mp node down

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

mp node down

Post by mp »

Από σήμερα ο κόμβος μου θα παραμείνει κλειστός. Διέγραψα το node id του και τις συνδέσεις του από το wind.

Ευχαριστώ όλους για όσα μου έδωσαν αυτά τα χρόνια στην ασύρματη κοινότητα της Πάτρας. Δε νομίζω πως πλέον είμαι χρήσιμος στην προσπάθειά σας και σίγουρα δε μπορώ να συνεχίσω να είμαι στην παρέα σας όταν σε κάθε άποψή μου και σε κάθε κριτική μου που κάποιους ενοχλούν, κάθε φορά επανέρχονται ανυπόστατες κατηγορίες για το άτομό μου και τη δικτυακή μου συμπεριφορά.

Σας εύχομαι όλους καλή συνέχεια.

mp

ΥΓ: Να δώσω σε κάποιον την διαχείριση των wind nodes pwmn.net_Aguia και pwmn.net_Eglykada που επίσης είχα.

User avatar
ktsolkas
Intel 8086
Posts: 28
Joined: Fri Sep 28, 2007 10:39 pm

Post by ktsolkas »

φιλε μου εγω προσωπικα ειμαι νεος τοσο στο φορουμ οσο και στο δικτυο γενικοτερα.ωστοσο με στενοχωρει το γεγονος να υπαρχουν αποχωρησεις απο τον οποιοδηποτε.τυχων προσωπικες αντιδικιες δεν εχουν θεση πιστευω στην κοινοτητα.ενας λογος για τον οποιο θελησα να συμμετασχω στο δικτυο ειναι η αυτονομια αυτη που υπαρχει.η ελευθερια να συνδεθεις οποτε θες,να μοιραστεις οτι θες,να συνεισφερεις οπως θες κτλ..
δυστυχως αν καταλαβα καλα,κατι εχει παιχτει με το logo του pwmn.
αυτος δεν ειναι λογος για να απωχωρησεις.μπορει να λυθει ευκολα και χωρις απωλειες μελων.
εγω θα σε παρακαλεσω να παραμεινεις εντος φορουμ και εντος δικτυου μιας και κατα την γνωμη μου ολοι μπορουν να συνεισφερουν και να πανε την ιδεα καποιων ανθρωπων πολυ παραπερα απο οτι ειχαν φανταστει αρχικα.
αν και ειμαι νεος και η αποψη μου μπορει να μην μετραει,καλο θα ηταν οποια παρεξηγηση-αντιδικια υπαρχει να λυθει απο κοντα και οχι πισω απο μια οθονη.
φιλικα παντα,
ktsolkas.
NAVAJO-ANTIFA-ACAB

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

ktsolkas wrote:φιλε μου εγω προσωπικα ειμαι νεος τοσο στο φορουμ οσο και στο δικτυο γενικοτερα.ωστοσο με στενοχωρει το γεγονος να υπαρχουν αποχωρησεις απο τον οποιοδηποτε.τυχων προσωπικες αντιδικιες δεν εχουν θεση πιστευω στην κοινοτητα.ενας λογος για τον οποιο θελησα να συμμετασχω στο δικτυο ειναι η αυτονομια αυτη που υπαρχει.η ελευθερια να συνδεθεις οποτε θες,να μοιραστεις οτι θες,να συνεισφερεις οπως θες κτλ..
δυστυχως αν καταλαβα καλα,κατι εχει παιχτει με το logo του pwmn.
αυτος δεν ειναι λογος για να απωχωρησεις.μπορει να λυθει ευκολα και χωρις απωλειες μελων.
εγω θα σε παρακαλεσω να παραμεινεις εντος φορουμ και εντος δικτυου μιας και κατα την γνωμη μου ολοι μπορουν να συνεισφερουν και να πανε την ιδεα καποιων ανθρωπων πολυ παραπερα απο οτι ειχαν φανταστει αρχικα.
αν και ειμαι νεος και η αποψη μου μπορει να μην μετραει,καλο θα ηταν οποια παρεξηγηση-αντιδικια υπαρχει να λυθει απο κοντα και οχι πισω απο μια οθονη.
φιλικα παντα,
ktsolkas.
NAVAJO-ANTIFA-ACAB
+μφωνώ
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Φίλε ktsolkas, το logo του φόρουμ είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Δυστυχώς δε μπορώ να δεχτώ κάθε φορά που διατυπώνω μία διαφορετική άποψη, να επανέρχονται κατηγορίες για τη δυκτιακή μου συμπεριφορά και ούτε λίγο ούτε πολύ να χαρακτηρίζομαι ο "ματάκιας" του wireless ή το ψώνιο που θέλει εξουσία. Δε θα αποδείξω σε κανέναν ποιος είμαι, όσοι με γνωρίζουν καλά ξέρουν και το ήθος μου και για ποιους λόγους ήμουν 4 χρόνια στην ασύρματη κοινότητα της Πάτρας.

