mp node down

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Εγώ και το team τι έκανε που είναι απαράδεκτο?

Το pwmn τι έκανε που δεν αξίζει το redirect στο pwn.gr?

Εγώ γιατί το service-voip που παρέχω το έκλεψα απ τον mp που δούλευε μια χαρά?

Εγώ δεν συκοφαντούμαι?Δεν απογοητέυομαι?Είμαι σκύλος εγώ ε?Αντέχω..

Ουρτ ποντικοί..

Ουρτ και στις οχιές τις διμούτσουνες..

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Θα κινηθεί και η δικιά μου άποψη στο ενωτικό κλίμα που έχουν εκφράσει άλλοι φίλοι. Πραγματικά θέλω να πιστεύω οτι , δεν γίνονται όλα εκ του πονηρού. Εκ των πραγμάτων, θεωρώ οτι οι παρατηρήσεις που έκανε ο mp καλώς έγιναν, και για το wind, αλλά και για κάθε μορφής βελτίωση αλλωστε είπε την άποψη του, φαντάζομαι υπάρχει μαι ελευθερία του λόγου.

Εφόσον αποφασίστηκε προ αμνημονεύτων χρόνων να κινηθούμε ενωτικά SPN + PWN οφείλουμε όλοι να είμαστε τυπικοί ως προς αυτό και να μην προσπαθούμε να υποβιβάσουμε σε καμία περίπτωση την συζήτηση τον συνομιλητή μας, αλλά αντιθέτως να προσπαθήσουμε να βρούμε που οφείλονται οι ρίζες του κακού, και γιατί υπάρχει αυτή η ένταση, και σιγουρα να δώσουμε λύση.

Δεν Postarw για να καταλογίσω ευθύνες σε κανέναν αλλά αντιθέτως για να μπύν τα πράγματα σε μια σειρά. Είμαστε ακόμα και μετά την ένωση πολύ λιγοι για να επιτρέπουμε στους εαυτούς μας αλλά και στο δίκτυο να χάνουμε ανθρώπους που έχουν το know-how, αλλά και να μπορούν να βοηθήσουν και να προσφέρουν σε πολλά πράγματα, είτε από την εμπειρία τους είτε με τις γνώσεις τους.

Οποιος ενδιαφέρετε πραγματικά για το ασύρματο μητροπολιτικό δίκτυο πατρών πρέπει να καταλάβει οτι το συμφέρον του δεν είναι να είμαστε όλοι ίδιοι αλλά να υπάρχει πλουραλισμός και πολυφωνία [ακόμα και παραφωνίες] παντού. Σίγουρα δεν θα ήταν κέρδος να ήμασταν όλοι το ίδιο και να κάναμε τα ίδια πράγματα. Τότε θα ήμασταν εξορισμού BotNet.

Σαν συμμέτοχος αυτής της προσπάθειας όπως και ο καθένας στο δίκτυο, από τον υπερκόμβο του pf μέχρι την γιαγιά που δέχεται την ακτινοβολία μας καθημερινά θέλω να πιστεύω οτι ακόμα και αυτοί που κάνουν λάθη κάποια στιγμή προσπαθούν να τα διορθώσουν και να επαναφέρουν την ισορροπία. Ακόμα και εγώ πολλές φορές είχα έντονη διαμάχη με τον Πάνο θλίβομαι όταν βλέπω να αποχωρεί, αν και ελπίζω οτι θα αλλάξει την θέση του. Στην τελική ένα μεγάλο μέρος της διαδικασίας ένωσης οφείλεται σε αυτόν και αυτό πρέπει να το αναγνωρίζουν και εχθροί και φίλοι(Αν και ελπίζω να μην έχει εχθρούς), αν δεν μπορούν να αναγνωρίζουν την πρότερη προσφορά του στο pwn αλλά και την τρέχουσα στο pwmn.

Φιλικά
Νίκος
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Αφιερωμένο...

