Σκέψεις, προτάσεις, ιδέες για την

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
Post Reply
keraia
Site Admin
Posts: 49
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:06 pm

Σκέψεις, προτάσεις, ιδέες για την

Post by keraia »

Εδώ γράφουμε ιδέες - σκέψεις - προτάσεις σχετικά με την ανακοίνωση για την διεύρυνση του moderator team - admin και για την νέα εικόνα του forum - portal ( http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=674 )

Ας γίνουμε καλύτεροι αφού όλοι το θέλουμε...

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Aς κάνουμε καλύτερο το PWMN ρε παίδες! Μπορούμε φαντάζομαι :oops:
Και καιρός να προχωρήσει το θέμα pwn forum - έπρεπε να είχε μπει εδώ και καιρό (ας παραβλέψουμε το που κόλλαγε η φάση)

ΥΓ: Οφείλω να ζητήσω συγνώμη από τον mp για τα "φύγε" Πιστεύω ότι όλοι έχουμε θέση σε αυτό το δίκτυο και ότι μπορούμε να βοηθήσουμε πραγματικά - ήταν μια τραβηγμένη στιγμή.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Έχω μείνει άφωνος ...

mp

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

γιατι ρε πανο ?
τι τα περασες τα παιδια?ε?
απλα deleted

και μπραβο τους !!

mod sf1n : κακές λεξούλες tzizZ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Επιτέλους. Άργησε η κίνηση αλλά έπεσε σωστά στο timming.

Υ.Γ μετά τους απολυμένους εκδότες και οι bannarismenoi admins. Μια καινοτομία ακόμα της πρώτης ασύρματης κοινότητας στην Ελλάδα. LOL :P

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Εφτιαξα καινουριο avatar :D

Ωραιος Tweety
Death to all Fanatics

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Τα συγχαρητήρια μου. Θεωρώ ότι για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό διαβάζω ένα σωστό κι αμερόληπτο post, χωρίς εξουσίες και άλλες -(κ)ίες να αναφέρονται.

Ο κόμβος μου θα ξανασηκωθεί κι έχω ήδη και 2 άτομα μόνιμους κατοίκους Πατρών με πολυκατοικίες σε καίρια σημεία της πόλης, όπου θα ενσωματωθούν σαν κόμβοι στο δίκτυο.

Χαίρομαι που και πάλι θα ξανασυμμετάσχω σε ένα δίκτυο που όλοι μαζί θέλουν να είναι μια ομάδα δυνατή και να ξεπερνούν την κάθε δυσκολία κι αναποδιά σαν να μην ήρθε ποτέ!

Και πάλι καλύτεροι και ισχυρότεροι! Μπράβο παίδες!
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

edit: επειδή το post θεωρήθηκε ως εφέ από τον ποντογνώστη και φωστήρα korki, διαγράφεται χωρίς άλλα σχόλια.

mp
Last edited by mp on Wed Jan 30, 2008 5:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Welcome back!

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote:Μετά την επανασύνδεσή μου στο δίκτυο, βλέπω διάφορα ευτράπελα να εξακολουθούν να συμβαίνουν. Και επειδή σας έχω συνηθίσει να φωνάζω για αναφορές στο SPN, τώρα θα αναφερθώ σε αναφορές στο PWN.

Ο irc server του pwmn.net_Zion αναφέρεται ακόμα σαν PWN Zion AP server, και σαν irc.zion.pwn . Επίσης κάνει ακόμα χρήση των dns zones του παλιού pwn, με αποτέλεσμα ο χρήστης interted όταν εισήλθε στο irc να φαίνεται ως:
(3:07:26 PM) interted [interted@interted.aguia.pwn] entered the room.

trv, διόρθωσέ τα το συντομότερο.

Θα πρέπει αυτές οι αναφορές να φύγουν και να μετατραπούν σε PWMN. Επίσης θα συνιστούσα για λόγους ομοιομορφίας το 10.143.0.0 να μετατραπεί σε 10.140.0.0 σιγά σιγά. Θα κάνω αυτή την αλλαγή στο pwmn.net_Aguia εντός των ημερών.

Ειδικά για το pwmn.net_Aguia, επειδή βλέπω πως έχει ακόμα 5-6 clients παρά τα προβλήματά του, θα επιθυμούσα να συναντηθώ με αυτά τα άτομα για να δούμε αν μπορεί κάποιος να αναλάβει την συντήρησή του σε συνεννόηση με την Αμαλία.

Τέλος θα έλεγα πως είναι καλό το #pwn να γίνει alias του #room. Αυτό νομίζω πρέπει να ρυθμιστεί σε κάθε unreal χωριστά, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

mp
Χαχαχαχαχαχαχα. Έλεος με τα διαγγέλματα βαρεθήκαμε, τράβα κανε καμία σοβαρή δουλειά.
Να ρωτήσω (μιας και οι προτροπές αφορούν τον έτερο Καππαδόκη) έπρέπε οι προτάσεις σου προς τον trv να γραφούν στο φορουμ για να φαίνονται; Η έπρεπε να προχωρήσουν ήσυχα και όμορφα χωρίς τυμπανοκρουσίες με ένα απλό τηλέφωνο (και για πιο οικονομικά υπάρχει το irc/forum pm κτλ) και να έχουμε ένα επιθυμητό αποτέλεσμα. Αλλά βέβαια το επιθυμητό αποτελέσμα για εμάς είναι απλά πάρεργο για εσένα.
Και καταλήγω στο απλούστατο συμπέρασμα οτι όλα τα κάνεις μονάχα για το εφέ, και πιστεύω αυτό πρέπει είτε νέοι είτε παλαιοί χρήστες να το έχουν αυτό πάντα στο μυαλό τους όταν συνδιαλλάσσονται μαζί σου.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

Post Reply