mp node down

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Στα λόγια μου έρχεσαι tweety..δε λέω κάτι για να ξεκινήσω κόντρα..αλλά για να κάνω άμυνα στην κόντρα που έχουμε όλοι μας..απλά καλά κάνετε και επιμένετε στο να μείνει ο οποιοσδήποτε..ήμουν και εγώ αυτής της άποψής μέχρι που είδα ότι όλα τα εμπόδια ξεπερνιώντε..η αποχώρηση mp..ουσιαστική ζημιά δε θα κάνει στο δίκτυο..ούτε θα χάσει το δίκτυο κάποιον που το βοήθησε πραγματικά..δυστηχώς μετά απο 3 χρόνια στο μέτωπο αντιπαραθέσεων και με πραγματική προσφορά το βλέπω τόσο ωμά.

"να με χαίρεστε" "είστε απαράδεκτοι" "δεν έκανα το redirect στα γνωστα domain" κτλ..

Ξεχωρίζω που πρέπει να μιλήσω και γνωρίζω γιατί μιλάω..ΖΗΜΙΑ ΤΕΛΟΣ

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Κι εγώ ξεχωρίζω πότε κάτι γράφεται απλά για την κόντρα και πότε έχει ουσία. Απλά, βαριέμαι να σου δώσω ένα κάρο παραδείγματα τώρα, σου έδωσα ένα στο προηγούμενο ποστ μου αλλά δεν το κατάλαβες.
Λοιπον, όποιος θέλει να μείνει, μένει, όποιος θέλει να φύγει φεύγει, οι υπόλοιποι έχουν κρίση προσωπικότητας :P

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμα θες να φυγεις φυγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, αμα θες να κατσεις κααααααααααααατσε, να γρινιάζεις μονο πάψεεεεεεεεεεεεεεεεεεε δεν μπορω να σε ανεχτωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
Blog :)

Comming soon . . .

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Ειναι απλα τα πραγματα..

Οταν καποιο ατομο βριζει, ειρωνευεται και σχολιαζει συνεχως παντα και παντου, αρνητικα, καποιον αλλο χρηστη, ανεξαρτητα αν εχει δικιο ή οχι, τοτε το ατομο αυτο ή θα τον γραφει στα @@ του ή θα θιχτεί.

Αρχικα προσπαθει καποιος το πρωτο, δε παει αλλο απο καποιο σημειο και επειτα, και αρχιζει το δευτερο.
Ε καποια στιγμη δε βορεις να ανεχτεις να σε ειρωνευνται ετσι συνεχεια, ποσο μαλλον να σε βριζουν. Δεν τα παιρνουν ολοι στην πλακα sf1n4k1, εξαρταται απο τον χαρακτηρα του καθενος. Εσυ μπορει να βριζεις και να εισαι μια χαρα, αλλοι δεν ειναι ετσι.

Εγω για παραδειγμα, με επειρεαζει πολυ να με βριζουν και να με αποκαλουν με διαφορα κοσμιτικα οπως κανεις συνεχως.

Οταν εισαι σε μια 'παρεα' ή ομαδα ανθρωπων, και καποιοι απο αυτους σε μειωνουν συνεχως, ανεξαρτητα τους λογους, τοτε χανετε και η ορεξη να ασχοληθεις, αρχιζεις και δεν συμμετεχεις, μεχρι που φευγεις τελειως.

Δηλαδη το οτι καποιος δεν ασχολειται ισως ειναι λογος να τον βρισεις για εσενα, για τον αλλο ομως το συνεχες βρισιμο και η απαξιωση ειναι πολυ καλος λογος να μην ασχολειται..


btw στο παραπανω ποστ πιστευω οτι δε μιλαω τοσο για τον mp, οσο για εμενα και αρκετους αλλους που εχουν σταματισει να ασχολουνται, και το σιγουρο ειναι πως δε φταινε μονο οι δουλειες τους...

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

trv wrote:Ειναι απλα τα πραγματα..

