Περί της διασύνδεσης PWN-SPN

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
ianos
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:13 pm
PWMN Wind Node ID: 18

Περί της διασύνδεσης PWN-SPN

Post by ianos »

Καλημέρα,

Στο http://forum.pwn.gr/viewtopic.php?t=1973 υπάρχει η απάντηση του PWN στην πρόταση των pf & sf1n4ki για την διασύνδεση των δύο δικτύων. Θσ θέλαμε οι admins του SPN να τη διαβάσουν και να απαντήσουν στο thread.

Ευχαριστώ,

Εκ μέρους του PWN

Ianos
We are the Borg

Resistance is futile

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δώθηκε απάντηση απο εμένα, αν θέλει να απαντήσει και άλλος μπορεί..δεν κρίνεται απαραίτητο όμως σύμφωνα με την φιλοσοφία του SPN.

(Κάθε admin είναι υπέυθυνος για την ταράτσα του).

pf
Intel 4004
Posts: 18
Joined: Thu Mar 08, 2007 11:15 am

Post by pf »

Thanasi aparetito den einai alla to pwn opos kai egw prosopika tha hthela na akusw kai tis apopseis twn ypoloipwn admins tu spn gia ayto pu proteinume.

Den perimenw makroskeleis antapokriseis. apla ta poly basika. Tha hthela na xerw an oi ypoloipoi blepete thetika h oxi mia tetia sindesh, kai an eiste symfonoi na ginete h dromologisi me ton tropo pu proteinei to pwn
"The car's on fire with no driver at the wheel. The sewers are muddied with thousands lonely suicides. A dark wind blows. The government is corrupt and we're on so many drugs with the radio on and the curtains drawn. We're trapped in the belly of this horrible machine and the machine is bleeding to death
The skyline was beautiful on fire all twisted metal stretching upwards. Everything washed in a thin orange haze. I said, "Kiss me, you're beautiful.. These are truly the last days"

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

pf, σύμφωνα με τον τρόπο λειτουργίας του SPN δεν πρόκειτε να ασχοληθούν οι υπόλοιποι admins για οποιοδήποτε link στήνεται, εκτός από αυτόν που το στήνει. Με λίγα λόγια εφόσον το link το έκανε ο sf1n σε συνεργασία με εσένα ή οποιονδήποτε άλλον, δεν πρόκειτε να ασχοληθούν οι υπόλοιποι με αυτό.
Τώρα, προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το link - πιστεύω ότι είχε καθυστερήσει ήδη πάρα πολύ.
Death to all Fanatics

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Itmy wrote:pf, σύμφωνα με τον τρόπο λειτουργίας του SPN δεν πρόκειτε να ασχοληθούν οι υπόλοιποι admins για οποιοδήποτε link στήνεται, εκτός από αυτόν που το στήνει. Με λίγα λόγια εφόσον το link το έκανε ο sf1n σε συνεργασία με εσένα ή οποιονδήποτε άλλον, δεν πρόκειτε να ασχοληθούν οι υπόλοιποι με αυτό.
Τώρα, προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το link - πιστεύω ότι είχε καθυστερήσει ήδη πάρα πολύ.
Το ασπρο πρόβατο μίλησε.

ΟΥΓΚ
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
beat
Intel 80286
Posts: 86
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:48 pm
PWMN Wind Node ID: 102
Location: tracert 10.140.5.71

Post by beat »

ougk ougk

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Το παιζετε ινδιανοι? μμμ σε πολυ αναπηρια .

ρε κορκι αχχχαχχαχα ασπρο προβατο?δηλαδη τι ειναι αυτο ρε?:lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

δεν ειμαι συμφωνος για την δρομολογηση αυτη δεν θελω,ετσι, δεν μου αρεσει.

Αφου θες να ακουσεις λοιπον τις γνωμες τον admin παρε του corniliou.Δεν μου καιγετε καρφι το τι κανουν στο pwn και πως περνουν τις αποφασεις :wink:
εγω παντος θα τους συνδεσω με ΤΟ ΚΑΙΡΟ(ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ).ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ PING NA KANOYN TON KOMBO Ε-GIDI

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Κακέ να δω πως θα το κόψεις..ΧΑΧΑΧαΧαΧ


1 <1 ms <1 ms <1 ms 10.140.6.65
2 <1 ms <1 ms <1 ms 10.140.200.49
3 <1 ms <1 ms <1 ms 10.143.254.41
4 31 ms 3 ms 1 ms 10.143.254.5
5 3 ms 3 ms 3 ms 10.143.254.53
6 93 ms 15 ms 214 ms 10.143.254.145
7 133 ms 179 ms 84 ms 10.143.254.155
8 18 ms 13 ms 12 ms 10.143.254.20
9 172 ms 195 ms 46 ms 10.143.1.242 <--mp serneis :P

