Aπόψεις - σκέψεις για την μετάβασή μας στην port 80

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας
Locked
User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Aπόψεις - σκέψεις για την μετάβασή μας στην port 80

Post by tweety »

Σχετικά με viewtopic.php?t=690 απόψεις - σκέψεις - προβλήματα από κατάλοιπα 800 στο forum - wind - wiki ...

Πάμε μπροστά...
Last edited by tweety on Sat Feb 02, 2008 9:33 am, edited 3 times in total.
Image

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Είπα και εγώ να ελέγξω wiki και wind. Το wind δουλεύει μια χαρά, ενώ το wiki πετάει το παρακάτω σφάλμα:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/pwmn/public_html/wind/html/wiki/phase3/includes/Exception.php on line 160
Και παράλληλα μια πρόταση. Για το wiki δεν θα ήταν πιο κομψό η σελίδα να ήταν wiki.pwmn.net? Όχι πως είναι μείζωνος σημασίας, αλλά για την κομψότητα περισσότερο...


EDIT: Έγινε επισύμανση για το πρόβλημα με το wiki και από τον keraia, χωρίς εγώ να το αντιληφθώ. Μπορεί να μη το είδα καν, μπορεί να έγινε τη στιγμή που εγώ έγραφα το post αυτό, δεν ξέρω... Μια φορά έγινε. Η πρόταση παραμένει.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Γρήγορος ο server, γρήγορη δουλειά, πάλι σε μια νύχτα τα κάνατε όλα?Πολύ η καθυστέρηση και λογικό να υπάρξει γκρίνια αν και δε θα το ήθελα ειδικά μετά το κλίμα που επικρατεί τις τελευταίες μέρες. Πιστέυω οτι η ουσία που συζητάγαμε τόσο καιρό λύθηκε, απλά πιστέυω οτι δε θα έπρεπε να μπούμε σε πολλές διαδικασίες που μπήκαμε. Anyway αν και το host team άργησε η ουσία του θέματος που ΗΤΑΝ οεο η port και για εμένα και για τον επισκέπτη ΕΛΗΞΕ. Όντως δεν υπάρχει καμία αμφιβολία και ούτε συζήτηση για το host team, ελπίζω σύντομα να βοηθήσει και στην τοποθέτηση του portal και λίγο λίγο να πηγαίνουμε πιο μπροστά. Με το wiki δεν ξέρω τι προβλήματα υπάρχουν, καλό θα ήταν να μη φτάσουμε ώστε να "ψηφίζουμε" και για αυτό μετά απο 6 μήνες:P

Μπράβο στο dracula host team. Λύθηκε το 1ο θέμα της προχτεσινής συζήτησης άλλα 8 μένουν :p

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Το να αγνοείς επιδεικτικά την συμμετοχή και τις αποφάσεις που λάβανε 20 άνθρωποι είναι επιοικώς απαράδεκτο.

Ο server που επιλέχτηκε από τους μειοψηφούντες στη συνάντηση, που με τη στάση τους δείξανε από τη πρώτη στιγμή πως δε πρόκειται να παραχωρήσουν τις υπηρεσίες σε κανέναν άλλον, θαρρείς και είναι ιδιοκτησία τους, είναι σαφώς χειρότερος από του tbl (210ms ping time έναντι 80ms ping time του tbl).

@sf1n4k1: Νομίζω πως δικαιόνομαι γι' αυτά που σου είπα σε pm

Μετά από αυτή την εξέλιξη προσωπικά αρνούμαι να συμμετάσχω σε οποιαδήποτε συνάντηση, είτε εθιμοτυπική όπως η κοπή πίτας είτε συζήτησης και προβληματισμού όπως η προχτεσινή, γιατί πολύ απλά γίνεται σαφές πως 4 άτομα αποφασίζουν και διατάσσουν για όλους μας, χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανέναν. Αυτή θα είναι η προσωπική μου στάση. Από κει και πέρα, αν οι υπόλοιποι που συμμετείχατε και ψηφίσατε δε σας ενοχλεί η ουσιαστική απαξίωση της συμμετοχής σας, είναι δικό σας θέμα και πράξτε όπως νομίζετε.

Το announce στο viewtopic.php?t=690 είναι το λιγότερο αστείο. Αποφασίζουν οι δικτάτορες πως η ψηφοφορία ήταν άκυρη, και το διατυμπανίζουν κιόλας. ΝΤΡΟΠΗ.

Νομίζω δικαιόνομαι πανυγυρικά για όλα όσα λέω τόσο καιρό. Η ομάδα των korki tweety αποδεικνύει την εμπάθειά της, την κλικαδόρικη στάση της και το ότι μας έχει όλους γραμμένους.

Το ότι χάσατε 3 ώρες από τη ζωή σας δε σημαίνει τίποτα γι' αυτούς τους κυρίους. Είστε άκυροι όπως σαν είπαν. ΑΙΣΧΟΣ. Λυπάμαι για τις 3 ώρες που πέταξα πιστεύοντας ότι βοηθάω για κάτι καλύτερο.

korki, tweety, δείξατε στη συνάντηση το πρόβλημά σας, και δείξατε και σήμερα σε όλους ακριβώς ποιος είναι λάθος και ποιος σωστός. Να το χαίρεστε το SPN σας, γιατί PWMN δεν είστε.

