Περί PWMN, SPN, PWN, ανάπτυξη και μέλλον

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Με το τελευταίο Post σου mp φαίνεται ξεκάθαρα πως έχεις χάσει πλήρως τον έλεγχο με τα σοβαρά επιχειρήματά σου.
mp wrote:Στο τελευταίο, αναφέρεται στο site και όχι στο φόρουμ.
Γιατί το site δεν περιέχει το forum?? :P
Έλα, προφανώς ήσουν νηφάλιος και ένιωθες όταν έγραφες την σημείωση περι retro (τυχαίο και το όνομα retro? :?: ) στο http://www.pwn.gr ...
mp wrote:Το παλιότερο thread του http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=2 λέει Welcome to SPN. To δεύτερο παλιότερο thread του http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=4 αναφέρει περί SPN_Under και SPN_Tweety. Το http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?t=8 έχει αναφορές στα wspn.gr urls.
1o link: Welcome to spn και από κάτω "Welcome to pwmn" (προφανώς ξεχάστηκε ο τίτλος)
2o link: Προφανώς τα SSID δεν έχουν αλλαχτεί στο forum αλλά στην πραγματικότητα είναι όλα pwmn.net_xxx (πιάνεις πουθενά SPN_Kolga στην Πάτρα? Να αγοράσουμε κι εμείς από τον εξοπλισμό σου :lol: )
3o link: Απλά δεν έχουν αλλαχτεί τα link για τους irc (μήπως μπαίνεις στο itmy.wirc.gr? :D :D )

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ που εντόπισες τα ξεχασμένα spn (προσωπικά δεν έχω ψάξει το forum για ξεχασμένα spn) και ιδιαίτερα σε ευχαριστώ γιατί με την υπόδειξή σου για αναφορές σε spn αποδεικνύεις περίτρανα ότι το pwmn forum είναι το spn forum (μα είναι ολοφάνερο από τα λινκς που παραθέτεις :lol: :lol: :lol: )

Σημ.: Δεν αλλάζω τις παραθέσεις για spn αναφορές για να μπορούν να δούνε ΟΛΟΙ (και για σένα trv μιλάω - κοίτα πως να επιχειρηματολογείς κι εσύ) πως το pwmn forum είναι ουσιαστικά spn forum :lol: :lol: :lol: :lol:
mp wrote:Και να συμπληρώσω πως θα περίμενα από όλους που έχουν ζήσει την ιστορία της ασύρματης κοινότητας της Πάτρας να πάρουν θέση για τον "ευνουχισμό" και την ιστορική καρατόμηση που επιχειρείται. Η σιωπή σας alex, blacky, eco, ianos, kleanthis, pf, sostim, yian δίνει δικαιώματα σε αυτούς που επιχειρούν να θάψουν τα χρόνια 2002-2006, θαρρείς και πρέπει να ντρεπόμαστε γι' αυτά. Όσοι είχατε συμμετοχή σε αυτό που ονομάζουμε "Ασύρματη Κοινότητα Πάτρας" είτε λεγόταν πριν pwn είτε spn είτε τώρα pwmn, θα έπρεπε να ζητάτε αυτή η ιστορία να μείνει ζωντανή, και όχι να μπει η ταφόπλακα που ζητούν οι itmy και korki και δε ξέρω ποιος άλλος. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.
Τελικά από ότι φαίνεται, μόσο εσύ mp και trv κόπτεστε για το δίκτυο που παραλάβατε και κάνατε καλοκαιρινό. Οι υπόλοιποι θεωρούν ανούσιο αυτό το οποίο συζητάμε εδώ (για το αν η ιστορία και ιστορικότητα του pwn θα φαίνεται με ενσωματωμένο forum ή locked - η ιστορία είναι ιστορία και δεν αλλάζει, ούτε φαίνεται - ΕΙΝΑΙ...) Αυτό, τον καθένα βάζει σε υποψίες για τα κίνητρά σας mp και trv. O pf μίλησε σε ποστ του παραπάνω, o yian μίλησε σε irc και συμφώνησε με την λύση κλειδωμένο pwn forum και μεταφορά των όσων αξίζουν (up to date tutorials) στο pwmn forum. Πλέον εδώ δεν υπάρχει η λογοκρισία και ο φόβος καταστατικών και φιάσκων συνελεύσεων που είχατε στο καμάρι σας (προς Θεού, δεν μιλάω για το παλιό κραταιό πρώτο pwn, το πρώτο Ασύρματο Δίκτυο στην Ελλάδα, αλλά για το pwn που κατάντησαν κάποιοι κύριοι εδώ που κόπτονται για την ιστορία).