Μετά απο κόψιμο του if με pf

1 <1 ms <1 ms <1 ms 10.140.6.65
2 10 ms <1 ms <1 ms bb-under-sf1n.noc.spn [10.140.200.14]
3 1 ms <1 ms 1 ms 10.140.200.9
4 2 ms 1 ms 1 ms 10.140.200.19
5 2 ms 3 ms 2 ms 10.143.254.41
6 13 ms 6 ms 2 ms 10.143.254.5
7 117 ms 81 ms 17 ms 10.143.254.53
8 53 ms * 69 ms 10.143.254.145
9 84 ms 44 ms 30 ms 10.143.254.155
10 * 40 ms 138 ms 10.143.254.20
11 52 ms 12 ms 11 ms 10.143.1.242 <-- mp πάλι σέρνεις XAXA:P

Και ένα traceroute απο cornilio

1 <1 ms <1 ms <1 ms egidi.gidi.spn [10.140.9.65]
2 1 ms <1 ms <1 ms bb-aroi-all.noc.spn [10.140.200.41]
3 1 ms 1 ms 1 ms bb-pf-aroi.noc.spn [10.140.200.19]
4 1 ms 1 ms 1 ms 10.143.254.41
5 1 ms 1 ms 1 ms 10.143.254.5
6 7 ms 21 ms 6 ms 10.143.254.53
7 163 ms 156 ms 225 ms 10.143.254.145
8 9 ms 11 ms 26 ms 10.143.254.155
9 112 ms 144 ms 119 ms 10.143.254.20
10 15 ms 12 ms 11 ms 10.143.1.242 <-- mp ψιλοέφτιαξες :P

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Α ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΟΥ :wink: ΡΕ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΣΑΙ.......ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΟΥ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΣΥ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑΡΑΤΣΑ ΜΑΖΙ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: ΨΗΣΟΥ......

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Τι φωνάζει μωρέ ξεκουφάθηκα ναουμ..cornilie μανούλα μου..έλα και σου ετοιμάζω και ring..στην εκκλησία του SPN σύντομα και ο cornilios.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

pf wrote:Thanasi aparetito den einai alla to pwn opos kai egw prosopika tha hthela na akusw kai tis apopseis twn ypoloipwn admins tu spn gia ayto pu proteinume.

Den perimenw makroskeleis antapokriseis. apla ta poly basika. Tha hthela na xerw an oi ypoloipoi blepete thetika h oxi mia tetia sindesh, kai an eiste symfonoi na ginete h dromologisi me ton tropo pu proteinei to pwn
Φίλε Ανδρέα δε ξέρω αν έχεις μείνει ικανοποιημένος από τις μέχρι τώρα απαντήσεις. Επειδή και εγώ ήθελα πραγματικά να ξέρω την άποψη των διαχειριστών κόμβων του SPN για το θέμα της διασύνδεσης των δύο δικτύων, μπορώ να πω πως εγώ προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν κάτι τέτοιο είναι επιθυμητό ή όχι. Σίγουρα είναι επιθυμητό από την ομάδα διαχείρισης του PWN, αυτό δείχνει η ομόφωνη απόφασή του.

Μιλώντας αποκλειστικά για τον εαυτό μου και όχι για το PWN (δυστυχώς έχουμε φτάσει να πρέπει να ξεκαθαρίζω ακόμα και το αυτονόητο, πως μιλάω για μένα και όχι για άλλους), έχω να πω τα εξής:

Απαντήσεις σαν των korki, Beat, cornilios και sf1n4k1 είναι το λιγότερο υποτιμητικές για τον pf που έκανε την ερώτηση και για όλους αυτούς που περιμένουν μία απάντηση επί της ουσίας, μεταξύ των οποίων είμαι και εγώ.