Χτύπα κι άλλο
θα τ' αντέξω
δεν πεθαίνω έτσι απλά
θα παλέψω
κι αν νικήσεις
κι άμα χάσω
μη φοβάσαι θα το ξεπεράσω

:D :D :D :D

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Εγώ και το team τι έκανε που είναι απαράδεκτο?
Για μένα ήταν απαράδεκτο να υπάρχει μετά από τόσους μήνες το SPN ακόμα στο TITLE και στο domain. Είναι θέμα άποψης. Θα έπρεπε να τι σέβεσαι και να διαφωνείς κόσμια, και όχι να αμωλάς κορώνες για κόψιμο κώλων κτλ κτλ.
sf1n4k1 wrote:Το pwmn τι έκανε που δεν αξίζει το redirect στο pwn.gr?
Το redirect υφίσταται, απλώς όχι με τον τρόπο που θες εσύ. Δε νομίζω πως κάνω κάτι λάθος σε αυτό, αλλά και πάλι δέχομαι την κριτική.
sf1n4k1 wrote:Εγώ γιατί το service-voip που παρέχω το έκλεψα απ τον mp που δούλευε μια χαρά?
Δε το έκλεψες αλλά ο τρόπος που έγινε με ενόχλησε. Μπορούσες να κάνεις ένα post και να πεις "Πάνο, δε δουλεύει καλά η υπηρεσία σου λόγω του backbone σου. Θα το βελτιώσεις άμεσα ή θα μας βοηθήσεις να κάνουμε κάτι άλλο;". Αυτό θα με κάλυπτε. Άλλωστε σε βοήθησα, μη το ξεχνάς.
sf1n4k1 wrote:Εγώ δεν συκοφαντούμαι?Δεν απογοητέυομαι?Είμαι σκύλος εγώ ε?Αντέχω..

Ουρτ ποντικοί..

Ουρτ και στις οχιές τις διμούτσουνες..
Όχι όσο εσύ συκοφαντείς εμένα ...

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:
sf1n4k1 wrote:Εγώ και το team τι έκανε που είναι απαράδεκτο?
Για μένα ήταν απαράδεκτο να υπάρχει μετά από τόσους μήνες το SPN ακόμα στο TITLE και στο domain. Είναι θέμα άποψης. Θα έπρεπε να τι σέβεσαι και να διαφωνείς κόσμια, και όχι να αμωλάς κορώνες για κόψιμο κώλων κτλ κτλ.
sf1n4k1 wrote:Το pwmn τι έκανε που δεν αξίζει το redirect στο pwn.gr?
Το redirect υφίσταται, απλώς όχι με τον τρόπο που θες εσύ. Δε νομίζω πως κάνω κάτι λάθος σε αυτό, αλλά και πάλι δέχομαι την κριτική.
sf1n4k1 wrote:Εγώ γιατί το service-voip που παρέχω το έκλεψα απ τον mp που δούλευε μια χαρά?
Δε το έκλεψες αλλά ο τρόπος που έγινε με ενόχλησε. Μπορούσες να κάνεις ένα post και να πεις "Πάνο, δε δουλεύει καλά η υπηρεσία σου λόγω του backbone σου. Θα το βελτιώσεις άμεσα ή θα μας βοηθήσεις να κάνουμε κάτι άλλο;". Αυτό θα με κάλυπτε. Άλλωστε σε βοήθησα, μη το ξεχνάς.
sf1n4k1 wrote:Εγώ δεν συκοφαντούμαι?Δεν απογοητέυομαι?Είμαι σκύλος εγώ ε?Αντέχω..

Ουρτ ποντικοί..

Ουρτ και στις οχιές τις διμούτσουνες..
Όχι όσο εσύ συκοφαντείς εμένα ...

mp
1) Δηλαδή ακόμα χαρακτιριζόμαστε απαράδεκτοι απο εσένα για ενα Title και ενα logo..χωρίς ίχνος αναγνώρισης και συμερισμού για την προσφορά στο δίκτυο και για το 1 μυαλό που έχουμε όλοι και τις χίλιες 2 άλλες δουλειές πέραν του δικτύου..

Άρα ο τρόπος/εκφράσεις σου ήταν και είναι λαθος..οπότε αναμενόμενη και η οργή μου..