Όταν μια κατηγορία επανέρχεται ξανά και ξανά, παύει να αποτελεί προϊόν εκνευρισμού. Προφανώς ορισμένοι πιστεύουν πως είμαι ένα τέτοιο άτομο. Δε θα κάτσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας ούτε θα κάτσω να χαλιέμαι. Μετά από αυτά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε τη διάθεση να παραμείνω σε μία κοινότητα που θέλω να πιστεύω πως κάτι της έδωσα κι εγώ αυτά τα χρόνια.

Και πάλι καλή συνέχεια.

mp

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Σωστος :roll:

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Κριμα..

User avatar
ktsolkas
Intel 8086
Posts: 28
Joined: Fri Sep 28, 2007 10:39 pm

Post by ktsolkas »

mp wrote:Φίλε ktsolkas, το logo του φόρουμ είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Δυστυχώς δε μπορώ να δεχτώ κάθε φορά που διατυπώνω μία διαφορετική άποψη, να επανέρχονται κατηγορίες για τη δυκτιακή μου συμπεριφορά και ούτε λίγο ούτε πολύ να χαρακτηρίζομαι ο "ματάκιας" του wireless ή το ψώνιο που θέλει εξουσία. Δε θα αποδείξω σε κανέναν ποιος είμαι, όσοι με γνωρίζουν καλά ξέρουν και το ήθος μου και για ποιους λόγους ήμουν 4 χρόνια στην ασύρματη κοινότητα της Πάτρας.

Όταν μια κατηγορία επανέρχεται ξανά και ξανά, παύει να αποτελεί προϊόν εκνευρισμού. Προφανώς ορισμένοι πιστεύουν πως είμαι ένα τέτοιο άτομο. Δε θα κάτσω να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας ούτε θα κάτσω να χαλιέμαι. Μετά από αυτά δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε τη διάθεση να παραμείνω σε μία κοινότητα που θέλω να πιστεύω πως κάτι της έδωσα κι εγώ αυτά τα χρόνια.

Και πάλι καλή συνέχεια.

mp
αν παντως η διαφορετικοτητα αποψεων αποτελει αφορμη για διενεξεις,τοτε με βρισκει αντιθετο.οπως λες δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι,οπως και κανενας μας.παρολαυτα ομως ειναι αδικο για τον εαυτο σου(αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα) να αποχωρησεις.η αποφαση ομως ειναι δικια σου.
οποια και να ειναι καλο ειναι να μην παρθει εν βρασμω ψυχης οπως τωρα.
φιλικα Κωστας.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

@ktsolkas: mou aresei o tropos me ton opoio proseggizeis ta pragmata. Euge filaraki!

@mp: proswpikh kai tapeinh mou gnwmh einai oti otan mia fwtia paei na svhsei, kalo einai na mh rixnei kapoios ladi. 8elw me alla logia na pw oti toso kairo ta pragmata eixan parei mia troph kalh k pros ofelos olwn. De xreiazotan na taraxtoun ta nera, eite logw parel8ontos, eite logw opoiasdhpote allhs upopsias h' uponoias 8a mporouse na uparxei. Proswpika de me afora to parel8on kapoiou, oso to paron k to mellon tou k pws ta antimetwpizei auta. kai sigoura gia ka8e drash 8a yparxei panta mia antidrash, epomenws kalo einai na katalagiazoume kapoia pragmata k na eimaste pio dioratikoi k metriopa8eis se ola, eite gia dikos mas ofelos kai kalo, eite gia to koino kalo. fysika auta ta legomena mou den exoun skopo na plhksoun to proswpo sou, eite to proswpo tou ka8enos sthn koinothta auth h' paraeksw. apla einai mia koinh diapistwsh vgalmenh mesa apo th zwh kai kalo einai na th symmerizomaste oloi. En vrasmw psyxhs legontai polla apo ton ka8ena. Parapera einai to 8ema ti ginetai...

Auta ta oliga k elpizw na einai to teleutaio mou post se autou tou eidous tis diamaxes.
Last edited by panoulix on Wed Oct 03, 2007 7:42 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ήταν κόμβος? UP? Έλα!

Ε κακώς φέυγεις..εγώ λέω σκέψου το καλύτερα..δεν είναι η 1η φορά που αποχωρείς άλωστε..οπότε σκέψου καλά αυτή τη φορά..