Οι ντροπές και ευθύνες αλλού mp, ας τις αναλάβεις επιτέλους. :shock:
Image

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ξέχασες ν αναφέρεις tweety οτι και ο blacky απάντησε και δε κόπτεται για το πότε είναι registered..είπε απλά οτι βαρέθηκε..μαζί με yian και pf λοιπόν και μαζί με sf1n4k1, korki, itmy, oz, panoulix, tweety που συμμετέχουν στο thread και ξεκάθαρα είπαν την άποψη τους για portal και όχι αφανισμό της προιστορίας όπως σωστά το έθεσε ο korki του PWΜN, πλειοψηφούν και μόνο αυτοί εδώ και 7 σελίδες μεταπηδόντας απ το ένα θέμα στο άλλο και απ την μια ψευδή κατηγορία στην άλλη για την απόλυτη άποψη ενός ή δύο ανθρώπων που απλά συνεχίζουν να λένe, να ζητάνε, να είναι απόλυτοι, να δείχνουν λες και θέλουμε να χαθεί η ιστορία ΜΑΣ, να καλούν σε ΝΤΡΟΠΗ ΑΙΣΧΟΣ και κατηγορίες του κWλου όλους μας..και εν κατακλίδει να ζητάνε βοήθεια στην παραλογία απ τη μαμά αμερική (σορρυ που σας παρομοιάζω έτσι eco, blacky, ianos, yian, pf, και δε ξέρω ποιον άλλον κάλεσε αλλά έτσι το κάνει να φαίνεται ο ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ πια mp) ξεχνώντας οτι πολλά κράτη της έχουν ήδη απαντήσει..αυτό είναι απόγνωση..αυτό δείχνει απλά το δε μπορώ να στηρίξω άλλο την ΑΠΟΛΥΤΗ ΘΕΣΗ μου..δεν έχω άλλες ψευδής κατηγορίες να θέσω..δεν έχω άλλο θέμα να μεταπηδήσω..και καλώ σε βοήθεια..Ε ΔΕ ΚΟΙΤΑΣ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΝΑ ΕΡΓΟ?ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ 1ΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ 2 ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 22 ΟΚ?ΓΙΑΤΙ ΑΦΑΝΙΣΕΣ ΤΟ SPN ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΣΙΧΑΘΗΚΑΜΕ ΟΣΟΙ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΥΝ ΔΙΚΤΥΑ PWN-SPN-SV3EAZ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ, ΤΡΑΒΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΕΙΣ EKEI ΤΙΠΟΤΑ. ΑΙ ΧΑΣΟΥ ΠΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΕ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ..

pf
Intel 4004
Posts: 18
Joined: Thu Mar 08, 2007 11:15 am

Post by pf »

@mp Pano antiparerxome tis ntropes pu prepei na niotho kata thn gnomh su kai se parapempo sto proigumeno post mu sto idio thread. DEN ME ENDIAFEREI h istoria tu diktiou ta forums kai ta ports, ola ayta ta theoro fedra. Perimeno na anakaleseis tulaxiston gia to atomo mu kai na sebasteis thn apopsi mu
"The car's on fire with no driver at the wheel. The sewers are muddied with thousands lonely suicides. A dark wind blows. The government is corrupt and we're on so many drugs with the radio on and the curtains drawn. We're trapped in the belly of this horrible machine and the machine is bleeding to death
The skyline was beautiful on fire all twisted metal stretching upwards. Everything washed in a thin orange haze. I said, "Kiss me, you're beautiful.. These are truly the last days"