Το μόνο άξιο σχολιασμού post είναι του Itmy και με αυτό θα ασχοληθώ.
Itmy, το σκεπτικό λειτουργίας σας το γνωρίζω και το σέβομαι απόλυτα. Τον ίδιο σεβασμό νομίζω έχετε και εσείς για το σκεπτικό λειτουργίας του PWN. Το PWN με βάση το πλαίσιο λειτουργίας του, έχει κάποιες προϋποθέσεις για τη διασύνδεση με άλλα δίκτυα. Προϋποθέσεις τεχνικού περιεχομένου κυρίως, αλλά πάνω απ' όλα, προϋπόθεση είναι το ενδιαφέρον και των δύο πλευρών να διασυνδεθούν. Αναγνωρίζω πως το SPN δεν έχει ένα κεντρικό μοντέλο διαχείρισης, όπως το PWN. Παρ' ολ' αυτά, επειδή προς το παρόν δεν είναι κάποιο αχανές δίκτυο (που σας εύχομαι να γίνετε), ουσιαστικά η άποψη των 8 διαχειριστών κόμβων του αποτελούν και την άποψη του δικτύου. Ζήτησε ο Ανδρέας τη γνώμη σας για αυτή τη διασύνδεση. Αν την επιθυμείτε, αν σας είναι αδιάφορη, αν τι θεωρείτε αρνητική. Αυτό είναι το ένα. Προσωπικά εκλαμβάνω τη γνώμη σου ως αδιάφορη προς θετική, αν κάνω λάθος διόρθωσέ με. Επίσης έχουμε τη σαφή αρνητική γνώμη του cornilios. Πόσο δύσκολο είναι να γράψουν και οι υπόλοιποι τη γνώμη τους; Το PWN δεν συζήτησε και δε συζητά τη διασύνδεση με το router του sf1n4k1 αλλά τη διασύνδεση με το SPN. Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω καταλάβει, όντας παρών στη συνάντηση που συζητήθηκε το θέμα. Γι' αυτό και η κατάθεση της γνώμης του καθενός σας είναι απαραίτητη και αναγκαία.

Αυτό είναι το ένα (η διάθεση για σύνδεση). Το άλλο είναι αν έχετε το ενδιαφέρον και τη διάθεση να συνεργαστούμε για να εκπληρώνονται οι τεχνικές προϋποθέσεις διασύνδεσης που το πλαίσιο λειτουργίας του PWN αναφέρει. Τους αναφέρω εν συντομία, είναι η εξασφάλιση μη μεταφοράς εσωτερικής κίνησης άλλων δικτύων μέσα από το PWN και η συνοπτική αναφορά στο πίνακα δρομολόγησης. Το πρώτο είναι ζήτημα αρχής, το δεύτερο έχει να κάνει με την αδυναμία των linksys wrt54g που χρησιμοποιούνται σε κάποια σημεία στο δίκτυό μας να χειριστούν μεγάλους ospf γράφους (μένει από μνήμη το quagga). Με σχεδόν δεδομένη τη δεύτερη διασύνδεση PWN - SPN σε λίγες μέρες (tweety - zion) και με ενδεχόμενες και άλλες στο μέλλον (aguia - beat ;), θα πρέπει να συνεργαστούμε συνολικά σαν δίκτυα, αυτοί που έχουμε τις γνώσεις, για το πως μπορούμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό configuration, με σεβασμό και στα δύο δίκτυα, στο τρόπο και στη φιλοσοφία λειτουργίας τους.

Αυτή τη στιγμή τα δίκτυα είναι διασυνδεδεμένα μέσω του pf. Μόλις συνδεθούν και οι trv - tweety, με το υπάρχον setup, θα έχουμε αναπόφευκτα εσωτερική κίνηση του ενός δικτύου μέσα από το άλλο. Είναι κάτι που δε μπορεί να το λύσει μόνος του ο pf ή ο sf1n4k1 ή ο trv ή ο tweety. Είναι κάτι που πρέπει να το δούμε όλοι μαζί, σε πλαίσιο συνεργασίας. Αν δε το επιθυμείτε, πείτε το τουλάχιστο να μη μπαίνουν τα παιδιά και στον κόπο.

Σας ευχαριστώ,

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Και επειδή θες εσύ, η ο pf ή εγώ..θα μπουν στη διαδικασία όλοι..

1) ΣΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΤΑ 2 ΔΙΚΤΥΑ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΛΕΙΠΕΙ ΤΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ PWN?

2) Ν ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ ΑΛΛΙΩΣ?ΣΕΒΕΣΤΕ ΟΤΙ ΤΟ SPN ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙΚΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Ο ΚΟΜΒΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ LINK?

3) ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠ ΤΟ PWN ΟΤΙ ΤΟ SPN ΔΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΟΧΙ ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕ Θ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΛΥΣΗ?

4) ΜΙΛΑΣ ΩΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ Η ΤΟΥ PWN?ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΟΡΙΣΕ?

5) ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΞΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ?

6) ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΡΗΖΟΝΤΕ ΤΑ @@?Η ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΤΙ ΠΡΗΖΟΝΤΕ ΤΑ @@ ΑΛΛΩΝ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΜΑΣ?

7) ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΛΕΠΕΙ?

ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΜΙΛΑΣ ΩΣ MP ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ PWN ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ITMY ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.

ΑΝ ΤΟ PWN ΤΟ ΧΑΛΑΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΒΟΣ ΤΟΥ SF1N4K1 ME TA LINKS TOY KAI ΤΟΥΣ CLIENTS TOY ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ..ΤΟ PWN, ΟΧΙ Ο MP. ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΔΙΑΛΕΧΤΕ..Η ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΗΖΕΤΕ Η ΠΑΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΤΕ..ΑΠΛΑ

ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΒΓΑΖΩ ΤΟ LINK, ΚΑΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝΙΖΩ..ΚΑΝΕΝΑΣ MP ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ PWN ΔΕ ΘΑ ΠΡΗΞΕΙ/ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ/ΜΑΛΑΚΙΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ITMY,CORNILIO,BEAT,UNDER ΚΤΛ..


IANOS,ECO,PF,SOSTIM,JNK,MP,TRV KAI ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ROGER?ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ?ΤΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ?ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ PWN..ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΑΤΕ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΟΔΩΣΙΑ..ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΜΑΣ KAI ΣΤΑ LINK ΜΑΣ OK?

ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ROUTER ΤΟΥ SF1N ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΟ ΣΑΣ TA ROUTERS ΤΟΥ SPN ΑΝ ΣΑΣ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΛΕΤΕ ΕΔΩ Σ ΕΜΕΝΑ..ΔΕ ΜΠΛΕΚΕΙ ΑΛΛΟΣ..ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ OSPF ΣΤΑ LINKSYS ΣΑΣ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΑΣ..ΟΧΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ PWN.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Η γνώμη του sf1n4k1 ακούστηκε ... ΔΥΝΑΤΑ!!! Αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μιλήσει κάποιος άλλος, θα τον περιμένουμε όλοι εμείς που εκδηλώσαμε το ενδιαφέρον μας.

Αν το post του sf1n4k1 χαίρει της συμφωνίας των υπολοίπων διαχειριστών κόμβων του SPN, εκτιμώ πως η κουβέντα έλαβε τέλος - όπως και η διασύνδεση - τουλάχιστο μέσω του sf1n4k1. Δε το αποφασίζω εγώ φυσικά (εξηγώ πάλι τα προφανή) αλλά ξέρω πως σκέφτονται πάνω κάτω τα άτομα που απαρτίζουν το PWN.

Ελπίζω ο tweety να είναι περισσότερο συνεργάσιμος και να σέβεται τις διαδικασίες του PWN, όπως και το PWN σέβεται τις διαδικασίες του SPN.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δε δείχνει να τις σέβεται, σύμφωνα με αυτά που γράφεις/ζητάς παραπάνω εσύ και αρκετοί admins του PWN σε ψου ψου mode τις τελευταίες μέρες!

Στου tweety το link πάλι τα ίδια θα ζητήσετε και πάλι δε θα λάβετε απαντήσεις και πάλι θα το κόψετε?Να του το πείτε απο τώρα του παιδιού ρε..μη τραβηχτεί..

Επειδή βλέπω οτι πάνω κάτω ξέρεις τι θα πει το συμβούλιο του PWN, μήπως έχεις απάντηση και για τον tweety?

Για να ξέρουμε όλοι τι παίζει..γιατι πάλι εξ ονόματος PWN μίλησες ;-)
mp wrote:Η γνώμη του sf1n4k1 ακούστηκε ... ΔΥΝΑΤΑ!!! Αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μιλήσει κάποιος άλλος, θα τον περιμένουμε όλοι εμείς που εκδηλώσαμε το ενδιαφέρον μας.

Αν το post του sf1n4k1 χαίρει της συμφωνίας των υπολοίπων διαχειριστών κόμβων του SPN, εκτιμώ πως η κουβέντα έλαβε τέλος - όπως και η διασύνδεση - τουλάχιστο μέσω του sf1n4k1. Δε το αποφασίζω εγώ φυσικά (εξηγώ πάλι τα προφανή) αλλά ξέρω πως σκέφτονται πάνω κάτω τα άτομα που απαρτίζουν το PWN.

Ελπίζω ο tweety να είναι περισσότερο συνεργάσιμος και να σέβεται τις διαδικασίες του PWN, όπως και το PWN σέβεται τις διαδικασίες του SPN.
edited μίλησε και το PWN επιτέλους!
Last edited by sf1n4k1 on Tue Mar 27, 2007 3:33 pm, edited 2 times in total.

Post Reply