SPN_Koukos

Ένα forum για τους νέους χρήστες
ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

SPN_Koukos

Post by ianos »

Καλησπέρα,

Λαμβάνω με αρκετά καλό σήμα το SPN_Koukos. O Εξοπλισμός μου είναι 1 Ferimex grd 24Db και 1 CM9 mpci. Θα ήθελά 4 ip διευθύνσεις (ή ένα /29 subnet αν είναι εφικτό για να συνδεθώ).

Ευχαριστώ,

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Όχι

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:Όχι
Μαλιστα, Θα μπορούσα να μάθω το λόγο?
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δεν κρίνεται απαραίτητο μιας και ο κούκος έχει ήδη 4ς clients, και ο σκοπός της διασύνδεσης σου δεν ειναι διαφανής..νομίζω οτι έχεις το PWN_Darkstar, και δεν θα ήθελα το SPN να φαίνεται σε κανέναν client του PWN_Darkstar η οποιουδήποτε backbone του..ούτε να ψάχνω αν θα φαίνεται η όχι..

Μπορείς να γυρίσεις σε SPN_Darkstar τον κόμβο σου και μετά σηζητάμε και για backbone αν θες.

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:Δεν κρίνεται απαραίτητο μιας και ο κούκος έχει ήδη 4ς clients, και ο σκοπός της διασύνδεσης σου δεν ειναι διαφανής..νομίζω οτι έχεις το PWN_Darkstar, και δεν θα ήθελα το SPN να φαίνεται σε κανέναν client του PWN_Darkstar η οποιουδήποτε backbone του..ούτε να ψάχνω αν θα φαίνεται η όχι..

Μπορείς να γυρίσεις σε SPN_Darkstar τον κόμβο σου και μετά σηζητάμε και για backbone αν θες.
Δεν καταλαβαίνω τι ενοείς με τον "Δεν κρίνεται απαράιτητο". Οι χρήστες του SPN_Koukos συνδέονται μόνο όταν κρίνεται απαραίτητο?. Είναι το μόνο AP του SPN που πιάνω.

Νομίζω πως ο σκοπός ειναι είναι πολυ ξεκάθαρος, να συνδεθώ σαν client sto SPN και να γνωρίσω καλύτερα (από "μεσα") το δίκτυο και τη δυναμική του. Το PWN_darkstar είναι δικό μου αλλά δε νομίζω ότι έχει καμιία σχέση με το θέμα. Μιλάω για τη δική σύνδεσή καί όχι για τη σύνδεση κόμβων του PWN η πολύ περισσότερο ολόκληρου του δικτύου.

Ianos

ΥΓ. Αν το πρόβλημα είναι ή έλλειψη IP διεύθύνσεων μπορώ να χρησιμοποιήσω 1 διεύθυνση και nat.
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Στο μηχάνημα αυτό είναι admin ο sf1n. Όπως είναι γνωστό ο admin έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο. Σου μετέφερε τις προσωπικές του επιθυμίες. Για να συνδεθείς λοιπόν, πρέπει να τις σεβαστείς.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

SPN_Darkstar λοιπόν και βλέπεις τη δυναμική του δικτύου άμεσα..

Και για να στο τεκμηριώσω μη νομίζεις οτι έχω και κάτι μαζί σου..θεωρώ κοροϊδία να έχεις κόμβο σ ένα δίκτυο και να θες να συμμετέχεις σε άλλο δίκτυο ως client..γνωρίζοντας την υπόθεση των 2 δικτύων..κοροϊδία και απέναντι σε όλους τους υποψήφιους clients της Πάτρας αλλά και των 2 δικτύων όταν σε backbone σου..βρίσκεται το mp (mauro probato) που ζητάει το ίδιο ακριβώς σε διπλανό thread για SPN_beat μέσω Aguias.