Οταν καποιο ατομο βριζει, ειρωνευεται και σχολιαζει συνεχως παντα και παντου, αρνητικα, καποιον αλλο χρηστη, ανεξαρτητα αν εχει δικιο ή οχι, τοτε το ατομο αυτο ή θα τον γραφει στα @@ του ή θα θιχτεί.

Αρχικα προσπαθει καποιος το πρωτο, δε παει αλλο απο καποιο σημειο και επειτα, και αρχιζει το δευτερο.
Ε καποια στιγμη δε βορεις να ανεχτεις να σε ειρωνευνται ετσι συνεχεια, ποσο μαλλον να σε βριζουν. Δεν τα παιρνουν ολοι στην πλακα sf1n4k1, εξαρταται απο τον χαρακτηρα του καθενος. Εσυ μπορει να βριζεις και να εισαι μια χαρα, αλλοι δεν ειναι ετσι.

Εγω για παραδειγμα, με επειρεαζει πολυ να με βριζουν και να με αποκαλουν με διαφορα κοσμιτικα οπως κανεις συνεχως.

Οταν εισαι σε μια 'παρεα' ή ομαδα ανθρωπων, και καποιοι απο αυτους σε μειωνουν συνεχως, ανεξαρτητα τους λογους, τοτε χανετε και η ορεξη να ασχοληθεις, αρχιζεις και δεν συμμετεχεις, μεχρι που φευγεις τελειως.

Δηλαδη το οτι καποιος δεν ασχολειται ισως ειναι λογος να τον βρισεις για εσενα, για τον αλλο ομως το συνεχες βρισιμο και η απαξιωση ειναι πολυ καλος λογος να μην ασχολειται..


btw στο παραπανω ποστ πιστευω οτι δε μιλαω τοσο για τον mp, οσο για εμενα και αρκετους αλλους που εχουν σταματισει να ασχολουνται, και το σιγουρο ειναι πως δε φταινε μονο οι δουλειες τους...
Δηλαδή Γιαννάκι παιδί μου έχεις σταματήσει ν ασχολήσαι επειδή σε βρίζω?Καινούργιο αυτό?Δηλαδή εγώ τι θα έπρεπε να χω κάνει?Μήπως ψάχνεις αλλού τα πραγματικά αίτια της δικής σου αποχής?Μήπως ψάχνεις εξιλαστήρια θύματα και εσύ και ο mp για την απαράδεκτη συμπεριφορά σας για κάτι τόσο μικρό όπως το logo, τις υπηρεσίες που παρέχω εγώ και ο καθένας σωστά για να καλύψετε την πραγματική απουσία σας λόγω άλλων προταιρεοτήτων σας?Δεν χρειάζονται δικαιολογίες για την αποχή σας..καλά κάνετε και απέχετε..δε θα το φορτωθώ όμως κ όλας..ούτε θα σας αφήσω να μου κάνετε/μας κάνετε άλλη ζημιά..ΑΡΚΕΤΑ.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@sf1n4k1:

Αν έχεις στοιχειωδώς ηρεμήσει και μπορείς να επιχειρηματολογίσεις και όχι να φωνάζεις/βρίζεις/whatever, μπορείς να μου εξηγήσεις ποια είναι η ζημία που έχω κάνει τους τελευταίους μήνες;

Γύρισα το http://www.pwn.gr να δείχνει μία σελίδα που σαφώς αναφέρει το http://www.pwmn.net, ναι ή όχι;

Γύρισα το wind.pwn.gr να δείχνει στο wind.pwmn.net, παρά το logo του SPN που, καλώς ή κακώς, προσωπικά με ενοχλούσε;

Ζήτησα από τον tbl να γυρίσει το patraswireless.net, ναι ή όχι;

Προσπάθησα να βγάλω 802.11α link με jnk, ναι ή όχι;

Ενεργοποίησα τον jnk να βγάλει άλλα links, ναι ή όχι;

Πίεσα με τον τρόπο μου να αλλαχτούν όλα τα pwn ssids σε pwmn.net_ ssids, ναι ή όχι;

Συντήρησα όλο αυτό τον καιρό το pwmn.net_Aguia; Δεν είχε downtime ούτε μερικές ώρες. Ναι ή όχι;

Ποια είναι η ζημία; Μπορείς να μου εξηγήσεις; Έτσι για να ξέρω δηλαδή.

