Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
Post Reply
User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by sf1n4k1 »

Χτες στο meeting που έγινε στο Δασύλλιο με τους sostim,tweety,korki,under,astrapogianno,neoplan,hwoarang,elerfalaηst,sf1n4k1 σηζητήθηκε η συμμετοχή μας στην Ημερίδα στην οποία είμαστε καλεσμένοι και θα συμμετάσχουμε. Ο τίτλος μένει που πάνω κάτω. Πόση ώρα και ποιοι θα μιλήσουμε καθώς και την υποδομή που θα έχουμε (projector ktl) αν θα έχουμε. Μετά ετοιμάζουμε ένα power point και ξεκινάει η διαφήμιση :-)

Επίσης μιλήσαμε για 1η φορά η ίδρυση συλλόγου για το ασύρματο δίκτυο. Τα γενικότερα σχόλια ήταν θετικά και το θέμα ίσως να προχωρήσει. Μιλήσαμε για αρκετά θετικά και αρνητικά μιας τέτοιας κίνησης και καταλήξαμε στα θετικά να είναι περισσότερα.

Συγκεκριμένα για τον σύλλογο είπαμε ότι θα δώσει άλλη ώθηση στο δίκτυο.

Θα μας δώσει θέσεις κλειδιά σε κομβικά σημεία της Πάτρας.
Έξοδα-έσοδα τα οποία θα καλύπτουν ανάγκες-εξοπλισμό του δικτύου.
Κόμβους του συλλόγου για να υπάρχει και φυσική διασύνδεση με το δίκτυο καθώς σύλλογος και ήδη υπάρχον δίκτυο = 2 διαφορετικά πράγματα.
Αναγκαστική σοβαρότητα και σεβασμό στο νομικό πρόσωπο του δικτύου απο τους καραγκιόζηδες.
Διασύνδεση με Αθήνα - Θεσσαλονίκη μέσω ΕΔΕΤ.
Διασύνδεση με το Πανεπιστήμιο Πάτρας.
Διάθεση χώρων για workshops κτλ.
Μεταφορά στον σύλλογο του όποιου ονόματος/forum/domain καταλήξουμε να έχουμε.
Συνδρομή απο μέλη (όχι αναγκαστική) και διαφημίσεις απο τις οποίες ο σύλλογος θα καλύπτει τα έξοδα του.
Διαχωρισμός αγγελιών απο το σύλλογο ώστε να μην υπάρχουν τα παρατράγουδα της Αθήνας.
Καταστατικό που να μην αφήνει περιθώρια τσακωμών με ζημιά στο δίκτυο.
Πειθαρχικές κυρώσεις στα μέλη του.
Επαφή με φορείς που μας ενδιαφέρουν όπως ΕΕΤΤ,Δήμος και υπ. Μεταφορών.
Προστασία των μελών του απο γείτονες, καταστατικά πολυκατοικιών κτλ.
Προεραιτικά ακόμα και νομική προστασία των μελών του σε περιπτώσεις που είναι νόμιμοι και κάποιος τους κυνήγησε.
Ενημερωτικά φυλάδια και υλικό διαφήμισης του δικτύου με σκοπό την
ανάπτυξη προς όλες τις κατευθύνσεις.

Τα παραπάνω είναι υπο σηζήτηση και θα επανέλθουμε στο θέμα με νέο meeting καθαρά γι αυτό το λόγο.

edit: Νομίζω πως τα παραπάνω είναι η συνέχεια της παλιάς μου σκέψης..που φυσικά ήμουν ενθαρυντικός στο να γίνει πριν 2 χρόνια. Απλά τότε δε μπορούσες να συνενοηθείς και με πολλούς. Thanks for the reference trv.. (πρέπει να λέμε και ευχαριστώ deleted tweety << σεμναααά >>). Σε όσους ενδιαφέρει πραγματικά το θέμα ας διαβάσουν ποιοι έτρεχαν και ποιοι τρέχουν ακόμα για την ανάπτυξη του δικτύου και ποιοι έχουν μείνει στα λόγια..ποιοι προσπάθησαν να υπάρχει το pwn και ποιοι το χαντάκωσαν με λόγια, εντολές και δικτατορικές τάσεις.

http://forum.pwn.gr/viewtopic.php?f=67& ... F%82#p6664

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Re: Χτεσινή σηζήτηση στο meeting.

Post by panoulix »

Ωραία τα θέματα που συζητήθηκαν, θα χαρώ πολύ να παραβρεθώ σε επόμενο meeting και να πώ κα ιτις δικές μου απόψεις, μια και χτες τελικά η δουλειά δε μου έδωσε την πολυτέλεια αυτή του χρόνου για να έρθω.

Μια ερώτηση, για το σύλλογο εσύ δεν ήσουν αρνητικά κάθετος παλιότερα? Ρωτάω μήπως κι έχω καταλάβει λάθος ή κάτι μου έχει διαφύγει, οπότε και με διορθώνεις στο επιτόπου.


Edit: Μάλλον και οι 2 γράφαμε την ίδια στιγμή... Κομπλεδότατος. Καλύφθηκα.
Last edited by panoulix on Fri May 09, 2008 12:53 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by grigoris »

Μαλιστα... Παντως εγω διαφωνω με τετοιου ειδους αδιαφανεις τακτικες και φωτογραφικες συνατησεις που αποφασιζουν και διαταζουν για το συνολο το δικτυου και πως αυτο θα εκπροσωπηθει νομικα, γι'αυτο και δεν παρβρεθηκα στη χθεσινη συναντηση στο δασυλλιο και ουτε θα παραστω οσο διαιωνιζεται αυτη η τραμπουκικη τακτικη. Αρχιζω πλεον και καταλαβαινω τους τροπους που εχετε για να μεθοδευτετε καταστασεις καθως και για να καρπωνεστε την μεγαλη ιστορια που κουβαλαει το ιστορικο αυτο δικτυο. Καλω και τους υπολοιπους να μην επικροτησουν αυτες τις τακτικες που απαξιωνουν την πρωτη ασυρματη κοινοτητα της ελλαδος.
αυτια..

