Περί PWMN, SPN, PWN, ανάπτυξη και μέλλον

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:@panoulix:
Το forum.pwn.gr δείχνει κατ' ευθείαν στο forum.pwmn.net:800
Το wind.pwn.gr δείχνει κατ' ευθείαν στο wind.pwmn.net:81

Για το patraswireless.net, αν και έχω ζητήσει να γίνουν οι παραπάνω αλλαγές, δεν είναι υπό τον έλεγχό μου οπότε και δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Παρ΄ολ' αυτά, το http://www.patraswireless.net/forum δείχνει στο forum.pwmn.net:800.
Αγαπητέ MP, προσωπικά να σε ενημερώσω ότι και για άλλη μαι φορά δεν απαντάς ευθέως κι επι ίσοις όροις αφού θες (αν θες) να είσαι δίκαιος κι αντικειμενικός. ΘΑ στα κάνω λοιπόν 2ευρα για να καταλάβεις τι ζητάω επακριβώς. Πάμε λοιπόν με νουμεράκια:

1) Αναφέρθηκες στο domain http://www.wspn.gr και σου έριξα το μπαλλάκι για τα αντίστοιχα σε σένα domains http://www.pwn.gr και http://www.patraswireless.net. Μου απαντάς επακριβώς τι επικρατεί σήμερα στα domains αυτά τα 2 και όχι στο http://www.pwn.gr/#syntomeysh_tou_tade/ ... rapera.php.

2) Αναφέρθηκες στους IRC servers και στο επίσημο κανάλι PWMN. Σου πετάω πίσω το μπαλλάκι στο αντίστοιχο κανάλι PWN. Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ τα posts μου για να καταλάβεις τι ακριβώς ζητάω και που ακριβώς αναφέρομαι.

Για να σε διαφωτίσω ακόμη περισσότερο σου δίνω ακόμη ένα "clue/tip". Αναφέρομαι επακριβώς εκεί που αναφέρθηκες κι εσύ με ευθαρσώς μάλιστα στα προηγούμενα posts σου. To παιχνίδι καλό είναι να γίνεται επί ίσοις όροις. Καλείσε λοιπόν να απαντήσεις απόλυτα τεκμηριωμένα και με σαφήνεια στους όρους που ο ίδιος έθεσες και στους καθρέπτισα...


mp wrote:@panoulix:
Το να αναφέρεσαι στις απόψεις του άλλου χαρακτηρίζοντάς τις κοντόφθαλμες και κακομοίρικες, το να λες σε κάποιον ότι παραφέρεται και να βουτάει τη γλώσσα του στο μυαλό, με συγχωρείς πολύ αλλά εμπίπτουν απόλυτα στο:
1. Η κριτική είναι καλοδεχούμενη, όταν είναι κόσμια και αναφέρεται σε ιδέες και διατυπώσεις και όχι σε πρόσωπα. Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους. Εάν υποπέσει στην αντίληψη των Συντονιστών παρουσία μηνυμάτων που παραβαίνουν αυτόν τον κανόνα, αυτά θα μορφοποιηθούν χωρίς προειδοποίηση, και το προσβλητικό κομμάτι θα αφαιρεθεί.
Κι αν θες να στο κάνω "τάληρα" που λέει και ο blacky, το να μου λες πως γράφω χωρίς να σκέφτομαι ΕΙΝΑΙ προσβλητικό.
Εξακολουθείς να κάνεις την τρίχα τριχιά. Δεν είναι ούτε δικό μου πρόβλημα αυτό, ούτε κανενός Mod εδώ μέσα η υποκειμενικότητα της αντίληψης του καθενός.