Υ.Γ traffic απο PWN_Agyia σε PWN_Darkstar μου δείχνει η υπόθεση μέσω SPN..και η κοροϊδία αρκετή..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον το παρόν thread. Είναι νομίζω φανερό σε όλους γιατί προτίμησα να ζητήσω να συνδεθώ στο SPN_Beat. Εγώ απλώς να ενημερώσω πως τίποτα από αυτά που φαντάζεται ο φίλος sf1n4k1 δεν έχω στις προθέσεις μου να κάνω. Απλώς θέλω να συνδεθώ στο δεύτερο μεγαλύτερο ασύρματο δίκτυο της Πάτρας, σαν απλός client. Άλλωστε κάτι τέτοιο (διασύνδεση δηλαδή PWN_Aguia με PWN_Darkstar μέσω SPN) δε θα είχε και νόημα μιας και οι ταχύτητες θα ήταν εξαιρετικά χαμηλότερες από τον κορμό του PWN.
Να θυμίσω πάντως πως "να έχεις κόμβο σ ένα δίκτυο και να θες να συμμετέχεις σε άλλο δίκτυο" είναι κάτι που ήδη κάνει ο χρήστης pf, έχοντας AP στο PWN, backbone links στο PWN και backbone links στο SPN. Άρα η συμμετοχή ταυτόχρονα και στα δύο δίκτυα είναι κάτι που δεν είναι μεμπτό για το SPN.
Τέλος να κλείσω θυμίζοντας πως το PWN_Aguia φιλοξένησε χρήστες του SPN (asi_the_king και έναν ακόμα που δε θυμάμαι) για όσο χρονικό διάστημα το SPN_Beat ήταν σε κατασκευή, χωρίς καμμία αρνητική διάθεση ή σκέψη.
Ευχαριστώ,

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

mp εξακολουθώ να μη μπορώ να καταλάβω ακόμα την επιμονή σου στο να προσπαθήσεις να πείσεις το SPN για τις προθέσεις σου. Νομίζω ότι το έχουμε ξεκαθαρίσει. Αν θες να συνδεθείς σε κάποιο κόμβο πρέπει να συνεννοηθείς με αυτόν που έχει τον κόμβο και κανέναν άλλον. ΔΕ χρειάζεται να πείσεις κανέναν πέρα από αυτόν που έχει τον κόμβο. Ας μη γεμίζουμε λοιπόν το forum με άχρηστη πληροφορία.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Να συνδεθείς με @@ και εσύ και οι υπόλοιποι..και να γίνει ΕΝΑ το δίκτυο της Πάτρας..με ΕΝΑ SSID

Το PWN_Aguia φιλοξένησε και αρκετούς άλλους που έδιωξες..μη μας το θυμίζεις..και ήταν clients όχι κόμβοι..

Το PWN_Aguia επίσης φιλοξενούσε και το link με spy..του οποίου link ο εξοπλισμός δεν έχει αποσαφινηστεί..παρ όλα αυτά τον χρησιμοποιείς απο τώρα για προσωπική χρήση απ ότι βλέπω ή απ ότι λες..χωρίς να σε κράζει κανείς..εμ φταίω εγώ μετά που τους λέω πρόβατα?

Όσο για το backbone του PWN μέχρι Darkstar να προσέχετε μη βρείτε σε καμια γωνία..και χάσετε κανα πακέτο..

Υ.Γ Με τον pf έχω ενα link και θα είχα και άλλο σε συνεννοηση μαζί του..αλλά μη συνεχίσω μπλέκοντάς και τον Αντρέα.
Last edited by sf1n4k1 on Tue Mar 20, 2007 6:47 pm, edited 1 time in total.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Itmy wrote:mp εξακολουθώ να μη μπορώ να καταλάβω ακόμα την επιμονή σου στο να προσπαθήσεις να πείσεις το SPN για τις προθέσεις σου. Νομίζω ότι το έχουμε ξεκαθαρίσει. Αν θες να συνδεθείς σε κάποιο κόμβο πρέπει να συνεννοηθείς με αυτόν που έχει τον κόμβο και κανέναν άλλον. ΔΕ χρειάζεται να πείσεις κανέναν πέρα από αυτόν που έχει τον κόμβο. Ας μη γεμίζουμε λοιπόν το forum με άχρηστη πληροφορία.
Θεωρώ πως από τη στιγμή που τέθηκαν εδώ δημόσια υποψίες για πράγματα που δεν είχα ποτέ στο μυαλό μου να κάνω, έπρεπε τουλάχιστο να πάρω θέση. Αν αυτό θεωρείται άχρηστη πληροφορία, ζητώ συγνώμη.

ΥΓ: Το PWN_Aguia και όλος του ο εξοπλισμός είναι στη δικαιοδοσία μου, όπως όρισε επίσημα ο πρώην διαχειριστής του thimios. Δεν υπάρχει τίποτε στο PWN_Aguia που να εμπλέκεται στη διαδικασία επίλυσης των "κοινόχρηστων" του PWN. Αυτό απλώς προς ενημέρωσή σας.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Θεωρείται άχρηστη από τη στιγμή που απευθύνεται σε όλους και όχι σε αυτόν που έχει τον κόμβο.