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by sf1n4k1 »

grigori θες να τ ακούσεις και εσύ τώρα?Τελικά εκεί κάτω απ την αρόη αλλά και προς αρέθα βαράνε τα KW?Δε καταλαβαίνω που κολάς στον σύλλογο απ τη στιγμή που είσαι και μέλος του συλλόγου του wana..

Θεωρώ απαράδεκτο το παραπάνω σχόλιο ειδικά απο εσένα..ας ήσουν εκεί στην τελική..

Προτείνω στην ομάδα των admin 3ήμερο παραδειγματισμό. Ακόμα κ αν το κάνει edit...δλδ διαιωνίζουμε το διέρει και βασίλευε εις βάρος της ανάπτυξης του δικτύου?Έλεος..

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by Itmy »

οσο διαιωνιζεται αυτη η τραμπουκικη τακτικη.
Τραμπουκική τακτική είναι να μην αφήνεις τον κόσμο να κάνει αυτό που επιθυμεί. Έχεις επιλογή: αν θες δε συμμετέχεις στο σύλλογο... Δε σου αρέσει? -> Φτιάξε δικό σου. ΑΠΛΑ
Death to all Fanatics

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by grigoris »

Και γιατι ηταν μονο 9 ατομα απο τους 80-90 που ισχυριζεστε οτι υπαρχουν στο δικτυο? Και μαλιστα γιατι ετυχε παλι αναμεσα σε αυτα τα 9 να ειναι η γνωστη ομαδα??? Και βαζω στοιχημα οτι και ο ιτμυ θα ηταν αν δεν ελειπε στο εξωτερικο! Απλα ηταν ξεκαθαρη η τακτικη.. να γινει μια καθημερινη που ολοι δουλευουμε για να μπορεσει να αποφασισει ο,τι θελει με δηθεν πλειοψηφικο χαρακτηρα! Λες και δεν εχουν και αλλοι συμμετοχη και συνεισφορα σε αυτο το δικτυο! Μεχρι και εσυ παρατησες το μαγαζι για να παραβρεθεις γιατι τετοια ειναι η διψα σου για εξουσια! Αυτα καλο θα ηταν να τα σκεφτουν και οι υπολοιποι που διαβαζουν και να προβληματιστουν για το που θελουν να ανηκουν! Στην αυθαιρετη ολιγαρχια σας ή σε ενα δικτυο που υποστηριζει τη συλλογικη αποφαση των μελων του!!?!?
Δε πα να μου κανετε και ban και clan και ο,τι θελετε. Αν τολματε σβηστε και το post μου!
Ντρεπομοι ειλικρινα που ειμαι moderator.. :evil:

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by Itmy »

Αν με τον όρο "αυθαιρετη ολιγαρχια σας " εννοείς την προσπάθεια μερικών ατόμων να αναπτύξουν το δίκτυο, τότε εγώ διαλέγω την αυθαίρετη ολιγαρχία. Γιατί αν περιμένεις απο όλους....
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by sf1n4k1 »

Έλα να το τελιώνουμε το θέμα..γιατί όντως νιώθω μαλάκας που παρατάω τη δουλειά μου κ ασχολούμαι με τέτοιες μλκς..tweety korki να παρέμβουν.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by grigoris »

Itmy wrote:Αν με τον όρο "αυθαιρετη ολιγαρχια σας " εννοείς την προσπάθεια μερικών ατόμων να αναπτύξουν το δίκτυο, τότε εγώ διαλέγω την αυθαίρετη ολιγαρχία. Γιατί αν περιμένεις απο όλους....
καλα, εσυ ωραια μιλας με τις πλατες των αλλων που τρεχουν σα μαλακες εδω..

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by tweety »

Ως εδώ η παραφιλολογία grigoris. Πολύ ανεχτήκαμε την απρεπή συμπεριφορά σου και το παραλήρημα φαντασιώσεών σου. Γι' αυτό διήμερο ban από μένα ως admin αυτού του forum...
Και στην ban list viewtopic.php?p=9406#p9406

Nτροπή... και σύνελθε :evil:
Image

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Re: Χτεσινή συζήτηση στο meeting.

Post by Itmy »

Τουλάχιστον προσπαθώ να βοηθήσω τους άλλους που τρέχουν όχι να τους κάνω τη ζωή δύσκολη με το να κρίνω αρνητικά το κάθε τι που κάνουν. Αν έτσι νομίζεις ότι θα πάει μπροστά το ασύρματο δίκτυο κάνεις μεγάλο λάθος. Δε θα είναι μερικοί οι μαλάκες που θα τρέχουν και οι άλλοι αυτοί που θα τους κρίνουν. Ξαναλέω, δε σε υποχρεώνει κανείς να ακολουθείς αυτούς που ασχολούνται πραγματικά με το δίκτυο. Αλλά δε μπορείς να τους κατακρίνεις από πάνω επειδή δε σου αρέσουν οι αποφάσεις τους. Το δίκτυο έχει χαρακτήρα ερασιτεχνικό, δεν μπορεί κανείς να επιβάλει την άποψή του σε κανέναν.
Death to all Fanatics

Post Reply