Στα υπόλοιπα που ήθελα να σου πώ, με κάλυψε ο Θανάσης με τις κάτωθι απαντήσεις του:
Απ την αρχή του thread έχεις μεταπηδήσει σε ένα κάρο θέματα προσπαθώντας να βγάλεις σωστό αυτό που υποστηρίζεις πέφτωνας σε παγίδες που η αμάθεια σου δημιουργεί. Σε παρακαλώ να κάνεις μια μελέτη πριν απο εικασίες απο εδώ και πέρα για εσένα και μόνο καθώς γίνεσαι όλο και πιο αναξιόπιστος.
και
Οταν δε θίγεις εμένα μόνο αλλά και έναν άνθρωπο που εξυπηρετεί το δίκτυο και όχι εμένα μιας και δεν έχω κανένα link με αρόη αφήνοντας αιχμές για "γκρίζα" και ξεχνώντας την νομοθεσία η αγνοώντας το πως λειτουργεί η αρόη..οι κουκουνάρες είναι το λιγότερο..τι θα πεί αν δει το post σου αυτό, αυτός ο άνθρωπος?
Παραμένω στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση.

PanouliX
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
Oz
Intel 80286
Posts: 136
Joined: Thu Mar 08, 2007 6:11 pm
PWMN Wind Node ID: 112
Location: Azeroth
Contact:

Post by Oz »

Εχετε ξεφυγει απο το θεμα μου φαινεται και αναλωνεστε σε αλληλοκατηγοριες ,μπουρδολογιες και μπαρμπουτσαλα, αναπτυξη και μελλον δεν βλεπω...

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Oz wrote:Εχετε ξεφυγει απο το θεμα μου φαινεται και αναλωνεστε σε αλληλοκατηγοριες ,μπουρδολογιες και μπαρμπουτσαλα, αναπτυξη και μελλον δεν βλεπω...
Έχεις δίκιο ρε Oz, απλά κάποιοι εδώ μέσα θα πρέπει να μάθουνε ότι η γραμμή που πάνε να περάσουνε δεν έχει αντίκρυσμα και είναι καιρός να πάψουν να παίζουν με τη νοημοσύνη και την ανοχή του καθενός και αν προχωρήσουνε σε πράξεις και όχι σε υποδείξεις αβάσιμες.

Επί της ουσίας και για όσους αφορά το θέμα, ορίστηκε η μέρα της Πέμπτης από κοντά. Αλλιώς δε θα βγεί άκρη. Όποιος δεν παραστεί να πει την άποψή του και να συνεισφέρει στο να παρθούν αποφάσεις, ας μείνει κολλημένος στην καρέκλα του να παίρνει απλά μάτι. Δημοκρατία έχουμε, δεν καλούμαστε να λύσουμε τα προβλήματα του καθενός.
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@panoulix: Για το pwn.gr μπορείς να με εγκαλείς. Για το patraswireless.net όχι, μπορείς να εγκαλέσεις τους saratalam,linuxrulez,tbl. Εγώ δεν έχω σχέση με το δεύτερο.

Στο http://www.pwn.gr γίνεται μία αναφορά στην ένωση των δύο δικτύων. Το google έβγαζε πρώτα hits τα forum.pwn.gr και wind.pwn.gr και για να μη χαθεί το ranking έκανα το redirection.

Θα είχα κάθε δικαίωμα όσο η ιστορία του PWN δε γίνεται μέλος του PWMN να μη κάνω απολύτως κανένα redirection, αλλά δεν ήθελα να χαθεί το υψηλό ranking στο google.

Για το #pwn έχω από καιρό προτείνει να γίνει alias του #room.

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:@panoulix: Για το pwn.gr μπορείς να με εγκαλείς. Για το patraswireless.net όχι, μπορείς να εγκαλέσεις τους saratalam,linuxrulez,tbl. Εγώ δεν έχω σχέση με το δεύτερο.

Στο http://www.pwn.gr γίνεται μία αναφορά στην ένωση των δύο δικτύων. Το google έβγαζε πρώτα hits τα forum.pwn.gr και wind.pwn.gr και για να μη χαθεί το ranking έκανα το redirection.

Θα είχα κάθε δικαίωμα όσο η ιστορία του PWN δε γίνεται μέλος του PWMN να μη κάνω απολύτως κανένα redirection, αλλά δεν ήθελα να χαθεί το υψηλό ranking στο google.