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

mp wrote: Και να συμπληρώσω πως θα περίμενα από όλους που έχουν ζήσει την ιστορία της ασύρματης κοινότητας της Πάτρας να πάρουν θέση για τον "ευνουχισμό" και την ιστορική καρατόμηση που επιχειρείται.
....
Όσοι είχατε συμμετοχή σε αυτό που ονομάζουμε "Ασύρματη Κοινότητα Πάτρας" είτε λεγόταν πριν pwn είτε spn είτε τώρα pwmn, θα έπρεπε να ζητάτε αυτή η ιστορία να μείνει ζωντανή, και όχι να μπει η ταφόπλακα που ζητούν οι itmy και korki και δε ξέρω ποιος άλλος. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.
Κανείς δεν μίλησε ούτε για ιστορική καρατόμηση ούτε ευνουχισμό. Αυτό που όλοι συμφωνούν είναι οτι χρειάζεται ιστορικός διαχωρισμός. Σίγουρα πριν έρθουμε σε αυτή την κατάσταση κάποιοι κατάφεραν ένα ανοικτό και φιλόξενο δίκτυο πρωτοπόρο στα ασύρματα δρώμενα της Ελλάδας και υπόδειγμα προς τις άλλες ασύρματες κοινότητες να το κάνουν κλειστό κακομοίρικο και ανθρωποκεντρικό. Αυτή την διάκριση και την μελανή σελίδα του παρελθόντος θέλω εγω προσωπικά να διαχωρίστεί από το νέο αυτό PWMN forum, διατηρώντας το ίδιο πνεύμα που είχαν όταν ξεκίνησαν κάτι παλικάρια 7 χρόνια πριν (και 12 χρόνια νεώτεροι). Αυτές τις μελανές σελίδες που φτιάξατε κ. mp θέλω εγώ προσωπικά να αποστασιοποιηθούν από την υπάρχουσα δομή μιας και ο τότε τρόπος λειτουργίας είναι σαν την μέρα με τη νύκτα σε σχέση με το τώρα, και ευελπιστώ να μείνει έτσι.

Για αυτό καλή η ιστορία και έστω να αναδείξουμε και τις μελανές σελίδες αλλά κυρίως να αναδεικνύουμε τα πρόσωπα και τις περιόδους της δόξας όχι τις χειρότερες τις μέρες της παρακμής που λίγοι αποφάσιζαν για τα πάντα στο δίκτυο και με μη αποδεκτές επι του συνόλου μεθόδους.
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

tweety wrote:Τελικά από ότι φαίνεται, μόσο εσύ mp και trv κόπτεστε για το δίκτυο που παραλάβατε και κάνατε καλοκαιρινό. Οι υπόλοιποι θεωρούν ανούσιο αυτό το οποίο συζητάμε εδώ (για το αν η ιστορία και ιστορικότητα του pwn θα φαίνεται με ενσωματωμένο forum ή locked - η ιστορία είναι ιστορία και δεν αλλάζει, ούτε φαίνεται - ΕΙΝΑΙ...) Αυτό, τον καθένα βάζει σε υποψίες για τα κίνητρά σας mp και trv. O pf μίλησε σε ποστ του παραπάνω, o yian μίλησε σε irc και συμφώνησε με την λύση κλειδωμένο pwn forum και μεταφορά των όσων αξίζουν (up to date tutorials) στο pwmn forum. Πλέον εδώ δεν υπάρχει η λογοκρισία και ο φόβος καταστατικών και φιάσκων συνελεύσεων που είχατε στο καμάρι σας (προς Θεού, δεν μιλάω για το παλιό κραταιό πρώτο pwn, το πρώτο Ασύρματο Δίκτυο στην Ελλάδα, αλλά για το pwn που κατάντησαν κάποιοι κύριοι εδώ που κόπτονται για την ιστορία).