..αν ειναι να μείνεις..

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

@mp

Δεν την καταλαβαινω την κινηση σου αυτη- δε μπορει να ειναι το αποτελεσμα ενος απλου καυγα.
Δε σε κατηγορει κανεις για τιποτα. Δε νομιζω οτι αυτα που λεγονται σε στιγμες εντασεις τα παιρνει κανεις στα σοβαρα - ολοι γνωριζουν την προσφορα σου στην ασυρματη κοινοτητα.
Τελος οι ενστασεις σου για το site ειναι απολυτα κατανοητες (και αποδεκτες εξαρχης) απλα εχουν καθυστερησει και θα καθυστερησουν λιγο ακομα για διαφορους λογους.
Death to all Fanatics

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@itmy: Μερικές φορές κάτι σπάει μέσα σου και δε ξανακολλάει. Λες δε με κατηγορεί κανείς για τίποτα. Πάρε ένα απόσπασμα απ' όσα έγραψε ο Θανάσης για μένα, με αφορμή, τι; Το ότι σχολίασα κατά τη γνώμη μου κάποια κακώς κείμενα που απ' ότι φαίνεται συμφωνείτε με μένα πως πρέπει να διορθωθούν.
sf1n4k1 wrote: Παραμένεις ο mp με τα χάπια του...που δεν εκτιμά καμία προσφορά των άλλων στο δίκτυο..χανεται και προσφέρει φασαρία ανα 6μηνο..και προσπαθεί να δημιουργήσει ιστορίες που δεν υπάρχουν. Κολάς για άλλη μια φορά σε λεπτομέρειες, κρίνεις, διατάζεις και τιμωρείς.

...

Θα απαιτήσω την αποπομπή σου απ το forum και θα ξεκινήσω με το καλημέρα σας και χωρίς περεταίρω σηζήτηση την αποκοπή του ip σου απ όλα τα router που διαχειρίζομαι..μιας και το συνεχίζεις..ΗΣΟΥΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΖΗΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ..ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΔΥΣΤΗΧΩΝ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..

ΚΑΙ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΑΠ ΤΑ ROUTER ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ..ΑΡΚΕΤΑ.

...

.θα κόψω κώλους..αυτή τη φορά..και θα ξεκινήσω με τον αγαπητό mp..που έτσι κ αλλιώς απέχει απ το δίκτυο..θα απέχει και ουσιαστικά..

...

Μη περιμένεις να σε πάρω απ το χεράκι ή να σου μιλήσω με το "σεις" και με το "σας" ούτε εσύ ούτε ο mp..σας θεωρώ υπέυθυνους και τους 2 για την κατάντια του δικτύου της Πάτρας τα προηγούμενα χρόνια και βλέπω και την εξέλιξή σας..για καμια μαλακία κοινώς είστε καλοί για τίποτ άλλο όχι.

...

mpΑχαλο είναι το link σου..οι υπηρεσίες μας dns/forum/wind/voip τρέχουν άψογα όσο κ αν σε χαλάει που πια δε μπορείς να τις παρακολουθείς..

...

Ναι φίλε..θες εξουσία..θες να ελένχεις..θες να μιλάς και όχι να πράτεις...Για εμένα αλλά και για όλους πιστέυω μετά απ αυτα που έχουμε δει/διαβάσει..όχι απλά δεν είσαι σε θέση να κρίνεις και να σχολιάζεις..αλλά θες πολύ δουλειά για να μας αποδείξεις οτι τα παραπάνω που λέω δε φωτογραφίζουν την αλήθεια..και ξέρεις..μια φωτογραφία = 1000 λέξεις.

Ειλικρινά δε με νοιάζει αν θ ασχοληθείς με το δίκτυο, ούτε αν θα τα παρατήσεις..για εμένα τα χεις παρατήσει απο πολύ παλια..μπορώ να πω με βεβαιότητα πια οτι αν τα παρατήσεις μόνο καλό θα φέρεις στο δίκτυο..το βλέπεις άλωστε..δε προσφέρεις παρα μόνο γκρίνια πια..

Εγώ ακόμα και γκρίνια να έχω η βρισιές..η δυσφημίσεις όπως παραλίγο να με μυνήσεις....προσφέρω τουλάχιστον ότι μπορώ..και απλά απο εσένα κατηγορούμε καθημερινά ακόμα και γι αυτα που προσφέρω.