Για το #pwn έχω από καιρό προτείνει να γίνει alias του #room.

mp
Με μία "έρευνα αγοράς" κοινώς googlarisma, σου παραθέτω το παρακάτω screenshot το οποίο θεωρώ ανούσιο να στο επισημάνω, αλλά ας το έχεις για τα στατιστικά. Mε κόκκινο είναι μαρκαρισμένα τα links που αφορούν PWN και PatrasWirelessNet και με πράσινο τα καθαρά του PWMN. Δε βλέπω κάποιο επιχείρημα ορθό στην αναφορά σου περ forum. Αντιθέτως βλέπω αναφορές σε Patras Wireless και PWN. Αυτό χωρίς να θέλω να σε θίξω ή να σου την πώ. Απλά δε το θεωρώ σαν επιχείρημα, οπότε και το απορρίπτω.

Image

Επίσης για τα στατιστικά και πάλι, όλα στην πρώτη σελίδα εμφανίζονται, οπότε και πάλι όποιος ψάξει, το PWMN θα το βρεί ούτως ή άλλως στην πρώτη σελίδα. Και πάλι λοιπόν το περι googlarismatos είναι άτοπο σαν επιχείρημα. :)

Επίσης επισημαίνεις ότι όντως στο PWN γίνεται πρώτα αναφορά για την ένωση των δυο δικτύων κλπ κλπ κλπ. Εσύ δεν ήσουν ο ίδιος ο οποίος πριν από λίγες ώρες έκανες φασαρία για την ύπαρξη του http://www.wspn.gr το οποίο το κακόμοιρο redirection είναι, τουλάχιστον άμεσο redirector στο PWMN κι όχι μέσω εισαγωγικών μπλέ σελίδων με σήμα το φάρο και γραμματοσειρές που θυμίζουνε διάφορα.

Για τα PatrasWirelessNet και #PWN έχεις προτείνει και πεί από καιρό. Και τι είδες? Γιατί εγώ και οι υπόλοιποι μάτια έχουμε και βλέπουμε, άσχετα αν η ανοχή μας σου επιτρέπει να μιλάς χωρίς να αντιλέγουμε...

Αν θες λοιπόν τη συμβουλή μου κοίτα να διορθώσεις εσωτερικές ex-PWN καταστάσεις και να κάνεις πρώτα υποδείξεις για ουσιώδεις κι ανούσιες λεπτομέρειες εκεί και μετά έλα να μεταφέρεις εδώ τον πόλεμο και τις υποδείξεις, έχοντας σύσσωμη την υποστήριξη των μελών του ex-PWN που σέβονται τον εαυτό τους και θέλουν να τιμήσουν την ιστορία τους κι όχι την πλήρη σιωπή τους όπως τώρα σε απόψεις, έργα και πράξεις, που τελικά μόνο εσένα αφήνει μετέωρο κι εκτεθημένο να συνεχίζεις να μιλάς...
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Solar RULEZZZZZZ, είναι πάνω από το pwmn 8) 8)
Image

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

[/offtopic]
tweety wrote:Solar RULEZZZZZZ, είναι πάνω από το pwmn 8) 8)
Είσαι offtopic :PPPP

BTW ωραίο μυγάκι στο sig.

[/offtopic]
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Pss όντως solar rulezZ δεν είναι πάνω απ το PWMN είναι το PWMN:-) και το γράφει κ όλας...Αλλά που να νιώσουν μερικοί που κολάνε στα δήθεν..Panoulix μη περιμένεις να καταλάβει..τώρα έριξε το patraswireless.net σε saratalam,linuxrulez,tbl..άτομα που όχι μόνο αν τους ζήταγε κάτι θα το έκαναν αλλά έχουν διαχωρίσει και τη θέση τους στο θέμα εδώ και καιρό..το redirection εκεί στο forum του pwmn ποιος το έκανε στο link forum?O saratalam, o tbl ή ο linuxrulez?Και ποιος του το είπε να το κάνει?