Οι ντροπές και ευθύνες αλλού mp, ας τις αναλάβεις επιτέλους. :shock:
Προσωπικά έχω αναλάβει τις ευθύνες μου και το ξέρεις. Από το σημείο αυτό όμως μέχρι τις αόριστες κατηγορίες για κατάντια, για καλοκαιρινά κτλ, έχει μεγάλη απόσταση. Θα πρέπει με επιχειρήματα και με γεγονότα να αναφερθείς στο τι έχω κάνει εγώ ή ο trv που να κατέστησε το δίκτυο "καλοκαιρινό". Εγώ είμαι υπερήφανος για τη συμμετοχή μου στο δίκτυο. Ξεκίνησα σαν απλός client και με τις πράξεις μου κέρδισα την εμπιστοσύνη όλων. Μπήκα σε ένα δίκτυο με 5 κόμβους και κατέληξε να έχει 12. Πρωτοστάτησα στην αναβάθμιση του δικτύου με 802.11a links, έβαλα πολλά χρήματα όταν υπήρχε η άμεση ανάγκη από ρευστό για να αγοραστούν τα υλικά, σε σημείο ο eco και άλλοι να μου λένε πως κάνω μαλακίες και θα χρεωκοπήσω. Έχω κάνει αρκετά και δεν είναι της παρούσης να γράψω τη βιογραφία μου αλλά δε θα αφήσω και κανέναν να εκτοξεύει κατηγορίες έτσι, χωρίς δεδομένα και αποδείξεις. Το λάθος που έκανα ήταν πως λόγω της κόντρας που υπήρχε με το Θανάση, μπλέχτηκα σε αρτηριοσκληρωτικές διαδικασίες, προσπάθησα να ισορροπήσω πολλές φορές ανόμοια πρόγματα και δεν είδα το πρόβλημα της "απόσχισης" από το PWN των δυνάμεων εκείνων που θα το αναζωογονούσαν. Ενδεχομένως να ήταν και κακή συγκυρία που η επαφή με την ομάδα του SPN ήρθε πολύ καθυστερημένα, ενώ στην αρχή η μόνη επαφή ήταν μέσω του firegate και του yian και η εικόνα που σχημάτισα ήταν πολύ λάθος.

@pf: Είναι ντροπή να μην υπερασπιζόμαστε την ιστορία αυτής της κοινότητας, αυτή είναι η γνώμη μου και δεν έχω τίποτα να ανακαλέσω.

@sf1n4k1: Επειδή σε ξέρω ότι αντιδράς έτσι απότομα, δε θα μπω στον πειρασμό να καβγαδίσω μαζί σου. Μόνο σου ζητώ να σβήσεις κάποιους από τους βαρείς χαρακτηρισμούς που μου απευθύνεις, προχτες μου έλεγες welcome back.

@all: Δε θα αφήσω κανέναν να θάψει ή να βάλει ταφόπλακα στην ιστορία του δικτύου της Πάτρας. Κανέναν χτεσινό φοιτητή, περαστικό από εδώ, που eventually θα φύγει από την Πάτρα. Κανέναν!!! Και τα ίδια θα σας πω και απόψε στη συνάντηση.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Σε κάτι νεκρό ταφόπλακα βάζεις..τώρα γιατί θες να κάνουμε τρισάγιο για κάτι τόσο απλό δε το καταλαβαίνουμε. Κανείς ως ώρας δεν είπε να χαθεί το PWN, είναι ΚΑΙ δικό μας ΚΑΙ ιστορία ΜΑΣ. Είπαμε το απλό, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ συνέχεια και δε μπορούν να ενωθούν. Η ένωση θα φέρει την απαξίωση του PWN και θα το θάψει χωρίς καν ταφόπλακα πίσω απο άκυρα και έτη φωτός μπροστά posts του PWΜN. Δεν υπάρχει forum του SPN εξ αιτίας σου, για να ενωθεί με το PWN και να βγάλουν το PWMN. Δε ενώθηκε το PWN με το PWMN και έκαναν το PWMN. Πόσες φορές θα το πούμε?Τι ζητάς?Έχουμε αναλωθεί πόσα άτομα στο πιο άκυρο και όχι στην ουσία.

