pwmn.net_wildbird #74

Συζήτηση για τους κόμβους κορμού του PWMN
User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

grigoris wrote:λολ.. η μυγα που λεει ο λαος! :wink:
εγω εννοουσα οτι δεν μπορεις να ξερεις πως ειναι οι συνθηκες εκει αν δεν εχεις παει! Και μιλαμε με στοχευση βαση wind που και απο τις δυο μεριες ελεγε αλλα αντι αλλων(εκτος και αν η πυξιδα πυροβολικου δεν ειχε την υποτυπωδη ακριβεια) Τεσπα, οσον αφορα το πιατο μιλαω παντα για συμβατικο αλουμινιου(και πολυ μικροτερο κοστος απο panel) και το http/voip/gaming ειναι μια αισιοδοξια. Δεν μπορω να ξερω τι θα βγει τελικα γιατι δεν το εχω ξανακανει..

Παντως κατι που διαπιστωσα ειναι οτι το panel σε καμια πλευρα δεν μπορει να αποδωσει. Παρατηρησε πως ακουγε η Πατρα.. Το panel ειναι λιγο..
Στο ανεμολόγιο η απόκλιση της πυξίδας στην περιοχη της Κυλλήνης είναι 5 μοιρές βορεια και 4 λεπτά. [με χάρτη του 2001]. Γενικά Γρηγόρη δεν πιστεύω οτι μπορείς να εμπιστευθείς την πυξίδα σε ένα χώρο γεμάτο σιδερένια αντικείμενα, που εκπέμπουν ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία κτλ. Ίσως η χρήση GPS (ώστε να έχεις την ίδια αναφορά και στα δυο σημεία άρα σφάλμα +- 6m μηδαμινό στα 65km) και στα 2 σημεία να σε βοηθούσε στους υπολογισμούς (σε αντίθεση με το wind που μπορεί το σφάλμα κατά τα λεγόμενα του google να φτάνει τα 50m (+-100m για την στόχευση).
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

σωστο, αλλα δε μιλαω για την κυλληνη. Στην ταρατσα μου το μετρησα (οπου και εκει βεβαια υυπαρχουν καποια πεδια)

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

An 8es pame mia grhgorh to SavvatoKyriako pou 8a exw ligo free xrono ws Kyllhnh gia volta k gia na metrhsoume me GPS klp. To PDa mou 8a volepsei me antistoixo software nomizw mai xara.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

grigori αυτό που θέλει να πει ο θανάσης είναι ότι το πιάτο θα στο πάρει ο αέρας (θα χαλάσει τη στόχευση) ενώ μία grid ίσως είναι καλύτερη για αυτή την περίπτωση
Death to all Fanatics

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

panoulix wrote:An 8es pame mia grhgorh to SavvatoKyriako pou 8a exw ligo free xrono ws Kyllhnh gia volta k gia na metrhsoume me GPS klp. To PDa mou 8a volepsei me antistoixo software nomizw mai xara.
Σε ευχαριστω πανo, αλλα περα απο το οτι δεν εχω τον χρονο εχω παρει μετρηση gps. Εξαλλου πλεον εχουμε τον γνωμονα απο τα ηδη στοχευμενα link.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

Itmy wrote:grigori αυτό που θέλει να πει ο θανάσης είναι ότι το πιάτο θα στο πάρει ο αέρας (θα χαλάσει τη στόχευση) ενώ μία grid ίσως είναι καλύτερη για αυτή την περίπτωση
α,οκ..δε μιλας για panel. Ποια grid προτεινεις? Γιατι για αυτη της PW δεν εχω διαβασει καλα λογια για την αποδοση της σε μακρινα links. Παντως δεν το φοβαμαι το πιατο.. ποτε δε μου εχει ξεκεντραριστει καποιο. Μπορεις και για σιγουρια να χρησιμοποιησεις και 3 bolts για το δεσιμο πανω στον ιστο. :?

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

korki( Γενικά Γρηγόρη δεν πιστεύω οτι μπορείς να εμπιστευθείς την πυξίδα σε ένα χώρο γεμάτο σιδερένια αντικείμενα, που εκπέμπουν ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία κτλ.)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΛΛΗΝΗ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΗΜΑΤΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΝ ΗΘΕΛΑΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ :wink: .Α!ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.
ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.
ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ........ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΛΛΗΝΗ, αλλα για την ταρατσα μου στην πατρα. Το wind δινει 232 μοιρες.. Ε,η κεραια κοιταζει στις 216.. δε μιλαω για την κυλληνη!

στην κυλληνη ξεχαστηκα γιατι ειχε νυχτωσει και δεν το ελεγξα.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Weekend είμαι μέσα λοιπόν για βοήθεια grigori και επειδή είμαστε και στο "pwmn.net_wildbird #74" να πούμε και κάτι επί του κόμβου..λέω το 1 απ τα 3 ifs που κάθονται να κουμπώσει στην αρόη. Ήδη περιμένω απάντηση για τη cm9 απο mp ενώ panel 24ρι περισέυει απ το κόμβο μου στο pyrap. Γενικά πρέπει να τρέξουμε όλοι για κάποια θέματα που αφορούν το δίκτυο και μέσα στην πόλη..Δυστυχώς ο γραπτός λόγος του καθενός είναι διαφορετικός και δε βοηθά πάντα στο να συννενοηθούμε..

Έχουμε όμως όλοι ένα κοινό παρονομαστή..να ενωθούμε μ όλη την Ελλάδα..sο θα βγάλουμε όλα τα links ΤΕΛΟΣ.

Οργανώστε το team/time/place and the team will be there.. :-)

Workgroups.

PS Δε μιλάει για ΚΥΛΛΗΝΗ ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ..το αλουμινένιο πιάτο θα σαπίσει στα μπαμ..

PS2 Cornilie GPS

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Για υπολογίστε και μένα...

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Ναι......ειναι ετοιμα ολα.ελα να το παρεις αν θες να κανετε δουλεια σας,αν δεν εχει καποιος αλλος.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Πάμε ρε ομάδα :) :) :) :) 8) 8) 8) 8)


ΥΓ:Ώρες ώρες θυμίζουμε ένα μικρό γαλατικό χωριό, cool and wild :P

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

Και ο κακοφωνιξ ποιος να ναι αραγε? :lol: :lol:
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

ελα που ειναι οι καθαριστριες..?!?!

GPS μετρησεις υπαρχουν απο δυο receivers της MIO:
Υψόμετρο: 112μ
λ: 21,1665
φ: 37,8881

Και εγω ηδη εχω μιλησει να δω αν μπορουμε να μπουμε το ΣΚ στις κεραιες. Πιστευω οτι θα καταφερω..

Επισης και για το link με κουκο(αυτο δεν εννοεις?) μπορει πολυ ευκολα να βγει.. τα πιατα ειναι ηδη ετοιμα πανω στον ιστο. Ποτε θα παρεις την καρτα να γυρισω το if?

Συμφωνω.. ηδη προχωρησαμε 65χλμ προς νοτια και το link με wana πιστευω οτι ειναι θεμα μιας συντονισμενης επισκεψης!!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Θα σ ενημερώσω grigori..δυστυχώς στον κόμβο της Αρόης δε πάω μόνος μου οπότε δεν είναι μόνο η κάρτα το θέμα ελπίζω max next week να έχει μπει.

Post Reply