Για αυτά που έχουμε ευθύνη τη ρίχνουμε σε άλλους..για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν αυτοί που ανέχονται, κατηγορίες αβάσιμες, ιστορίες με πράσινα άλογα και παραλογίες..όντως...

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@panoulix: Τα redirection τα έχω κάνει από 10 Σεπτέμβρη. Αν γκούγκλιζες τότε, θα έβλεπες κάτι διαφορετικό απ' ότι σήμερα. Τα redirection που έβαλα βοήθησαν στο να συνεχίσει να βγαίνει στα πρώτα results το wind.pwmn.net:81, που δε θα έβγαινε ποτέ υπό άλλες συνθήκες, λόγω της πόρτας 81 - είναι γνωστό ότι το google engine δεν πριμοδοτεί sites σε πόρτες άλλες από την 80.

Να συμπληρώσω επίσης εδώ πως και το irc.pwn.gr δείχνει το irc.wspn.gr (ελλείψει άλλου ονόματος) εδώ και καιρό.

Anyway, το θέμα ξέφυγε από την ουσία. Το post του grigoris λίγο παραπάνω με ικανοποιεί και περιμένω και την αντίδραση των υπολοίπων.

mp

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote:@panoulix: Τα redirection τα έχω κάνει από 10 Σεπτέμβρη. Αν γκούγκλιζες τότε, θα έβλεπες κάτι διαφορετικό απ' ότι σήμερα.
Ναι θα έβλεπες WSPN στις ίδιες ακριβώς θέσεις αντί για PWMN (με τα αντίστοιχα query strings)
mp wrote: Τα redirection που έβαλα βοήθησαν στο να συνεχίσει να βγαίνει στα πρώτα results το wind.pwmn.net:81, που δε θα έβγαινε ποτέ υπό άλλες συνθήκες, λόγω της πόρτας 81 - είναι γνωστό ότι το google engine δεν πριμοδοτεί sites σε πόρτες άλλες από την 80.
Αυτό από που προκύπτει; reference ή link γιατί αλλιώς είναι λογια του αέρα (φληναφήματα -αερολογίες).
mp wrote: Να συμπληρώσω επίσης εδώ πως και το irc.pwn.gr δείχνει το irc.wspn.gr (ελλείψει άλλου ονόματος) εδώ και καιρό.
Υπάρχει και το irc.wspn.gr αλλά και το irc.pwmn.net. Θα συμφωνήσω εδώ με το
σφ1ν0τ1κ wrote:Απ την αρχή του thread έχεις μεταπηδήσει σε ένα κάρο θέματα προσπαθώντας να βγάλεις σωστό αυτό που υποστηρίζεις πέφτωνας σε παγίδες που η αμάθεια σου δημιουργεί. Σε παρακαλώ να κάνεις μια μελέτη πριν απο εικασίες απο εδώ και πέρα για εσένα και μόνο καθώς γίνεσαι όλο και πιο αναξιόπιστος.
μιας και με καλύπτει

mp wrote: Anyway, το θέμα ξέφυγε από την ουσία. Το post του grigoris λίγο παραπάνω με ικανοποιεί και περιμένω και την αντίδραση των υπολοίπων.
Επίσης και σε αυτό μετά από πολύ συζήτηση θα πω οτι δεν χρειαζόμαστε PWN στο ενεργό forum, αλλά αντίθετα κλειδωμένο κάπου σαν χώρος ενημέρωσης περι της ιστορίας και της προϊστορίας του PWMN.
mp wrote: mp
k.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