Σαφώς και ένα link και μια σωστή διατύπωση της ιστορίας είναι το normal για όποιον θέλει πραγματικά να την βρει και όχι να την ψάχνει πίσω απο δεκάδες σελίδες. Σαφώς και ο αναγνώστης δε θα μπερδευτεί βλέπωντας PWMN και PWN μόνο. Θα μάθει θες δε θες και για το SPN.

Ντροπή είναι να έχεις γραμμένο ένα δίκτυο..να το φτάνεις στο ν αποχωρούν κέριοι κόμβοι και να μένουν 6-7 επειδή πλήρωσες όπως λες η επειδή αναγκαστικά είχες λόγω debian και ospf και γνώσεων τη διαχείρηση πολλών κόμβωμ. Ντροπή για εσένα είναι η δημιουργία του SPN και η άνοδος του που έτηνε να αφανίσει το PWN, αυτό σε καίει να θάψεις. Να φωνάζεις ακόμα και για routing ένωσης και να κατεβάζεις με φιρμάνια links ένωσης και μετά απο καιρό να ζητάς να κρυφτεί η ιστορία του και ΣΟΥ πίσω απο το PWMN. ΑΥΤΟ είναι ντροπή και επιτέλους θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Μας διαβάζουν νέοι άνθρωποι στο δίκτυο 15 ν ασχολούνται με εσένα και το πόσο θα συγκαλήψεις η όχι την ιστορία που σε καίει..και όχι την ανάπτυξη και πρόοδο του δικτύου. Αυτό προσπαθείς 7 σελίδες πάλι όπως παλιά να λες λες λες και αυτός που βαριέται να διαβάσει τα πάντα να σχηματίσει άποψη λανθασμένη. Αυτό θες να πετύχεις με το να κρυφτεί το forum του PWN πίσω απ το PWMN. Δε θα το πετύχεις στο υπογράφω.

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

βλεπω να φερνουμε ροπαλα και γειωσεις.... :lol: :lol: yiaaaaaaan,sf1nnnn.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

pf
Intel 4004
Posts: 18
Joined: Thu Mar 08, 2007 11:15 am

Post by pf »

@mp: Επειδη λοιπον, προφανως δεν προκειται να αναγνωρισεις την πατατα που πεταξες αλλα αντι αυτου γενικευεις το "shame on you" σε οσους δεν ενστερνιζονται τα πιστευω σου, δεν βλεπω λογο να διατηρω οποιο λινκ βρισκεται στη δικαιοδοσια καποιου που με προσβαλλει. Οποτε "so long" για το λινκακι agyia-pf. Σαπιο ηταν ετσι κι αλλιως τοσο καιρο
"The car's on fire with no driver at the wheel. The sewers are muddied with thousands lonely suicides. A dark wind blows. The government is corrupt and we're on so many drugs with the radio on and the curtains drawn. We're trapped in the belly of this horrible machine and the machine is bleeding to death
The skyline was beautiful on fire all twisted metal stretching upwards. Everything washed in a thin orange haze. I said, "Kiss me, you're beautiful.. These are truly the last days"

