο Δερβένι
σε σημερινό scan έπιασε το if με ssid pwmn.net-κamar στους 5500 με -77 έχει ήδη συνδεθεί αλλά δεν έχει ip.
Έχει έτοιμα δυο if όποτε είναι έτοιμος για την συνέχεια.
Στον itmy στέλνω και ένα pm με το τηλ του Σπύρου για τα περαιτέρω.

Φιλικά
Βασίλης

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Link pwmn-awmn

Post by Itmy »

:shock: :shock: :shock: :shock: 62km κατα λάθος link!!!! Παιδιά έχω μείναι μλκς :D

Το κατά λάθος διότι το Δερβένι είναι στην ευθεία με το λινκ Ναύπακτος-Καμάρες (AP είναι η Ναύπακτος).

Μπράβο παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Death to all Fanatics

User avatar
astrapogiannos
Motorola 6502
Posts: 51
Joined: Sat Sep 08, 2007 9:58 pm
PWMN Wind Node ID: 157
Location: N A F P A K T O S

Re: Link pwmn-awmn

Post by astrapogiannos »

Νταξ... Κι εγώ έχω μείνει λίγο.

Το link είναι μεταξύ των κόμβων 157 στη Ναύπακτο και του 257 στο Δερβένι... Είναι στην ίδια ευθεία με το link Ναύπακτος - Καμάρες και γι'αυτό από την πλευρά μου δεν έγινε καμία στόχευση.

Φαίνεται πολύ καλό -74 ακούω τώρα.

Πότε θα περάσουμε routes?
NTAKS LEME!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Link pwmn-awmn

Post by sf1n4k1 »

Έλα θέλω ping με awmn τώρα!!Μπράβο για τη συνέχιση της προσπάθειας παίδες..είστε απλά n1.

donalt
Posts: 2
Joined: Mon Mar 24, 2008 11:33 pm
PWMN Wind Node ID: 999

Re: Link pwmn-awmn

Post by donalt »

Από ότι ξέρω ο Σπύρος σήμερα κατέβασε τα db στα -70 κάτι που είναι πολύ καλό για την συνέχεια.
Φαντάζομαι ότι πολύ γρήγορα θα κάνει login και ο Σπύρος και θα τα πείτε.

Φιλικά
Βασίλης .

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Re: Link pwmn-awmn

Post by tweety »

Μα καλά, μοτέρι έχει στο πιάτο ο stef και auto discovery BVR (beyond visual range) links ?? :shock:
Μου φαίνεται το wifi ζητάει το link με awmn.
Άντε, φώτος από ping, bw test, κτλ

Μπράβο παίδες !! Stef RULEZ 8)
Image

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Re: Link pwmn-awmn

Post by korkakak »

Whazzzaaaaaaaaaaa :shock: Το βγάλατε για πλάκα; Εμείς παλεύαμε 1+++ απογευματα για αντίστοιχο link με ταυτόχρονη στοχευση και από τις δυο μεριές...

Τι να πω; Μπράβο και οτι είναι φοβερή προσπάθεια, που έρχεται μαζί με το βέλτιστο αποτέλεσμα (αν και πρέπει να είστε και φοβερά τυχεροί μιας και το πιάτο του γιώργου κοίταζε προς τα μέρη σας :P )

Δωτε και καμία φώτο στο λαό μαζί με τις πικαντικες λεπτομέρειες της προσπάθειας (εξοπλισμος κτλ)

Και πάλι γαμαουα και respect :-)
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

Post Reply