Μήπως πρέπει να κοιτάξεις και λίγο στον καθρέπτη;

Κατά τα λοιπά, με κάλυψε ο trv με το post του.

mp

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

ΓΥΨΟΣΑΝΙΣΕΣ

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mp wrote:@sf1n4k1:

Αν έχεις στοιχειωδώς ηρεμήσει και μπορείς να επιχειρηματολογίσεις και όχι να φωνάζεις/βρίζεις/whatever, μπορείς να μου εξηγήσεις ποια είναι η ζημία που έχω κάνει τους τελευταίους μήνες;

Γύρισα το http://www.pwn.gr να δείχνει μία σελίδα που σαφώς αναφέρει το http://www.pwmn.net, ναι ή όχι;

Γύρισα το wind.pwn.gr να δείχνει στο wind.pwmn.net, παρά το logo του SPN που, καλώς ή κακώς, προσωπικά με ενοχλούσε;

Ζήτησα από τον tbl να γυρίσει το patraswireless.net, ναι ή όχι;

Προσπάθησα να βγάλω 802.11α link με jnk, ναι ή όχι;

Ενεργοποίησα τον jnk να βγάλει άλλα links, ναι ή όχι;

Πίεσα με τον τρόπο μου να αλλαχτούν όλα τα pwn ssids σε pwmn.net_ ssids, ναι ή όχι;

Συντήρησα όλο αυτό τον καιρό το pwmn.net_Aguia; Δεν είχε downtime ούτε μερικές ώρες. Ναι ή όχι;

Ποια είναι η ζημία; Μπορείς να μου εξηγήσεις; Έτσι για να ξέρω δηλαδή.

Μήπως πρέπει να κοιτάξεις και λίγο στον καθρέπτη;

Κατά τα λοιπά, με κάλυψε ο trv με το post του.

mp
Ναι σε όλα.

Είσαι ευχαριστημένος με τον καθρέπτη μου?Ναι η όχι?

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΘΡΕΠΤΑΚΗ ΜΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΩ Η Ο ΑΛΛΟΣ? :lol: :lol:
ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΣΟΒΑΡΑ Ε?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@sf1n4k1:
Δε μου απάντησες. Ποια η ζημία που έκανα στο δίκτυο; Με επιχειρήματα παρακαλώ, όχι με κορώνες.

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Κι εγώ ξεχωρίζω πότε κάτι γράφεται απλά για την κόντρα και πότε έχει ουσία. Απλά, βαριέμαι να σου δώσω ένα κάρο παραδείγματα τώρα, σου έδωσα ένα στο προηγούμενο ποστ μου αλλά δεν το κατάλαβες.
Λοιπον, όποιος θέλει να μείνει, μένει, όποιος θέλει να φύγει φεύγει, οι υπόλοιποι έχουν κρίση προσωπικότητας Razz
8ewrw oti to post tou Tweety kalyptei kai emena k to symmerizomai ston idio va8mo.
Ta polla logia einai ftwxeia. Kales oi entaseis, se ena zeugari oi entaseis fernoun kalo sex, se mia koinothta omws fernoun apomakrynsh, dixwnies k erides apo to pou8ena. As mh makrygoroume loipon. Kourasthka na diavazw synexeia "mou phran to mpifteki mouuuuuuuuuuuu :cry: " k kati analogwn nohmatwn ekfraseis...
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Γιατί να σου απαντήσω?Για να συνεχίσεις να κάνεις ζημιά?Για να μας ξαναπείς απαράδεκτους?Για να μας ξαναπείς οτι γι αυτό δε κάνεις redirect?Για να γεμίζει το forum αχρηστη πληροφορία?Για να μου πεις οτι η υπηρεσία του voip σου δούλευε οκ και οτι εγώ και αυτοί που με χαίρονται προτίμησαμε να το στήσουμε αλλού γιατι δε σε θέλουμε?Για να μας βλέπει ο κόσμος και να γελάει?Γιατί έχεις κρίση και άποψη για όλους μας αλλά εμείς απαγορέυται να έχουμε?

