Έναρξη συζήτησης για διασύνδεση

Το PWMN ενδιαφέρεται για απομακρυσμένες διασυνδέσεις με άλλα δίκτυα της Δυτικής Ελλάδος
User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Μια ερώτηση μόνο. Θα μιλήσουμε και θα φάμε "πληκτρολόγια" ή θα τα κάνουμε και τα 2 μαζί...? Δε βλέπω να βγαίνει άκρη πάντως αν τα κάνουμε και τα 2 μαζί.

User avatar
Narayan
Intel 8080
Posts: 24
Joined: Tue Mar 13, 2007 10:17 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Αμαλιάδα
Contact:

Post by Narayan »

thekeymaster wrote:Μια ερώτηση μόνο. Θα μιλήσουμε και θα φάμε "πληκτρολόγια" ή θα τα κάνουμε και τα 2 μαζί...? Δε βλέπω να βγαίνει άκρη πάντως αν τα κάνουμε και τα 2 μαζί.
Σωστά σκέφτεσαι. Προσωπικά δεν έχω και πολύ διαθέσιμο χρόνο εκείνη την ημέρα σε σημείο που δεν είναι σίγουρο αν θα παρευρίσκομαι.
Image

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Narayan wrote:Σωστά σκέφτεσαι. Προσωπικά δεν έχω και πολύ διαθέσιμο χρόνο εκείνη την ημέρα σε σημείο που δεν είναι σίγουρο αν θα παρευρίσκομαι.
Μακάρι να μπορέσεις. Θα γίνει περισσότερεος χαβαλές έτσι :wink:

User avatar
axrst
Motorola 6502
Posts: 66
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:54 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Amaliada
Contact:

Post by axrst »

Παιδιά, εξαρτάται από το τι ώρα θα έρθετε. Αν είστε εδώ (έστω και μια παρτίδα) από τις 8, μπορούμε να πιούμε έναν καφέ και να μιλήσουμε. Αν έρθετε 9+ πάμε κατ' ευθείαν για φαΐ και τα λέμε εκεί. Να το προγραμματίσουμε όμως...
Image
Image

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Λοιπόν το official meeting protocol ας έχει τα κάτωθι:

1) Γνωριμία μεταξύ των μελών των δικτύων [30 min]
2) Συζήτηση περι της επικείμενης διασύνδεσης Τρόπος / Τοπος / Κάποιο αρχικό χρονοδιάγραμμα κτλ [~1 hour 30 min]
3) Φαγητό

Καλό είναι το 1,2 αν υπάρχει κάποιος ήσυχος χώρος σε καφετέρια βιβλιοθήκη κτλ που να μπορούμε να κάνουμε και λίγο φασρία να πάμε εκεί. Για το 3 είπαμε μπριζόλα από τάρανδο.

Λογικά το 1,2 θα μας πάρει κανα 2ωρο οπότε αν προστεθεί και το φαγητό ο πλάστης και η παντόφλα στο σπίτι θα ακολουθήσουν με μαθηματική ακρίβεια... Για αυτό πάρτε άδεια :-D
Image

User avatar
Narayan
Intel 8080
Posts: 24
Joined: Tue Mar 13, 2007 10:17 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Αμαλιάδα
Contact:

Post by Narayan »

ΧΑΧΑχαχαχα... μόλις το είδε η γυναίκα μου :D :D :D
και λέει τα εξής:

η κάτωθι δηλούσα σύζυγος αντιπροέδρου WANA δέχομαι να υπογράψω την άδεια διανυκτέρευσης τηρουμένων κάποιων όρων και μη αποδεχόμενων κάποιων απο τους ήδη υπάρχοντες. Ειδικότερα:
1) παραχωρώ στον σύζυγό μου την άδεια να συμμετάσχει στην βραδιά γνωριμίας σας, πλην όμως και με ρητή επιφύλαξη παντός νομίμου και συζυγικού μου δικαιώματος αρνούμαι να δώσω την συγκατάθεσή μου προς διενέργεια και συμμετοχή του συζύγου μου σε οποιαδήποτε ακολασία.
2) επιθυμώ να λάβω επίσημο φωτοαντίγραφο με τα ονοματεπώνυμα και τα τηλέφωνα των συμμετεχόντων (και τα στοιχεία των συμπασχουσών συζύγων τους αν υπάρχουν τοιούτες) ώστε να γνωρίζω ανά πάσα στιγμή σε περίπτωση παρεκτροπής που να απευθυνθώ .
3)επιθυμώ να λάβω εγγεγραμμένα πρακτικά των συνομιλιών σας ώστε να αποδείξετε εις εμέ κατά πόσο τηρείτε τα χρονοδιαγράμματα που θέσατε
4) τέλος σας εύχομαι να περάσετε καλά και να κανονίσετε και μια βραδιά γνωριμίας και με τα έτερα ήμισυ όλων σας.
Image

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Sorry που θα χαλάσω το ευχάριστο κλίμα αλλά στα θέματα υλοποίησης έχουμε τα εξής νεώτερα:
:arrow: 250 km link with mikrotik and nstream

Τα σέβη μου στην κυρία σας :-)

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Narayan: Δεν είδα την συγκατάθεση της πεθεράς σου πουθενά ρε φίλε.

User avatar
Narayan
Intel 8080
Posts: 24
Joined: Tue Mar 13, 2007 10:17 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Αμαλιάδα
Contact:

Post by Narayan »

Η πεθερά μου δίνει πάντα ελεύθερο σε όλα :lol:
Image

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

psss έχετε ξεφύγει λέμε..απαπα..(korkakak - narayan..έλιωσα...χαΧΑΧΑΧΑ)

Μακάρι να μπορέσω να έρθω νωρίς παίδες και εγώ..

korki? scan θα κάνουμε στο δρόμο?:P

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Μ'αρέσει που λέμε λέμε λέμε, και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει (έτσι νομίζω τουλάχιστον) πως θα πάμε εκεί όλοι... Ο καθένας με το όχημά του, ή θα μοιραστούμε σε 2-3 αυτοκίνητα?

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

sf1n4k1 wrote:Μακάρι να μπορέσω να έρθω νωρίς παίδες και εγώ..
Ψήσου!

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

thekeymaster wrote:Μ'αρέσει που λέμε λέμε λέμε, και ακόμα δεν έχουμε κανονίσει (έτσι νομίζω τουλάχιστον) πως θα πάμε εκεί όλοι... Ο καθένας με το όχημά του, ή θα μοιραστούμε σε 2-3 αυτοκίνητα?
Η λογική λέει commute drive [δλδ θα μοιραστούμε :-) ]
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Πυροσβεστήρες προλαβαίνουμε να στείλουμε για αναγόμωση?

User avatar
axrst
Motorola 6502
Posts: 66
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:54 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Amaliada
Contact:

Post by axrst »

korkakak wrote:Λοιπόν το official meeting protocol ας έχει τα κάτωθι:

1) Γνωριμία μεταξύ των μελών των δικτύων [30 min]
2) Συζήτηση περι της επικείμενης διασύνδεσης Τρόπος / Τοπος / Κάποιο αρχικό χρονοδιάγραμμα κτλ [~1 hour 30 min]
3) Φαγητό
Λοιπόν για να προλάβουμε όλα πρέπει να κάνουμε multitasking. 8:30 με 9:00, προσέλευση και χαιρετισμός προέδρου και γραμματέως. 9 με 12 το πολύ συζήτηση μετά φαγητού και οινοποσίας. Καθιερωμένες φωτο και βίντεο μπορούν να βγούν άνετα.

Ο Αρτόριος μπορεί να κάτσει και παραπάνω. Ελεύθερο παιδί είναι. Οι υπόλοιποι, θέλουμε να ζήσουμε λίγο ακόμη να δούμε το λινκ!
Image
Image

Post Reply