Διασύνδεση με το PWN

Χώρος ελεύθερης συζήτησης

Επιθυμείτε διασύνδεση με το PWN

Ναι
3
20%
Όχι
11
73%
Δεν με ενδιαφέρει το θέμα
1
7%
 
Total votes: 15

keraia
Site Admin
Posts: 49
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:06 pm

Διασύνδεση με το PWN

Post by keraia »

Παρακαλούνται οι χρηστες να ψηφίσουν για το εαν επιθυμούν διασύνδεση με το PWN.

Παρακαλώ να εκθέσετε και τις απόψεις σας πάνω στο θέμα, καθώς και το τι ψηφίζετε.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Κατά. Τους λόγους τους έχω αναφέρει ξανά και ξανά. Ας μην επαναλαμβάνομαι...
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Μολις πρωτομπηκα στο pwn ειδα το τι γινετε ρε απο καποιους χαζους στο κεφαλι,και μου εχει κατσει αναποδα ρε..... .Και αηδιασα τεζαξαπλατουμπανασκελα.ΟΠΟΤΕ ΜΑΚΡΙΑ απο ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ PWN.
ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΗΣΩ, ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΕΧΙΤ POLL :wink:



*ενω εδω το σχεδιο ειναι τσιτ ρε.... :!:

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Κατά και εγώ. Δε θέλουμε γκρίνια και ζόρια..μια χαρά ειναι το δικτυάκι μας μόνο του, πετάει μπορώ να πω.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

cornilios wrote:Και αηδιασα τεζαξαπλατουμπανασκελα.
Έεεεε ρε κάτι παλικάρια που βγάζει ο πειραιάς


#edit

μόλις είδα οτι έκανα το 1000στό post στο forum. ΟΟΟΟΛΕΕΕΕ
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Είναι άστοχο το poll. Δεν έχουμε πει ρε πως ότι θέλει ο κάθε admin κάνει? Ο tweety παραγγέλνει εξοπλισμό για ένα τέτοιο linkακι αν δεν κάνω λάθος. Αλλά μιας και το ρωτάς, εγώ λέω ΝΑΙ - δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Αυτό δε μας αφαιρεί το δικαίωμα να ζητάμε τη κοινή γνώμη. Ουσιαστικά απαντάμε όλοι στο:

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα. Ας ανοίξουμε το routing στο router του pf. Εγώ σαν admin του PWN_Aguia δε θα το κόψω. Βγάζω και dedicated link με SPN_Beat αν θέλετε. Το θέλετε, ναι ή όχι;

mp

Ουσιαστικά οτι θέλει ο κάθε admin κάνει αλλά πολλά θα επηρεαστούν απο μια τέτοια σύνδεση, ένα απο αυτά είναι το routing table όλων μας. Το να βγεί ένα link και να μείνει σα το δικό μου με του pf..δεν έχει και πολύ νόημα πιστέυω.
Last edited by sf1n4k1 on Thu Mar 22, 2007 1:59 pm, edited 1 time in total.

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Είπαμε ο καθένας κάνει οτι θέλει, αλλά θα έχουμε κοινή πολιτική στο layer 3 [ip addressing / routing]. Για το routing μιλάμε τώρα
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Εγώ θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες. Υπό αυτές τις συνθήκες, και μάλιστα από τα τελευταία γεγονότα που προκλήθηκαν από συγκεκριμένα πρόσωπα (δεν αναφέρω ποια, πιστεύω όλοι τα γνωρίζετε), ψηφίζω όχι δαγκωτό.