2) Δε νομίζεις οτι κάνεις λάθος, αλλά αποφασίζεις εσύ για κάτι που έχουμε αποφασίσει όλοι οτι θα ήταν redirect και όχι portal με ανύπαρκτα links.

Άρα ο τρόπος/έκφραση σου είναι αυταρχική και δεν έχει καμία σχέση με το δίκτυο και αυτά που είπαμε όλοι μαζί.

3) Δε το έκλεψα αλλά ο τρόπος που έγινε?Δηλαδή πως?Δε σου είπα σέρνεις?δε στο είπα και live?δε σου ζήτησα βοήθεια?Ακόμα και όταν στράβωσες μεταξύ μας δε σου είπα?Πως με χαρακτιρίζεις για κάτι που απλά με μπρίζωσε ο pf και φτιάξαμε μαζί όχι μόνο ο sf1n4k1s αλλά και ο pf και ο astrapogiannos αλλά και εσύ να δουλέυει?

Άρα εδώ απλά ξεχνάμε την πραγματικότητα και το συσχετίζουμε με άλλο θέμα για το γνωστό "κατι να πούμε" "διέρει και βασίλευε.." εγώ δε συκοφαντούμαι εδώ..

4) Δηλαδή να μετρήσουμε τώρα το ποιος συκοφαντεί πιο πολύ και θα χάσουμε την ουσία που είναι οτι πραγματικά φαίνεται ο δόλος και η κλασσική ιστορία του κάθε 2μηνο 3μηνο να μην υπολογίζεις κανέναν και τίποτα και απλά να μας απογοητέυεις για τα χάλια που εξακολουθείς να έχεις εις βάρος μας..

Μήπως να τις βγάλουμε κ έξω να τις μετρήσουμε να δούμε ποιος την έχει πιο μεγάλη?Δεν περίμενες δηλαδή απάντηση στο οτι είμαστε απαράδεκτοι..ακόμα και τ οτι φτάσαμε στις καμάρες/ακράτα σχολίασες αρνητικά ρε φίλε τι να λέμε τώρα?Τι προσπαθώ ν αποδείξω και σε ποιον?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:..ακόμα και τ οτι φτάσαμε στις καμάρες/ακράτα σχολίασες αρνητικά ρε φίλε τι να λέμε τώρα?Τι προσπαθώ ν αποδείξω και σε ποιον?
Θα σχολιάσω μόνο αυτό το τελευταίο και θα σωπάσω γιατί δεν έχει πια νόημα.
Δε σχολίασα αρνητικά την επέκταση. Ανέφερα τον προβληματισμό μου για τις επιλογές της επέκτασης λέγοντας πως ίσως είναι προτιμότερο να καλύψουμε ΠΡΩΤΑ την Πάτρα. Γνώμη μου είναι πως APs σαν αυτά του ΤΕΙ και του Jester είναι σημαντικότερα από της Καμάρες. Γνώμη μου. Δεν υπέδειξα σε κανέναν να κάνει τίποτα.

Αντίο, ή όπως θα έλεγε ο gypas ...

ΤΕΛΟΣ

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:
sf1n4k1 wrote:..ακόμα και τ οτι φτάσαμε στις καμάρες/ακράτα σχολίασες αρνητικά ρε φίλε τι να λέμε τώρα?Τι προσπαθώ ν αποδείξω και σε ποιον?
Θα σχολιάσω μόνο αυτό το τελευταίο και θα σωπάσω γιατί δεν έχει πια νόημα.
Δε σχολίασα αρνητικά την επέκταση. Ανέφερα τον προβληματισμό μου για τις επιλογές της επέκτασης λέγοντας πως ίσως είναι προτιμότερο να καλύψουμε ΠΡΩΤΑ την Πάτρα. Γνώμη μου είναι πως APs σαν αυτά του ΤΕΙ και του Jester είναι σημαντικότερα από της Καμάρες. Γνώμη μου. Δεν υπέδειξα σε κανέναν να κάνει τίποτα.

Αντίο, ή όπως θα έλεγε ο gypas ...