korkakak wrote:Αυτό από που προκύπτει; reference ή link γιατί αλλιώς είναι λογια του αέρα (φληναφήματα -αερολογίες).
Είναι γνωστό σε όσους ασχολούνται με page ranking στο google. Απόδειξη δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά ο ranking αλγόριθμος δεν είναι public. Υπάρχουν διάφορα guidelines για να πετύχεις καλύτερο ranking στο google και όλα απαιτούν τη χρήση της πόρτας 80.
korkakak wrote:Επίσης και σε αυτό μετά από πολύ συζήτηση θα πω οτι δεν χρειαζόμαστε PWN στο ενεργό forum, αλλά αντίθετα κλειδωμένο κάπου σαν χώρος ενημέρωσης περι της ιστορίας και της προϊστορίας του PWMN.
Την άποψή σου τη γνωρίζαμε, την αιτιολόγησή της θα περίμενε κανείς από το post σου. Η ενοποίηση των δύο φόρουμ είχε τεθεί από την αρχή των συζητήσεων και απλώς είχε μεταφερθεί χρονικά. Ποτέ δεν ακυρώθηκε η αναιρέθηκε. Αν μπούμε στη λογική σου, θα πρέπει να εκλείψουν από το τρέχον φόρουμ κάθε στοιχείο που να αναφέρεται/παραπέμπει στο SPN και να μπουν και αυτά κλειδομένα κάπου.

mp

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

mp wrote:Η ενοποίηση των δύο φόρουμ είχε τεθεί από την αρχή των συζητήσεων και απλώς είχε μεταφερθεί χρονικά. Ποτέ δεν ακυρώθηκε η αναιρέθηκε. Αν μπούμε στη λογική σου, θα πρέπει να εκλείψουν από το τρέχον φόρουμ κάθε στοιχείο που να αναφέρεται/παραπέμπει στο SPN και να μπουν και αυτά κλειδομένα κάπου.
Αυτό ακριβώς έχει γίνει με το SPN: όλα τα στοιχεία που παραπέμπουν σ' αυτό εξαλήφθηκαν, τίποτα ουσιαστικό που να μαρτυρεί περί SPN δεν υπάρχει (και αυτά τα ελάχιστα που είναι ξεχασμένα , πολύ εύκολα εξαλείφονται και αυτά). Το να μπουν κλειδωμένα κάπου δεν γίνεται, μιας και εμείς τα εξαλείψαμε.

Άρα τι απομένει?? :wink:

Kαι για να μην προβώ σε "πρωτοτυπίες" και λόγια δικά μου, αντιγράφω από το http://www.pwn.gr
Το παλιό site του PWN μπορείτε να το βρείτε στο http://www.patraswireless.net/retro και σύντομα στο http://www.pwmn.net/retro
Απλά ...
Image

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

tweety μέχρι αύριο που ελπίζω οτι θα σηζητήσουμε όλοι το θέμα απο κοντά και θα έχουμε σταματήσει να γεμίζουμε αυτό το thread 15normal vs 2abnormal ..να έχεις βγάλει τη μύγα απ την υπογραφή σου..αι να χαθείς ψάχνω την οθόνη μου:P

Υ.Γ φέρτε ρόπαλα.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote:
korkakak wrote:Αυτό από που προκύπτει; reference ή link γιατί αλλιώς είναι λογια του αέρα (φληναφήματα -αερολογίες).
Είναι γνωστό σε όσους ασχολούνται με page ranking στο google. Απόδειξη δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά ο ranking αλγόριθμος δεν είναι public....
Άρα έρχεσαι στα λόγια μου οτι δεν γνωρίζεις - δεν είσαι σίγουρος και παρ'όλα αυτά μιλάς δογματικά περί της αλήθειας της πρότασής σου. Ξαναπαραθέτω το σοφότατο:
sf1n0t1k wrote: Απ την αρχή του thread έχεις μεταπηδήσει σε ένα κάρο θέματα προσπαθώντας να βγάλεις σωστό αυτό που υποστηρίζεις πέφτωνας σε παγίδες που η αμάθεια σου δημιουργεί. Σε παρακαλώ να κάνεις μια μελέτη πριν απο εικασίες απο εδώ και πέρα για εσένα και μόνο καθώς γίνεσαι όλο και πιο αναξιόπιστος.
Για τα του φόρουμ συμφωνώ με τον θανάση και τον θανάση (2xθανάση). Με κάλυψαν όμως απόλυτα ως προς τους λόγους που δεν είναι θεμιτό να γίνει κάτι τέτοιο και απλά παραπέμπω στα posts τους.

