mp node down

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Εγω παντως ακομα δε βλεπω λογικη συνεχεια αναμεσα στα γεγονοτα :
1.Δε συμφωνω με το site και εχω μια εντονη αντιπαραθεση.
2.Κλεινω τον κομβο μου και δεν ασχολουμαι με το δικτυο.

Μου φαινονται ασυσχετιστα.
Death to all Fanatics

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@itmy:
Αν ήταν αυτή η ακολουθία των γεγονότων θα είχες δίκιο. Αλλά ανάμεσα στο 1 και 2 υπάρχει το 1,5: Διαπομπεύομαι ως προσωπικότητα από διακεκριμένο μέλος της κοινότητας.

mp

edit: Διέγραψα ένα post που ήταν ηβριστικό. Συγγνώμη απ΄όσους το είδαν, παραφέρθηκα.
Last edited by mp on Thu Oct 04, 2007 12:24 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Απο το 1.5 στο 2 παλι δε μου φαινεται λογικο. Αποχωρεις δηλαδη λογω του sf1n4k1?
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:@itmy:
Αν ήταν αυτή η ακολουθία των γεγονότων θα είχες δίκιο. Αλλά ανάμεσα στο 1 και 2 υπάρχει το 1,5: Διαπομπεύομαι ως προσωπικότητα από διακεκριμένο μέλος της κοινότητας.

mp

edit: Διέγραψα ένα post που ήταν ηβριστικό. Συγγνώμη απ΄όσους το είδαν, παραφέρθηκα.
Δε διαπομπέυεσαι απο διακεκριμένο μέλος..αλλά απο μόνος σου..μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

....Συγχωρεμένος.

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Kαταρχάς συγνώμη για τον χαρακτηρισμό μου, ήταν αρκετά βαρύς, αλλά εκείνη την στιγμή μου βγήκε χωρίς να το πολυσκεφτώ. Το ότι όμως δεν είμαι ευχαριστημένος με την προσφορά σου στο δίκτυο και την όλη στάση σου, είναι ένα γεγονός. Και αυτό επειδή μάλλον έχουμε άλλη ιεραρχία προτεραιοτήτων για το δίκτυο. Τα σημαντικότερα για μένα είναι η δομή του δικτύου, routing, υπηρεσίες, με βασικό κίνητρο την ανάπτυξη και κινητικότητά του αφού φύγουν αρκετοί από εμάς λόγω σπουδών. (δεν αρκεί να φτιάξουμε κάτι, πρέπει και να διατηρηθεί και να προχωρήσει παραπέρα). Και το τελευταίο που με απασχολεί είναι η εικόνα του δικτύου στον παραέξω κόσμο εκτός Πατρών (μέσω Google), (Οι πατρινοί μας γνωρίζουν, συνέχεια έρχονται νέα άτομα), που στο κάτω κάτω οφείλεται στο τρέχον hosting που άμεσα πρόκειται να αλλάξει. Και προφανώς δεν μπορούμε να παραμερίσουμε τα πλεονεκτήματα που μας παρέχει το hosting του Πανεπιστημίου, από λύσεις τύπου trv. Αυτό είναι κάτι που εύκολα λύνεται μιας και το hosting θα γίνεται κανονικά στο Πανεπιστήμιο χωρίς ports και συναφή, είναι κάτι που το έχουμε πει αρκετές φορές.
Επιπλέον, το logo, το θεωρώ το τελευταίο με το οποίο αξίζει πραγματικά να ασχοληθούμε (logo ή νέοι κόμβοι? :P) .
Και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα σου με το pwn και spn. Το καθένα έχει μια ιστορία και ένα παρόν και όλοι μας πολύ καλά γνωρίζουμε το παρόν.
Προσωπικά το βλέπω σαν μια ΙΔΕΑ στο πέρασμα του χρόνου, τα ονόματα είναι για την ιστορία, αλλάζουν, η ΙΔΕΑ παραμένει. Αυτή η διαφορά φιλοσοφίας που έχουμε και η κακή στιγμή, με οδήγησαν στον χαρακτηρισμό μου - τον παίρνω πίσω. (ήμουνα στο όριο :( ).
Οπότε ας κοιτάξουμε ξανά την ΙΔΕΑ και να αφήσουμε προσωπικές αντιπαραθέσεις, οι απώλειες δυναμικού είναι πάντα απώλειες, δεν αξίζουν. Ως tweety θα ήθελα να παραμείνεις στο δίκτυο, οι τεχνικές σου γνώσεις είναι πολλές και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ. :)