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

Εγω ψήφισα ΝΑΙ επειδη στο PWN εχω ένα παιδι συνδεμένο που μπήκε μόνο και μονο στο PWN για να μοιράζουμε τα αρχεία μας και τώρα τον έχω χάσει. Αν στηθεί SPN στην Aguia κοντά στου PWN_Aguia τότε δεν με απασχολέι το αν θα κάνετε Link με το PWN ή όχι
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Hwoarang το SPN_Beat είναι δίπλα στην Αγυια.
Αυτό δε μας αφαιρεί το δικαίωμα να ζητάμε τη κοινή γνώμη.
Προφανώς δεν αφαιρεί κανένα δικαίωμα. Απλά όμως η σύνδεση PWN-SPN είναι κάτι που μπορεί να κάνει ένας admin μόνος του και δε χρειάζεται και ιδιαίτερη συνεννόηση.
Είπαμε ο καθένας κάνει οτι θέλει, αλλά θα έχουμε κοινή πολιτική στο layer 3 [ip addressing / routing]. Για το routing μιλάμε τώρα
Δε χρειάζεται κοινή πολιτική για το routing. H συνεννόηση γίνεται μεταξύ των 2 πλευρών και όχι όλων. Αν δε θέλει κάποιος απλά κόβει τα routes.

Ας ασχοληθούμε ρε παιδιά με τίποτα πιο ενδιαφέρον απο το να αναλύουμε τα θετικά και αρνητικά της σύνδεσης με PWN :wink:
Death to all Fanatics

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Itmy δε διαφωνώ μαζί σου, αλλά αν είναι να δω για δεύτερη φορά και μάλιστα από τα ίδια άτομα αυτά που έγιναν στο PWN, ευχαριστώ αλλά δε θέλω.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Δε διαφωνώ TKM απλά αν έιναι να ασχολούμαστε εβδομάδες για ένα link που γίνεται με ένα απλό routing , τη στιγμή που δε χρειάζεται ούτε καν στόχευση μιας κεραίας, μου δίνει την εντύπωση ότι ασχολούμαστε πολύ με πράγματα που δεν αξίζουν τόσο μεγάλη προσοχή.
Death to all Fanatics

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

Itmy wrote:Hwoarang το SPN_Beat είναι δίπλα στην Αγυια.
Αυτό δε μας αφαιρεί το δικαίωμα να ζητάμε τη κοινή γνώμη.
Προφανώς δεν αφαιρεί κανένα δικαίωμα. Απλά όμως η σύνδεση PWN-SPN είναι κάτι που μπορεί να κάνει ένας admin μόνος του και δε χρειάζεται και ιδιαίτερη συνεννόηση.
Είπαμε ο καθένας κάνει οτι θέλει, αλλά θα έχουμε κοινή πολιτική στο layer 3 [ip addressing / routing]. Για το routing μιλάμε τώρα
Δε χρειάζεται κοινή πολιτική για το routing. H συνεννόηση γίνεται μεταξύ των 2 πλευρών και όχι όλων. Αν δε θέλει κάποιος απλά κόβει τα routes.

Ας ασχοληθούμε ρε παιδιά με τίποτα πιο ενδιαφέρον απο το να αναλύουμε τα θετικά και αρνητικά της σύνδεσης με PWN :wink:
Τι λες ρε βασιλή πάμε καλά? Δηλαδή αν μια μέρα το γυρίσω σε IGP το routing μου τι θα πεις, ενταξει ολα καλά ας βάλουμε όλοι IGP. Ή αν αποφασίσει ο χρήστος ξαφνικά να γυρίσει σε public ips [πχ να ανακοινώνει 150.140.x.x] τι νομίζεις οτι θα γινει? Ένα μπάχαλο. Για αυτό εννοείται οτι απαιτείται κοινή πολιτική από όλους όσους απαρτίζουν το bb! Και στο κάτω κάτω αυτά είναι στοιχειώδη. Χωρίς αυτά δεν έχουμε διασύνδεση αλλά μονάδες εξατομικευμένες [κοινώς παρτάκιδες].
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Συμφωνώ Βασίλη..

Αλλά δέξου το οτι να μην ασχοληθούμε μπορεί και να αποβεί μοιραίο..

Κάποιοι απο εμάς έχουν νιώσει την εμπειρία..δεν είναι όλοι οι κόμβοι μας ικανοί να κόψουν routing..και επίσης μη ξεχνάς οτι δεν είμαστε σε αστεροειδή μορφή ώστε το κόψιμο του routing να μην επηρεάσει και κάποιον που το θέλει.

Προτιμώ να σηζητάμε παρά να γκρινιάζουμε.

Post Reply