Πραγματικά δεν ενδιαφέρουν τους υπόλοιπους οι προσωικές αντιπαραθέσεις.
Last edited by Itmy on Tue Mar 20, 2007 6:47 pm, edited 1 time in total.
Death to all Fanatics

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

sf1n4k1 wrote:SPN_Darkstar λοιπόν και βλέπεις τη δυναμική του δικτύου άμεσα..

Και για να στο τεκμηριώσω μη νομίζεις οτι έχω και κάτι μαζί σου..θεωρώ κοροϊδία να έχεις κόμβο σ ένα δίκτυο και να θες να συμμετέχεις σε άλλο δίκτυο ως client..γνωρίζοντας την υπόθεση των 2 δικτύων..κοροϊδία και απέναντι σε όλους τους υποψήφιους clients της Πάτρας αλλά και των 2 δικτύων όταν σε backbone σου..βρίσκεται το mp (mauro probato) που ζητάει το ίδιο ακριβώς σε διπλανό thread για SPN_beat μέσω Aguias.

Υ.Γ traffic απο PWN_Agyia σε PWN_Darkstar μου δείχνει η υπόθεση μέσω SPN..και η κοροϊδία αρκετή..
Αυτό που ζητάς είναι υπερβολικό και δεν μπορεί να γίνει δεκτό. Δε θα σχολιάσω τις απόψεις σου περι κοροιδίας απλά θα σου θυμίσω τον κόμβο pf που μάλιστα είναι στο bb και των 2 δικτύων.... εκεί δεν είναι κοροιδια αλλά ανεξάρτητη προτοβουλία... Πες απλά ότι δε σου αρέσει η φάτσα μου να τελειώνουμε :), δεν είσαι υποχρεωμένος εξάλλου να δεχτείς της συμμετοχή μου εξάλου στο ap.

Δεν με αφορά τι κάνει ο MP παρα μόνο ότι κανω, γράφω και υπογράφω εγώ. Οπότε σε παρακαλώ ότι προβλήματαδιαφωνίες έχεις με αυτόν συζήτησες τες μαζί του, εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Ianos

ΥΓ: Με προσβάλεις αν πιστεύεις ότι θα δρομολογούσα την κίνηση του PWN μέσα από το SPN, επίσης υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, ξέρω ότι είναι το πρώτο πράγμα που θα κοίταγες αν συνδεόμουν στο Κούκο.
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Με τον pf υπάρχει peering γιατί γουστάρουμε..δεν βγάζει backbone του SPN πουθενά, εξ αιτίας του backbone του με το PWN ούτε οι clients του βλέπουν SPN.

Κοροϊδια είναι Γιώργο και δεν είναι οτι δε μου αρέσει η φάτσα σου..μου είσαι αρκετά συμπαθής μπορώ να πω..αλλά σε αντίπαλο στρατόπεδο..όπως τα αφήσατε και τα κάναμε..δεν θεωρώ κέρδος το να διατηρήσουμε 2-3 δίκτυα στην Πάτρα ανοίγοντας peers η αρχίζοντας τα client links ο ένας στον άλλο..έτσι δε θα ξεκαθαρίσει ποτέ τίποτα..και δε θα δούμε πρόοδο..τώρα βλέπω..

Αν αυτό που ζητάω είναι υπερβολικό..το 1 δίκτυο..τότε έχετε χάσει την έννοια του δικτύου..και σίγουρα δε θα σε ήθελα με τέτοια μυαλά σε κανέναν κόμβο μου.

Αν δε σου αρέσει το SPN..το κάνουμε SPWN..και κάνω και τον κούκο έτσι..χωρίς να μου γκρινιάξει κανείς..αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.. ;-)

ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Post by ianos »

korkakak wrote:Στο μηχάνημα αυτό είναι admin ο sf1n. Όπως είναι γνωστό ο admin έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο. Σου μετέφερε τις προσωπικές του επιθυμίες. Για να συνδεθείς λοιπόν, πρέπει να τις σεβαστείς.
Φίλε Νίκο θα σεβαστώ την άποψη του admin του AP αλλά επειδή την θεωρώ υπερβολική δεν μπορώ να μην τη κρίνω και να διαφωνήσω μαζί της.. Ας μη το συνεχίσουμε περαιτέρω, δεν έχει κάποιο νόημα.
We are the Borg

Resistance is futile

Post Reply