Ναι προσπάθησες να κάνεις τα πάντα αφού είσαι εσύ ευχαριστημένος με τον εαυτό σου..ο λόγος μου περισέυει..όσο λες/κρίνεις θα λέω/κρίνω.

Τελικά θ αποχωρήσεις η απλά να γίνει κ άλλος ντόρος ψάχνουμε?

giorgos197
Intel 80286
Posts: 81
Joined: Mon May 21, 2007 4:59 pm
PWMN Wind Node ID: 133

Post by giorgos197 »

Το δίκτυο μας έχει τη δυνατότητα να φιλοξενεί περισσοτέρων της μιας ομάδας σε περίπτωση που δεν τα βρίσκετε.

Δεν μπορώ να δεχτώ πως μπορεί να δημιουργούνται προβλήματα για τα logo και για το SSID--αυτά θα λυθούν και είναι αυτονόητα πιστεύω. Ας βγει κάποιος και ας διατυπώσει ολοκληρωμένα την σκέψη του για το logo να τελειώνει και αυτό.
Η δική μου πρόταση είναι το παλικάρι που έκανε το logo που φαίνεται πως το έχει το άθλημα--να κάνει ένα κόπο να μας προτείνει κάτι διαφορετικό εκτός φάρου.


Πιστεύω πως η πρωτοβουλία του Itmy είναι μια θετική προοπτική στο να δημιουργηθούν ομάδες δικτύου.

Κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την αλματώδη ανάπτυξη του δικτύου τους τελευταίους μήνες όπου κερδίζουμε όλοι με αυτή την προσπάθεια. Πιστέυω πως αυτό δεν έχει τονιστεί από όλους.

Γι αυτό ας κάτσουμε όλοι να δούμε που μπορούμε να βοηθήσουμε--άλλοι πολύ και άλλοι λιγότερο.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Για μενα το να μη με βριζουν και να με μειωνουν/συκοφαντουν σε αλλους ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τα links ή τα services ή τα logo ή οτιδηποτε.

Και στο κατω κατω τι το ξεκινησε ολο αυτο?
Το οτι ειπα οτι εγινε ενα poll και επιλεξαμε ενα μετα απο μια διαδικασια μηνων που δεχτηκαμε ολοι..

Αν αυτο ειναι τοσο σοβαρο (!), και "προσπαθω να δημιουργησω εντασεις" (!!) με αυτο που ειπα, τοτε απλα θα πω οτι εντασεις δημιουργουν οσοι τα λενε αυτα, και υποβιβαζουν συζητηση και επιπεδο βριζοντας και ειρωνευοντας συνεχως, με αφορμη μια απλη ερωτηση.
Αυτονοητο νομιζω ειναι..

Ακομη το ποιος κανει κακο στην εικονα και στην εσωτερικη συνοχη του ειναι φανερο.

Επειδη δε μπορουμε να τα εχουμε ολοι καλα με ολους, ας σταματισουν οι ειρωνιες και οι βρισιες εκατερωθεν παρακαλω.. Ας αγνοήσει ο ενας τον αλλον..

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

sf1n4k1 wrote:Τελικά θ αποχωρήσεις η απλά να γίνει κ άλλος ντόρος ψάχνουμε?
Τελικά δε κατάλαβα τι ζημία έκανα. Ας κρίνουν οι υπόλοιποι λοιπόν ...

Έχω ήδη αποχωρήσει, μην αγχώνεσαι. Σου είπα, τα κατάφερες. Μου έχεις προκαλέσει αρκετή αηδία που δε χρειάζομαι άλλη.

mp

Post Reply