Περιμένω με ενδιαφέρον να δω τη στάση των υπόλοιπων 17 ατόμων που η συμμετοχή τους αυτή τη στιγμή πετιέται στο καλάθι των αχρήστων από τους δικτάτορες tweety korki, και κυρίως τους προερχόμενους από το pwn sostim, trv, eco.

mp

edit: Από σήμερα είμαι εκτός δικτύου SPN, μέχρι να δω κάτι που να μου δείχνει ότι όντως είμαι στο PWMN. itmy, ευχαριστώ για τη φιλοξενία. Μπορείς να αποδεσμεύσεις τις ip που μου έδωσες.

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Χωρις να θελω να χαλασω το ηρεμο κλιμα, και χωρις να θελω κρινω/αμφισβητησω τις αποψεις των ατομων που ηταν στο meeting, θελω να αμφισβητησω τη δικαιοδoσια ληψης αποφασεων μεσω meetings.
Πως ειναι δυνατο πλειοψηφια αναμεσα σε 20 ατομα να παιρνει αποφασεις για τους υπολοιπους. Αυτο εξακολουθω να μην το καταλαβαινω γιατι το μοντελο διοικησης απλα δε στεκει. Ειναι μορφη ψευδο-δημοκρατιας σε ενα για πραγματα που εκ-φυσεως ειναι μη δημοκρατικα οπως π.χ. η διαχειριση υπηρεσιων. Ας μην ξεπεσουμε στο αποδεδειγμενα αποτυχημενο μοντελο διαχειρισης του pwn.
Με τα παραπανω δε θελω να τοποθετηθω εναντια στα meetings - απεναντιως ειναι πολυ σημαντικα για την τοποθετηση των αποψεων και για συνεννοηση των μελων του δικτυου αλλα και προσπαθεια να πεισεις τους υπολοιπους για κατι που πιστευεις οτι ειναι σωστο. Σε καμια περιπτωση ομως δε μπορουν να ειναι μεσα για ληψη αποφασεων και δεσμευσης των μελων.
Death to all Fanatics

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Ναι mp βγήκες αληθινός στην καχυποψία σου σε pm ίσως επειδή απ τους 20 εκεί ήσουν ένας απ αυτούς που γνώριζες τη διαδικασία. Νομίζω οτι η συνάντηση δεν έγινε μόνο για το host. Νομίζω οτι δεν τέθηκε θέμα host-administration αλλά τέθηκε το θέμα port/αλλαγής παράνομου uni-host και μάλιστα προσωρινά. Εκείνη τη στιγμή απ τους admins του host απ ότι βλέπουμε ήταν μόνο 2. Προκειμένου να τελιώνει το θέμα της 80 φτάσαμε να σηκώσουμε χεράκια 20 άσχετοι πλυν 2 σχετικών στο θέμα. O jnk είπε επίσης οτι είναι άκυρο αυτό οι host-admins το αποφασίζουν. Εσύ και ο trv οι επόμενοι σχετικοί συμφωνήσατε με την διαδικασία μια χαρά σαν άσχετοι. Το ότι χάσαμε πόση ώρα στο θέμα και πόσο καιρό φταίει η συνεννόηση των admins και γι αυτό έχουν ευθύνη αλλά και οι υπόλοιποι σχετικοί που άφησαν τη διαδικασία να κυλήσει. ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΥΣΗΜΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ. Αποφασίσαμε tbl 18 λοιπόν άσχετοι για το θέμα port. Εκεί είπες έχω το account να σας το δώσω..αυτή ήταν και η λάθος ίσως κίνηση σου..αποφασίσαμε tbl όχι mp..ο tbl έπρεπε να δώσει account όχι εσύ. Δε τέθηκε ξαναλέω θέμα αναξιοπιστίας των admin, οι οποίοι ακούγοντας οτι για τον tbl θα τους δώσεις το account εσύ..όσο να ναι φρίκαραν ε?Μαζί τους και εγώ στο θέμα και τέλος καλό όλα καλά. Οι υπόγειες μέθοδοι απόκτησης admin-account στο host είναι για ντροπή ειδικά όταν βάζουμε και 18 άσχετους στο θέμα και έναν tbl .

Στη συνάντηση επίσης που ξεκίνησε απ το forum merge.. συζητήθηκαν και πολλά θέματα που λείπει ακόμα η επίλυση τους. Εγώ και σήμερα βλέπω κέρδος για το PWMN καθώς μπορούν μέλη του awmn και από οπουδήποτε να μπουν. Βλέπω μια χαρά το bw του forum και αν δεν έβλεπα ανακοίνωση ίσως να μη το καταλάβαινα κ όλας. Σε καλώ να σταματήσεις να λες ντροπή και ντροπή και να βοηθήσεις στα υπόλοιπα 8 θέματα που συζητήσαμε για την επίλυση τους.

