SPN_Koukos

Ένα forum για τους νέους χρήστες
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Επίσης κοροϊδία είναι να σηζητάτε για το link μου με pf..ένα link που αποδέχτηκαν όλοι όσοι βρίσκονται σε αυτό το δίκτυο..να τρέξει ospf και να ενώσει το PWN με το SPN. Και την επόμενη μέρα κλείσατε το routing..ενώ τώρα ζητάτε client links..δε το κλέισατε όλοι το έκλεισε ένας?

Τι μας δείχνει αυτό?Οτι ούτε οι ίδιοι πολλές φορές δεν ορίζετε ταράτσες και ιδεολογίες σας, για να μη τα κατεβάσει κάποιος..έτσι δε πάμε μπροστά κύριοι..αφήνουμε καταστάσεις να διαιωνίζονται..

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:Με τον pf υπάρχει peering γιατί γουστάρουμε..δεν βγάζει backbone του SPN πουθενά, εξ αιτίας του backbone του με το PWN ούτε οι clients του βλέπουν SPN.
Ρε Θανάση πότε μίλησα εγώ για PWN, clients κλπ κλπ. Πόσο πιο ξεκάθαρα να κάνω το γεγονός ότι μιλάω μόνο για μένα? Μη μπλέκεις τον Αγιο Λουκά με τα Λουκάνικα..
sf1n4k1 wrote:Κοροϊδια είναι Γιώργο και δεν είναι οτι δε μου αρέσει η φάτσα σου..μου είσαι αρκετά συμπαθής μπορώ να πω..αλλά σε αντίπαλο στρατόπεδο..όπως τα αφήσατε και τα κάναμε..δεν θεωρώ κέρδος το να διατηρήσουμε 2-3 δίκτυα στην Πάτρα ανοίγοντας peers η αρχίζοντας τα client links ο ένας στον άλλο..έτσι δε θα ξεκαθαρίσει ποτέ τίποτα..και δε θα δούμε πρόοδο..τώρα βλέπω..

Αν αυτό που ζητάω είναι υπερβολικό..το 1 δίκτυο..τότε έχετε χάσει την έννοια του δικτύου..και σίγουρα δε θα σε ήθελα με τέτοια μυαλά σε κανέναν κόμβο μου.

Αν δε σου αρέσει το SPN..το κάνουμε SPWN..και κάνω και τον κούκο έτσι..χωρίς να μου γκρινιάζει κανείς.. αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.. ;-)
Εγώ δε θέλω να βλέπω στρατόπεδα και πολέμους Θανάση και νομίζω και κανείς από τα 2 δίκτυα. Το πώς φτάσαμε εδώ είναι μεγάλη κουβέντα και όλοι έχουν διαφορετικές απόψεις. Το ερώτημα είναι τι θα γίνει αν γίνει στο μέλλον. Εκεί εγώ θεωρώ ότι απόλυτες απόψεις –σαν τον όρο που θέτεις σε μένα τώρα για να συνδεθώ - δεν μπορούν να έχουν θέση.

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πες ξεκάθαρα. Τι θές να πετύχεις Γιώργο, με το client link?Να δείς τη δυναμική του δικτύου?Να σου δώσω ένα ip να τη δεις για 2 μέρες..σε καλύπτει?

User avatar
asi_the_king
Motorola 6502
Posts: 73
Joined: Fri Mar 09, 2007 12:23 pm
PWMN Wind Node ID: 0
Location: NEKROTAFEIO

Post by asi_the_king »

mp wrote:Παρακολουθώ με ενδιαφέρον το παρόν thread. Είναι νομίζω φανερό σε όλους γιατί προτίμησα να ζητήσω να συνδεθώ στο SPN_Beat. Εγώ απλώς να ενημερώσω πως τίποτα από αυτά που φαντάζεται ο φίλος sf1n4k1 δεν έχω στις προθέσεις μου να κάνω. Απλώς θέλω να συνδεθώ στο δεύτερο μεγαλύτερο ασύρματο δίκτυο της Πάτρας, σαν απλός client. Άλλωστε κάτι τέτοιο (διασύνδεση δηλαδή PWN_Aguia με PWN_Darkstar μέσω SPN) δε θα είχε και νόημα μιας και οι ταχύτητες θα ήταν εξαιρετικά χαμηλότερες από τον κορμό του PWN.
Να θυμίσω πάντως πως "να έχεις κόμβο σ ένα δίκτυο και να θες να συμμετέχεις σε άλλο δίκτυο" είναι κάτι που ήδη κάνει ο χρήστης pf, έχοντας AP στο PWN, backbone links στο PWN και backbone links στο SPN. Άρα η συμμετοχή ταυτόχρονα και στα δύο δίκτυα είναι κάτι που δεν είναι μεμπτό για το SPN.
Τέλος να κλείσω θυμίζοντας πως το PWN_Aguia φιλοξένησε χρήστες του SPN (asi_the_king και έναν ακόμα που δε θυμάμαι) για όσο χρονικό διάστημα το SPN_Beat ήταν σε κατασκευή, χωρίς καμμία αρνητική διάθεση ή σκέψη.
Ευχαριστώ,
Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με το PWN αλλά ο χρήστης Ironchris έχει τις χειρότερες εντυπώσεις αφού μετά από τον τσακωμό σας με το SPN εκδιώχθηκε από το δικτυό σας με τον χειρότερο τρόπο(εγώ είχα προλάβει και είχα συνδεθεί στον Beat).Οπότε βρίσκω λογική την συμπεριφορά των admin μας απέναντί σας.Ότι δίνεις παίρνεις.
(ο χρήστης που του έκανε ανάκριση ήταν ο trv) :evil:

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

asi_the_king τι ακριβώς έκανα εγώ στον χρήστη ironchris? Δε θυμαμαι κάτι..! Ισα ισα που συνηθως βοηθάω νέους χρήστες κτλ, σε παρακαλώ θύμησέ μου..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

asi_the_king wrote:Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα με το PWN αλλά ο χρήστης Ironchris έχει τις χειρότερες εντυπώσεις αφού μετά από τον τσακωμό σας με το SPN εκδιώχθηκε από το δικτυό σας με τον χειρότερο τρόπο(εγώ είχα προλάβει και είχα συνδεθεί στον Beat).Οπότε βρίσκω λογική την συμπεριφορά των admin μας απέναντί σας.Ότι δίνεις παίρνεις.
(ο χρήστης που του έκανε ανάκριση ήταν ο trv) :evil:
Δε ξέρω τι έκανε, αν έκανε, ο trv. Εγώ από την πλευρά μου, ως διαχειριστής του PWN_Aguia, δε νομίζω πως εκδίωξα κανέναν, κάθε άλλο μάλιστα. Το μόνο που ζήτησα κάποια στιγμή, πολύ ευγενικά, είναι να έχετε κάποιο ανώτατο όριο στο download speed σας, που έφτανε τα 400 και 500KB/sec από τον ftp server μου - στην άλλη άκρη της Πάτρας ;-) . Και ειλικρινά, θα χαρώ πολύ να σας ξαναδώ μέσα στον ftp server μου σύντομα ...

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:Πες ξεκάθαρα. Τι θές να πετύχεις Γιώργο, με το client link?Να δείς τη δυναμική του δικτύου?Να σου δώσω ένα ip να τη δεις για 2 μέρες..σε καλύπτει?
Να μου δώσεις 1 ip με καλύπτει αν και θα με βασανίσει λιγο. Για 2 μέρες όμως όχι, ποτε μου δε συμπάθησα τα demo. Αν δεν μπορώ να συνδεθώ όπως ένας οποισδήποτε client προτιμώ να μη συνδεθώ καθόλου.

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ips δώθηκαν στον Iano..welcome..soon subnet

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Welcome ianos. Have fun. Όντας καλό παιδί και μέλος από δώ και πέρα στις συνεστιάσεις οφείλεις να παρευρίσκεσε :twisted:
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

korkakak wrote:Welcome ianos. Have fun. Όντας καλό παιδί και μέλος από δώ και πέρα στις συνεστιάσεις οφείλεις να παρευρίσκεσε :twisted:
Καλώς σας βρήκα Νίκο,μη με κολλάζειςς ...αν δε έχω αμάξι να πίουμε καμιά τσικουδία αλλα για φαί... Προσπαθώ να το κόψω.

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Καλώς ήρθες ianos!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

ianos κάρφωσες?μια Μac 00:0B:6B:09:ED:57 είναι δική σου?

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:ianos κάρφωσες?μια Μac 00:0B:6B:09:ED:57 είναι δική σου?
Nai!
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Welcome on board..σήμα -84 (παίρνει βελτίωση?)

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

1 <1 ms <1 ms <1 ms 10.140.6.65
2 <1 ms <1 ms <1 ms 10.140.200.49
3 <1 ms <1 ms <1 ms 10.143.254.41
4 2 ms 1 ms <1 ms 10.143.254.5
5 5 ms 4 ms 3 ms 10.143.254.53
6 6 ms 7 ms 6 ms 10.143.254.145
7 11 ms 9 ms 10 ms 10.140.7.25 <--ianos
8 30 ms 23 ms 39 ms 10.143.254.20
9 36 ms 11 ms 18 ms 10.143.1.242

Post Reply