Για τις παρακολουθήσεις κτλ αν και δε το εννοούσα ακριβώς όπως το πήρες..για να πάμε και στα παλιά ξέρεις που και πως έγινε οτι έγινε..δε θα ξαναθίξουμε το θέμα..
Θα μου πεις, τι; Φεύγεις επειδή ένα άτομο λέει αυτά τα λόγια για σένα; Ναι, γιατί αυτό το άτομο είναι διακεκριμένο στην κοινότητα και οι απόψεις του αντανακλούν και στη γνώμη άλλων. Και πλέον φαίνεται πως είναι οι απόψεις του, δεν είναι προϊόν εκνευρισμού. Ακόμα και στο post που και καλά μου ζητάει να παραμείνω στο δίκτυο, υπάρχει και πάλι η ειρωνία.
sf1n4k1 wrote: Ήταν κόμβος? UP? Έλα!

Ε κακώς φέυγεις..εγώ λέω σκέψου το καλύτερα..δεν είναι η 1η φορά που αποχωρείς άλωστε..οπότε σκέψου καλά αυτή τη φορά..

..αν ειναι να μείνεις..
Κι αν θες να ξέρεις, ποιο πολύ από τα λόγια του Θανάση με ενόχλησε αυτό που είπε ο tweety, αλλά και ο κάθε tweety που επηρεάζεται από όλα αυτά που λέγονται για μένα:
tweety wrote: Ειλικρινά, για μένα η παρουσία σου στο δίκτυο είναι ίδια με κάτι leecheria στο dhcp μου (τι υπάρχουν τι όχι το ένα και το αυτό).
Θέλω να ευχαριστήσω όσους με prive messages μου ζητήσαν να παραμείνω, αναγνωρίζοντας την έστω και μικρή χρησιμότητά μου στην ασύρματη κοινότητα της Πάτρας. Δυστυχώς δε θα τους ικανοποιήσω. Δε μπορώ πια. Όπως είπα, κάτι έσπασε και δε ξανακολλάει.

Σας εύχομαι όλους καλή συνέχεια

mp

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

@mp Το δικτυο εχει αρκετο κοσμο - δεν ειναι δυνατο ολοι να εχουν καλες σχεσεις με ολους. Αυτο ειναι κατι υγιες και αναμενομενο. Αν ειναι μετα απο καθε καυγα καποιοι να αποχωρουν, τοτε μαλλον ο καλυτερος τροπος να πολεμισουμε αυτο το φαινομενο ειναι να μην επιτρεπουμε στο forum να ξεκινουν τετοιες αντιπαραθεσεις.

Πραγματικα δεν περιμενα να συμβει κατι τετοιο.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Δε σχολίασες μόνο..μας τιμώρησες κ όλας..έτσι άφησες να εννοηθεί μάλλον..οπότε..να δέχεσαι και εσύ την αγανάκτηση μου και την κριτική μου και να κάνεις τουμπεκί η να αποχωρήσεις..

Δε θα τρέχουμε για ν ακούμε την παπάτζα σου ή οτι είμαστε απαράδεκτοι κτλ κτλ..ούτε τα υπονοούμενα για SPN και μαλακίες του trv οτι εσκεμένα κολυσιεργούμε κτλ..αρκετά με τους ανεγκέφαλους..αν τρέχαμε για το SPN θα είμασταν και SPN..δεν θα είχαμε βάλει στη Ναυπακτο pwmn.net ssid..σχολιάζετε?Θα σχολιάζεστε..κρίνετε?Θα κρίνεστε..

Γεγονός είναι ένα..οτι δεν είχατε ούτε έχετε διάθεση για συνεργασία..απλά σας πέρασε για λίγο απ το μυαλό οτι θα σχολιάζετε και θα λάβετε εξουσία χωρίς να υπάρξει αντίδραση..ε λοιπόν το δίκτυο μιλάει απο μόνο του πια..και αποβάλει απο μόνο του όσους βρίσκουν προφάσεις για να του κάνουν ζημιά..

Δεν φέυγεις mp..απλά το δίκτυο σε αποβάλει λογω της απαράδεκτης συμπεριφοράς σου εις βάρος του και όχι εις βάρος μου..για την ακρίβεια σ έχει αποβάλει καιρό το δίκτυο..εσύ δε το χες συνειδητοποιήσει..

Όσο για τους φανατικούς υποστηρικτές σου και τα pm's απο εκεί που πήγαν κ οι άλλοι..
Last edited by sf1n4k1 on Thu Oct 04, 2007 12:24 pm, edited 2 times in total.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Θανάση, τα κατάφερες. Δε χρειάζεται να προσπαθείς άλλο.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ωραία..χαίρομαι..οπότε αφού τα κατάφερα...σταμάτα ν απαντάς και άσε το δίκτυο στην ησυχία του και την προοδό του..όπως το χες αφήσει κανα 4μηνο τώρα χωρίς τις παπάτζες σου.

Post Reply