ΤΕΛΟΣ

mp
Το συγκεκριμένο προβληματισμό σου θα έπρεπε να τον έχεις αναφέρει πρώτα στον εαυτό σου που είσαι στην περιοχή..και όχι να περιμένεις απο εμας..η να το συσχετίζεις με άτομα και εκδήλωση ενδιαφέροντος που βρήκαμε σε περιοχές εκτός Πάτρας και που συμμετέχουν πιο ενεργά απο εσένα στην κοινότητά μας..αυτός θα ήταν ένας πραγματικός προβληματισμός στο συγκεκριμένο θέμα..όπως και σε πολλά άλλα που δε κοιτάς τον εαυτό σου αλλά κρίνεις όλους τους άλλους..

thats the real end

pf
Intel 4004
Posts: 18
Joined: Thu Mar 08, 2007 11:15 am

Post by pf »

Egw apla thelo na po pos to trixbox to xekinisa peiramatika sto pc mu kai epidi den exw 24/7 mixanima up, to ebala sto 6.66 tu thanasi. Me th boitheia tu astrapogiannou to sindesame kai me ton exo kosmo. Se kamia periptosh den to eida (tulaxiston egw) antagonistika me to service tu mp alla mono san ena akoma service gia to diktio.

Kai sto kato kato an diladi stisw enan diko mu irc server kai ftiaxo to room #arkuda kai erxonte oi misoi clients tu diktiou ston server mu, simainei aytomata oti to ekana ek tu ponirou?

Telos panton, egw pisteuo oti epeidh kalos h kakos (kalos elpizo) to diktio exei arketous xristes pleon DEN ginete na simfonume oloi me olous. Ayto den simainei oti kathe toso prepei na plakomomaste me to paramikro. Se osous einai epirepeis se kontres san ayth kai tis proigumenes, parte ena ****** thlefono kai liste ta metaxi sas. pou thn briskete thn orexh na grafete selides epi selidon den katalabeno.

Apo kei kai epeita to diktio einai eleythero kai o kathenas kanei oti goustarei. alloi stinun links, alloi mpenun mono irc, alloi leecharun, alloi pezun games, alloi menun alloi feygun. ta ypoloipa 99% olwn ayton ton posts einai fikia kai metaxotes kordeles

edited by grigoris@ 10/1/2008.. krima na xalasei ena toso oraio post
"The car's on fire with no driver at the wheel. The sewers are muddied with thousands lonely suicides. A dark wind blows. The government is corrupt and we're on so many drugs with the radio on and the curtains drawn. We're trapped in the belly of this horrible machine and the machine is bleeding to death
The skyline was beautiful on fire all twisted metal stretching upwards. Everything washed in a thin orange haze. I said, "Kiss me, you're beautiful.. These are truly the last days"

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

++pf

Λέω πλεον να κόβουμε τις trollies στο forum απο νωρίς.
Death to all Fanatics

User avatar
Oz
Intel 80286
Posts: 136
Joined: Thu Mar 08, 2007 6:11 pm
PWMN Wind Node ID: 112
Location: Azeroth
Contact:

Post by Oz »

o pf ta spaei

gypas
Intel 80286
Posts: 106
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:48 am
PWMN Wind Node ID: 0
Location: Psilalonia(georgiou olibiou k panaxaikou)

Post by gypas »

Kai omos o pf apodeiknietai opos panta o pio sofos :roll:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Απογοητέυομαι :cry:

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Itmy wrote:@sfin Τη ζημια πως την οριζεις ? Δεν καταλαβαινω πως ενα ατομο μπορει να κανει ζημια με το να εκφραζει τις αποψεις του, οποιες και αν ειναι αυτες.

re basilh plaka mas kaneis gia na katalabo........pos mporei na kanei zhmia ? eleos! pes tpt allo re .....ela . ante.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Μετά από prive συνομιλία που είχα με sf1n4k1 αποφάσισα να το ξανασκεφτώ.

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

LOL.

Dhladh de 8a poulhseis ta parts?
Your mind is twisted. How can I resist it?

Post Reply