Μένει ακόμα ένα πραγματάκι σχετικά με το forum η port και για αυτό όντος θα έπρεπε να γκρινιάζετε :-)
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

tweety wrote:
mp wrote:Η ενοποίηση των δύο φόρουμ είχε τεθεί από την αρχή των συζητήσεων και απλώς είχε μεταφερθεί χρονικά. Ποτέ δεν ακυρώθηκε η αναιρέθηκε. Αν μπούμε στη λογική σου, θα πρέπει να εκλείψουν από το τρέχον φόρουμ κάθε στοιχείο που να αναφέρεται/παραπέμπει στο SPN και να μπουν και αυτά κλειδομένα κάπου.
Αυτό ακριβώς έχει γίνει με το SPN: όλα τα στοιχεία που παραπέμπουν σ' αυτό εξαλήφθηκαν, τίποτα ουσιαστικό που να μαρτυρεί περί SPN δεν υπάρχει (και αυτά τα ελάχιστα που είναι ξεχασμένα , πολύ εύκολα εξαλείφονται και αυτά). Το να μπουν κλειδωμένα κάπου δεν γίνεται, μιας και εμείς τα εξαλείψαμε.

Άρα τι απομένει?? :wink:

Kαι για να μην προβώ σε "πρωτοτυπίες" και λόγια δικά μου, αντιγράφω από το http://www.pwn.gr
Το παλιό site του PWN μπορείτε να το βρείτε στο http://www.patraswireless.net/retro και σύντομα στο http://www.pwmn.net/retro
Απλά ...
Στο τελευταίο, αναφέρεται στο site και όχι στο φόρουμ. Στα προηγούμενα, προφανώς και δεν πείθεις κανέναν. Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι το φόρουμ του SPN μετονομασμένο. Το παλιότερο thread του http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=2 λέει Welcome to SPN. To δεύτερο παλιότερο thread του http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=4 αναφέρει περί SPN_Under και SPN_Tweety. Το http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=8 έχει αναφορές στα wspn.gr urls. Μπορώ να συνεχίσω όλη νύχτα αν θες, αλλά θα σταματήσω εδώ. Είναι το φόρουμ του SPN, το ξέρετε και το ξέρουμε, μη κρυβόμαστε πίσω από λέξεις. Η ενσωμάτωση του φόρουμ του pwn με ένα τρόπο που θα σέβεται την ιστορία και δε θα δημιουργεί προβλήματα λειτουργίας, θα εξαφανίσει δια παντώς κάθε αντιπαλότητα ανάμεσα στις δύο ομάδες. Κάθε άλλο σχόλιο είναι εκ του πονηρού και αποδεικνύει τη ρεβανσιστική διάθεση που διακατέχει οπωσδήποτε τον korki έναντι οτιδήποτε έχει σχέση με την ιστορία αυτής της κοινότητας και συγκεκριμένα του pwn και ενδεχομένως και άλλους από την ομάδα σας.

Και να συμπληρώσω πως θα περίμενα από όλους που έχουν ζήσει την ιστορία της ασύρματης κοινότητας της Πάτρας να πάρουν θέση για τον "ευνουχισμό" και την ιστορική καρατόμηση που επιχειρείται. Η σιωπή σας alex, blacky, eco, ianos, kleanthis, pf, sostim, yian δίνει δικαιώματα σε αυτούς που επιχειρούν να θάψουν τα χρόνια 2002-2006, θαρρείς και πρέπει να ντρεπόμαστε γι' αυτά. Όσοι είχατε συμμετοχή σε αυτό που ονομάζουμε "Ασύρματη Κοινότητα Πάτρας" είτε λεγόταν πριν pwn είτε spn είτε τώρα pwmn, θα έπρεπε να ζητάτε αυτή η ιστορία να μείνει ζωντανή, και όχι να μπει η ταφόπλακα που ζητούν οι itmy και korki και δε ξέρω ποιος άλλος. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.

mp

Post Reply