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

pf wrote:@mp: Επειδη λοιπον, προφανως δεν προκειται να αναγνωρισεις την πατατα που πεταξες αλλα αντι αυτου γενικευεις το "shame on you" σε οσους δεν ενστερνιζονται τα πιστευω σου, δεν βλεπω λογο να διατηρω οποιο λινκ βρισκεται στη δικαιοδοσια καποιου που με προσβαλλει. Οποτε "so long" για το λινκακι agyia-pf. Σαπιο ηταν ετσι κι αλλιως τοσο καιρο
Η ιστορία επαναλαμβάνεται ΚΥΡΙΟΙ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ!ΝΑ ΤΗ Η ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ 3ο ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ/ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ.

pf Ειλικρινά στενοχωριέμαι γι αυτή σου την απόφαση/αντίστοιχη με πολλές παλαιότερες εξ αιτίας του συγκεκριμένου δολοφόνου δικτύων και προσφοράς. Η ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΙΑ! Τέτοιες κινήσεις θέλει να ΚΡΥΨΕΙ θάβοντας το pwn..τέτοιες συμπεριφορές..τέτοιες αποφάσεις εξ αιτίας του απο άτομα που προσέφεραν και προσφέρουν.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕ ΘΑ ΘΑΦΤΕΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠ ΑΥΤΗΝ. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΣΤΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΛΟΙ.

Υ.Γ για όσους δε κατάλαβαν τι έγινε μόλις, κόπηκε ο κορμός trv-aguia-pf. Σήμερα δεν θα μας επηρεάσει πουθενά καθώς η υποδομή του δικτύου έχει πολλαπλές διαδρομές..οχι εξ αιτίας του mp βέβαια;-) . Παρ όλα αυτά το δίκτυο χάνει σήμερα ένα backup ring. Παλιότερα μια τέτοια κίνηση έκοβε το δίκτυο στα 2. Παλιότερα οι ίδιες συμπεριφορές είχαν αντίκτυπο σε όλους, αυτό "κυνηγάμε" να θάψουμε προφασιζόμενοι την ιστορία που θα χαθεί!!!!!!!

User avatar
Oz
Intel 80286
Posts: 136
Joined: Thu Mar 08, 2007 6:11 pm
PWMN Wind Node ID: 112
Location: Azeroth
Contact:

Post by Oz »

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ PWMN?ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΙΛΑΜΕ?


ΥΓ: καντε με moderator να τα σβησω ολα...τα διαβαζουν οι απεξω και γελανε,
κλειδωστε το καποιος ρε παιδια

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Και εσυ περιμενεις να σε ακουσουν τωρα?
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

sf1n4k1 wrote:Υ.Γ για όσους δε κατάλαβαν τι έγινε μόλις, κόπηκε ο κορμός trv-aguia-pf. Σήμερα δεν θα μας επηρεάσει πουθενά καθώς η υποδομή του δικτύου έχει πολλαπλές διαδρομές..οχι εξ αιτίας του mp βέβαια;-) . Παρ όλα αυτά το δίκτυο χάνει σήμερα ένα backup ring. Παλιότερα μια τέτοια κίνηση έκοβε το δίκτυο στα 2. Παλιότερα οι ίδιες συμπεριφορές είχαν αντίκτυπο σε όλους, αυτό "κυνηγάμε" να θάψουμε προφασιζόμενοι την ιστορία που θα χαθεί!!!!!!!
Μάλιστα...

Όλοι μας το ξέρουμε πως δε φταίει ο PF γι αυτό. Είναι καθαρά μια κίνηση την οποία θα έκανα κι εγώ για την αποκατάσταση της ηθικής μου (αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο). Κάποια πράγματα είναι και θέμα αξιοπρέπειας και σε αυτλο τον τομέα ο PF είναι αξιοπρεπέστατος από την αρχή!
Δεσμεύομαι προσωπικά όσο μπορώ και με όποιον τρόπο μπορώ, να βοηθήσω στην αποκατάσταση ενός τέτοιου Link με την όποια εναλλακτική οδό/διαδρομή. Και νομίζω δε θα υπάρξει ιδιαίτερο πρόβλημα στην αποκατάσταση αυτή με την ομαδική συμβολή όλων.
Last edited by panoulix on Thu Jan 31, 2008 2:08 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
yian
386
Posts: 231
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:36 pm
PWMN Wind Node ID: 99

