PWMN's Battle.net

Όλα όσα έχουν σχέση με τα παιχνίδια που παίζουμε στο PWMN
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο των leavers ακόμα και στο Wlan μας..συγκεκριμένα στα 10 πχ games άντε να παιχτούν ολοκληρωμένα τα 4.
Μερικούς ίσως να μη τους ενοχλεί ούτε ο χρόνος που χάνουν 6-10 άτομα ούτε το σπάσιμο νέυρων που δημιουργείται.

So για τον game sever του 6.67 απο εδώ και πέρα ισχύει ο κανόνας.. leave = 2ήμερο ban. Δεν μιλάμε για κολήματα σε pc-routing ούτε για υπερβολές, αλλά καθαρά για leavers.

Σύμφωνα με τον παραπάνω κανόνα ξεκινάμε με το 1ο διήμερο στον ZeroOne. Τα λέμε απο τετάρτη. Καλά μυαλά και σεβασμός στους υπόλοιπους απο εδώ και πέρα.

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Μπορείς Θάνο να μου εξηγήσεις τι εννοείς με τον όρο 'leaver'? Δεν έχω επαφή με τα παιχνίδια και γι'αυτό ρωτάω.

User avatar
ZerOne
Intel 8088
Posts: 47
Joined: Fri Mar 09, 2007 1:17 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by ZerOne »

Και ο κανόνας έγινε απότομα μόλις leavara από το game. Αλήθεια που αναφαιρόταν το ban σε περίπτωση leave;

User avatar
FireGate_13
386
Posts: 155
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:36 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Patra
Contact:

Post by FireGate_13 »

Leaver είναι όταν ένας παίχτης στην μέση του παιχνιδιού και μάλιστα ομαδικό αφήνει το παιχνίδι ηθελημένα και όχι για λόγους ανωτέρας βίας. Έτσι την σπάει στους υπόλοιπους παίχτες που αναγκάζονται να αφήσουν το παιχνίδι στην μέση.
FireGate_13 Was Here!
BeWare!!!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

To ban το έφαγες για το ύφος μετά..και το ξέρείς..ακόμα και μετά το post δε το χες φάει..;-)

User avatar
ZerOne
Intel 8088
Posts: 47
Joined: Fri Mar 09, 2007 1:17 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by ZerOne »

Άρα δηλαδή banareis με βάση τα προσωπικά σου πάθη; Γιατί το σχόλιο που έκανα ήταν καθαρά στοχευμένο εναντίον σου για το ότι διαλέγεις συνέχεια Razor παίζοντας το εκνευριστικά γαμάτος.
Last edited by ZerOne on Mon May 07, 2007 12:29 am, edited 2 times in total.

User avatar
ZerOne
Intel 8088
Posts: 47
Joined: Fri Mar 09, 2007 1:17 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by ZerOne »

Καλά που έκανα τη διόρθωση στο προηγούμενο post. Και το "banαρετέ με" ήταν αποδοχή της διαδικασίας και οχι "στ' αρχιδια μου". Το ξέρεις οτι παίζω με τις ώρες και οτι το ban δεν είναι κατι οποίο το γουστάρω. Αν και πάλι πιστεύω οτι το ban δεν το είχαμε πει ποτε. Και έχουμε leavarei και αλλες φορές πολλοί από εμάς.

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Ευχαριστώ Firegate. Τώρα κατάλαβα.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ακριβώς για το λόγο του ότι έχουν leavarei κ άλλες φορές μπήκε ο κανόνας..τώρα για το ban σου..νομίζω οτι κατάλαβες το λόγο..

Τα νέυρα μου με ανάγκασαν να φτάσω να σβήσω τον server και να αναγαστώ να βγω απ το σπίτι για να τον ξανασηκώσω..απο χτές τα leaves δίνουν και παίρνουν..χωρίς κανόνες επικρατεί αναρχία και αδιαφορία..και είναι κρίμα να θέτοντε και μεταξύ μας..

Αν θες μπές για ένα game χωρίς leavers πάντως.

User avatar
ZerOne
Intel 8088
Posts: 47
Joined: Fri Mar 09, 2007 1:17 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by ZerOne »

ΟΚ συμφωνώ με αυτό που λες σχετικά με το οτι εχουμε γαμήσει πολλα games. Βέβαια επειδή όπως είπες πρέπει να υπάρχουν κανόνες και να τους σεβόμαστε, το ban μου θα μείνει μέχρι την τετάρτη.
Last edited by ZerOne on Mon May 07, 2007 6:20 am, edited 2 times in total.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Επίσης ένα διήμερο στον Ravel για το leave το χθεσινό.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
FireGate_13
386
Posts: 155
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:36 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Patra
Contact:

Post by FireGate_13 »

Και εμένα ένα ban, μου το χρωστάτε. Έχω leavάρει μια φορά και πρέπει να υποστώ τις συνέπειες. Άντε θα το περιμένω με χαρά!
FireGate_13 Was Here!
BeWare!!!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Οκ pvpgn down για παραδειγματισμό..:P

Μετά το τελευταίο game nystazww+Razor vs korki+under, οπου δοκίμασα πως δένουν linken's, buriza, radiance, heart of taranque, boots of travel και σχεδόν έτοιμο mojnlir..λέω ν αλλάξω χαρακτήρα..ε κόρκι?ΧΑΧΑΧΑαΧΑΧ

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δε μιλάμε για τεχνικά προβλήματα ρε..αλλά για χύμα leaves.

User avatar
senortiago
Intel 8088
Posts: 35
Joined: Fri Mar 16, 2007 1:58 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Amaliada

Post by senortiago »

Τελικά το battle.net βγαίνει internet; Άν ναι σε ποιά ip; Ο σφινάκης κάτι μου είχε πεί για vpn, αν ισχύει, ας γράψει κάποιος τι πρέπει να κάνω imo :D

/Flex

Post Reply