ΥΓ: 1)Επειδή αυτή η διαφορά φιλοσοφίας έχει ενδιαφέρον, θα πρότεινα ένα masa meeting όπου θα μπορούμε όλοι ήρεμα και άνετα να μιλήσουμε περί ανέμων και υδάτων και επί της ουσίας για άμβλυνση οποιονδήποτε διαφορών.
2)Προφανώς και οι απόψεις που εκφέρω - πράξεις μου, είναι αποκλειστικά δικές μου και όχι επιρροές άλλων (γι' αυτό σου γράφω παραπάνω τον τρόπο σκέψης μου), αλλιώς θα είχα ήδη ξεκινήσει το κάπνισμα :D :D
3) sf1n4k1 σταμάτα κάθε φορά που βλέπεις mp ποστ να αρπάζεσαι λες και σου έχουν χώσει τίποτα... :P . Πολύ εύκολα ξεφεύγει η κατάσταση και είναι πολύ κουραστική στην τελική, πέραν του ότι γίνεσαι πολύ υπερόπτης ώρες ώρες :(

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Φίλε tweety είδα πολλά posts του mp και συμφώνησα..και φώναξα ν αλλάξουν κάποια πράγματα..είδα επίσης τον mp να λεει ναι θα κάνω redirect ναι θα βοηθήσω ναι να κάνουμε εκείνο το άλλο..μετά είδα την γνωστή σε εμένα πια "πάυση" του mp..και μετά είδα τον σχολιασμό, το κόλημα με κάτι που δεν υπάρχει (SPN), και την τιμωρία όλων μας

1) http://www.awmn.net/forum/viewtopic.php ... B1#p447004
2) http://www.wiman.gr/phpBB2/viewtopic.ph ... c&start=30

σε γειτονικές κοινότητες να μας ψάχνουν ή να μας σχολιάζουν και o mp να έχει ξεμείνει σε logo λέγοντάς μας οτι δεν εμφανίζει το εξαφανισμένο για πολύ καιρό γνωστό site της Πάτρας ως τιμωρία για την απαράδεκτη συμπεριφορά μας να έχουμε title SPN και logo στο WIND spn..επίσης είδα να του αρέσει το να διαβάζει όλα αυτά τα χάλια ο νεός κόσμος μας.

Αν δεν αγανακτείτε εσείς itmy-tweety που η προσφορά σας είναι πραγματική και αληθινή..τότε κοιτάξτε αλλού το πρόβλημα σας..εγώ όχι μόνο αγανακτώ αλλά σκέφτομαι πολλές φορές πόσο μλκς είμαι που ανέχτηκα και συνεχίζω να ανέχομαι τέτοιες συμπεριφορές εις βάρος όλης της κοινότητας..συγνώμη αλλά τα όρια έχουν ξεπεραστεί κατά πολύ..και μπορώ να πω με βεβαιότητα πια οτι είμαι και πολύ συνεσταλμένος στο κράξιμο.

Έχω βαρεθεί ανα 2-4 μήνες έναν 2 μλκς που μόνο μιλάνε να με κρίνουν να με σχολιάζουν ακόμα και για τις υπηρεσίες που προσφέρω..και όλη την κοινότητα να κρύβεται πίσω απο εμένα η απ το δάχτυλό της..

Σε τέτοιες συμπεριφορές σαν τις παραπάνω θα έπρεπε όλοι έχουν άποψη και να τις κατακρίνουν γιατί κάνουν σε όλους μας ζημιά..δε το βλέπω όμως..αντίθετα βλέπω να παρακαλάνε μερικοί να ζημιωθούμε κ άλλο σαν κοινότητα..με συγχωρείτε κύριοι αλλά δε θα τρέξω άλλο για να με ανεβάζει μαλάκα/ανύπαρκτο ο καθένας απ το awmn η ο καθένας απ την κάθε άσχετη/ανάπηρη κοινότητα σε θέμα ΔΙΚΤΥΟ. Τρέχουμε όλοι για την ανάπτυξη μας, βοηθήσαμε όλοι στην ομοιομορφία μας..δε θ ανεχτώ τιμωρίες για την διαφήμισή μας οι οποίες απλά μας δυσφιμίζουν. Θα προτιμήσω να φύγει ένας ή να φύγω εγώ. Και σίγουρα δε θα σταματήσω να κατακρίνω και να μιλάω για τέτοιες ενέργειες..δεν είμαι βολεμένος ούτε κρύβομαι πίσω απ το δαχτυλό μου..είμαι ένας απ αυτούς που πιστέυουν στο δίκτυο και του τα δίνουν όλα.!

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@tweety:

Όπως βλέπεις φίλε tweety από το post του sf1n4k1, υπάρχει ultimatum, ή αυτός ή εγώ. Οπότε καλύτερα να επιμείνω στην απόφασή μου, ο Θανάσης είναι πιο χρήσιμος από μένα, παρά τα όποια ελλατώματα του χαρακτήρα του.