Post by yian »

Ελάχιστα έχω διαβάσει από όλα όσα γράφονται εδώ, αλλά μιας και αναφέρθηκε το nick μου, θέλω να είμαι σε ένα δίκτυο που όλοι το βλέπουν σαν χόμπυ και περνάνε χαλαρά οπότε δεν έχω κανέναν λόγο να ντρέπομαι για κάτι .
Όταν νιώσω ότι εδώ δεν μου αρέσει άλλο ή ότι κάτι με χαλαέι περισσότερο απότι με φτιάχνει, απλά θα γυρίσω το ταρατσάτο στο off ... τόσο απλά!

Περί ιστορίας κτλ, εγώ σήμερα βλέπω το μεγαλύτερο δίκτυο ever με τις καλύτερες ταχύτητες ever, οπότε λέω ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε αυτούς που πρωτοασχολήθηκαν με ασύρματο στη Πάτρα και ένα RESPECT σε όσους το έφτασαν εδώ που είναι.

Απλά δεν είναι τα πράγματα?
Last edited by yian on Thu Jan 31, 2008 2:10 pm, edited 1 time in total.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

yian wrote:Ελάχιστα έχω διαβάσει από όλα όσα γράφονται εδώ, αλλά μιας και αναφέρθηκε το nick μου, θέλω να είμαι σε ένα δίκτυο που όλοι το βλέπουν σαν χόμπυ και περνάνε χαλαρά οπότε δεν έχω κανέναν λόγω να ντρέπομαι για κάτι .
Όταν νιώσω ότι εδώ δεν μου αρέσει άλλο ή ότι κάτι με χαλαέι περισσότερο απότι με φτιάχνει, απλά θα γυρίσω το ταρατσάτο στο off ... τόσο απλά!

Περί ιστορίας κτλ, εγώ σήμερα βλέπω το μεγαλύτερο δίκτυο ever με τις καλύτερες ταχύτητες ever, οπότε λέω ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε αυτούς που πρωτοασχολήθηκαν με ασύρματο στη Πάτρα και ένα RESPECT σε όσους το έφτασαν εδώ που είναι.

Απλά δεν είναι τα πράγματα?
Με έχεις καλύψει απόλυτα ΛΕΚΣΗ προς ΛΕΚΣΗ όμως! 8) 8)
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Είναι φασιστικό να κλειδωθεί το thread χωρίς ουσιαστικό λόγο και επιχειρήματα. Οι υποδείξεις προς τους mod/admins έρχονται ενάντια στους κανονισμούς του forum να επισημάνω και στον cornilio και στον oZ. Αν έχετε κάποια άποψη για το θέμα/θέματα που προκύπτουν σ αυτό το thread καλό είναι να μας την πείτε. Πχ αν ντρέπεστε και εσείς, αν συμφωνείτε με τον αχταρμά forum wannabe, αν η αρόη είναι γκρίζα ζώνη, σε τι κατάσταση βρίσκεται το irc, ποιος έδωσε 9000Ε και ποιος 0, αν υπάρχουν κακές λέξεις SPN στο forum και πολλά άλλα. Τα γέλια απ έξω δε θα σταματήσουν με το να λέμε οτι γελάνε απ έξω ούτε με το να κλειδώνουμε κάθε thread που θα μολύνουν γνωστοί άγνωστοι..Έχετε αποψη στο θέμα?Λύση?Δώστε τη χωρίς υποδείξεις και με πραγματικά επιχειρήματα. Thx

Υ.Γ Yian μπράβο απλά.

Post Reply