Δέχομαι τον τρόπο σκέψης σου και δεν έχω κάτι μαζί σου. Καλή συνέχεια.

mp

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Tελικά, όντως έχει κόψει το ραβανί :P :P

ΥΓ: Άντε, baby mode is over

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Πάνο..απλά αποφάσισα αυτή τη φορά να μη σου πω τα τετρημένα "κάτσε" "μη φέυγεις"¨κτλ..Περίμενα περισσότερα απο εσένα απο την ένωση και μετά..περίμενα αυτά που δεν έχει το team..περίμενα olsr και ανάπτυξη..όχι πάθος με το SPN και όχι τιμωρίες εις βάρος του PWMN. Δε θέτω το "μένεις φέυγω..φέυγεις μένω.." απλά βλέπω με λύπη μου οτι πραγματικά μέσα σου δε θες να προσφέρεις..και προσπαθείς να μας δείξεις κάτι άλλο..λυπάμαι περίμενα περισσότερα.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

@sfin Προσωπικα δε με απασχολει αν οποιοδηποτε μελος του δικτυου θελει-μπορει να προσφερει η οχι, αν οι αποψεις του ειναι ιδιες με τις δικες μου, αν αντιδρα σε διαφορες καταστασεις. Εινα αποψεις του και εχει καθε δικαιωμα να τις εκφραζει. Δε σημαινει οτι καποιος που εχει αντιθετες αποψεις σε ολα τα παραπανω πρεπει να φυγει - ΔΕ γινεται να συμφωνουν ολοι για ολα. Απο την αλλη βεβαια το να εκφραζει καποιος τη διαφορετικη αποψη του δε σημαινει οτι θα καταφερει και να την επιβαλλει. Καλο ομως ειναι να προπαθησει.
Death to all Fanatics

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Kι εγώ θα το πω στον μπαμπά μου να σας πλακώσει όλους :twisted:

ΥΓ: Άντε ήρεμα, μη βγει έξω ο moderator :P

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

masa meeting pote? mazi me MP + SF1N4K1? KAI OLOUS PAREA?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Itmy wrote:@sfin Προσωπικα δε με απασχολει αν οποιοδηποτε μελος του δικτυου θελει-μπορει να προσφερει η οχι, αν οι αποψεις του ειναι ιδιες με τις δικες μου, αν αντιδρα σε διαφορες καταστασεις. Εινα αποψεις του και εχει καθε δικαιωμα να τις εκφραζει. Δε σημαινει οτι καποιος που εχει αντιθετες αποψεις σε ολα τα παραπανω πρεπει να φυγει - ΔΕ γινεται να συμφωνουν ολοι για ολα. Απο την αλλη βεβαια το να εκφραζει καποιος τη διαφορετικη αποψη του δε σημαινει οτι θα καταφερει και να την επιβαλλει. Καλο ομως ειναι να προπαθησει.
Βασίλη ίσως να μη κατάλαβες οτι ούτε εμένα με απασχολεί το να προσφέρει η όχι..με απασχολεί το να κάνει ζημιά συνειδητά η όχι..και εκεί παρεμβαίνω γιατί η ζημιά γίνεται και σε εμένα και σε όλους όσους νοιάζονται πραγματικά. Για το θέμα άποψης/κριτικής..δε με απασχολεί μεν με πειράζει δε..και απλά κρίνω και εγώ μετά με αποτέλεσμα τις γνωστές αποχωρήσεις/προστριβές.

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

sf1n4k1 wrote:Βασίλη ίσως να μη κατάλαβες οτι ούτε εμένα με απασχολεί το να προσφέρει η όχι..με απασχολεί το να κάνει ζημιά συνειδητά η όχι..και εκεί παρεμβαίνω γιατί η ζημιά γίνεται και σε εμένα και σε όλους όσους νοιάζονται πραγματικά. Για το θέμα άποψης/κριτικής..δε με απασχολεί μεν με πειράζει δε..και απλά κρίνω και εγώ μετά με αποτέλεσμα τις γνωστές αποχωρήσεις/προστριβές.
Το τι κάνει ο καθένας συνειδητά, το γνωρίζει μόνο ο καθένας. Το ότι κάποιοι κάποια δεδομένη στιγμή προσφέρουν περισσότερα από τους άλλους, δεν σημαίνει ότι είναι ανώτεροι από τους άλλους, είναι υπεράνω και έχουν δικαίωμα να συγχωρουν...
sf1n4k1 wrote:Δε διαπομπέυεσαι απο διακεκριμένο μέλος..αλλά απο μόνος σου..μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

....Συγχωρεμένος.
Ας ξεχωρίζει ο καθένας μας μέχρι που πρέπει να μιλήσει, μην γίνεται απλά για την κόντρα και επαναλαμβάνεται κάθε φορά η ίδια ιστορία

ΥΓ: Έλα masa meeting λεμε :)

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

@sfin Τη ζημια πως την οριζεις ? Δεν καταλαβαινω πως ενα ατομο μπορει να κανει ζημια με το να εκφραζει τις αποψεις του, οποιες και αν ειναι αυτες.
Death to all Fanatics

Post Reply