Οι τακτικές φέυγω και ξαναέρχομαι έχουν καταντήσει γελοίες. Καλώ όλους τους mod να μην αφήσουν αυτό το κέρδος του forum σήμερα να γίνει βρομιά και δυσωδία για το forum πάλι.

Itmy χρειάζονται οι συναντήσεις. Βέβαια δε μπορείς να παίρνεις αποφάσεις χωρίς ξενοδόχους δηλαδή άτομα που έχουν γνώσεις και προσφορά στο θέμα, αλλά να ξέρεις οτι σίγουρα προβληματίζει οτι η αλλαγή στην 80 έγινε αμέσως μετά το meeting..οπότε μη το αμφισβητείς και πολύ, σας πιέσαμε και έγινε.. Λυπάμαι που αργήσατε τόσο και φτάσαμε να έχουμε βρομίσει το forum για κάτι που όπως βλέπω πήρε λίγες ώρες. Απ την άλλη σας ευχαριστώ που μας προσφέρατε έστω και καθυστερημένα αυτό που ζητήσαμε. Να είστε όλοι καλά.

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

Απο τη μια να μιλαμε, να συμφωνουμε, και απο την αλλη να κανουμε οτι γουσταρουμε, γιατι ετσι μας αρεσει.

Δειξαμε τη διαφωνια μας στην αποφαση που παρθηκε, την "καταπιαμε" ομως και σταματήσαμε.

Αλλα μετα αλλαξαμε γνωμη και λεμε "<deleted bad wordz korki>"


Οτι εγινε με το logo εγινε και τωρα.


Αν ειναι έτσι να σηκώσω και εγώ με καποιο τροπο το merged forum που θελώ και να ΕΠΙΒΑΛΛΩ σε ολους οτι αυτο ειναι παει και τελειωσε, γιατι ετσι θελω ΕΓΩ.


Νιωθω πολυ απλα οτι με εμπαιζουν και προσωπικα εμένα, και ολους σαν συνολο και αποχωρώ μεχρι αλλαγής αυτής της στάσης.

<deleted bad wordz korki>

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Φαντάσου trv πως νιώθουν όλοι όσοι έχασαν το χρόνο τους για κάτι που ήξερες και εσύ και ο mp οτι θα γίνει με την υπόγεια συμπεριφορά σας. Μιας και απ το στραβωμά σας φαίνεται οτι η επίλυση του θέματος δε σας κάλυψε..δεν ήταν η 80 το θέμα και το παράνομο host..ήταν κάτι άλλο?Θα έπρεπε να χαίρεστε που έχουμε 80 port το σάββατο και όχι την Kυριακή. Θα έπρεπε να μην αντιδράτε έτσι για κάτι που και εσείς δήθεν συμφωνήσατε οτι είναι προσωρινό..έλα να πέσουν οι μάσκες για άλλη μια φορά. Να νιώθεις όπως έγραψες ότι νιώθεις γιατί είσαι μιας και σταμάτησαν να είναι όλοι οι άλλοι πια..

User avatar
Hwoarang
Pentium
Posts: 520
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:31 am
PWMN Wind Node ID: 48
Location: /home/hwoarang
Contact:

Post by Hwoarang »

Θεωρώ την συμπεριφορά σας παιδική

Το θέμα ήταν να φύγουμε απο την 800 και όχι το που θα πάει το hosting. Κάποιοι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. :(
Image
Blog :)

Comming soon . . .

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Hwoarang, απλά έπεσαν οι μάσκες, το πρόβλημα μάλλον το είχαν με το host admin και όχι με την Port. Και για ένα θέμα το οποίο αφορά μόνο τους τρέχοντες host admins αντί να το συζητήσουν με τους ίδιους, απλά προτίμησαν την "δημοκρατικοφανή" διαδικασία της ψηφοφορίας...

Για ποιον λόγο ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΟΚ, ότι το πρόβλημα με την Port επιτέλους λύθηκε, ούτε από trv ούτε από Mp?
Για ποιον λόγο ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΟΚ για τα υπόλοιπα που επιλύθηκαν από την συνάντηση??

Το πάρτυ τελείωσε...
Image

User avatar
astrapogiannos
Motorola 6502
Posts: 51
Joined: Sat Sep 08, 2007 9:58 pm
PWMN Wind Node ID: 157
Location: N A F P A K T O S

Post by astrapogiannos »

Hwoarang wrote:Θεωρώ την συμπεριφορά σας παιδική

Το θέμα ήταν να φύγουμε απο την 800 και όχι το που θα πάει το hosting. Κάποιοι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. :(
Συμφωνώ 100%. Γιατί αλλιώς mp o tweety έχει 100% δίκιο σε αυτό που λέει ότι το πρόβλημά σου δεν ήταν η port αλλά το host admin.

Από κει και πέρα εγώ δεν θεωρώ ότι έχασα 3 ώρες από τη ζωή μου. Το πρόβλημα με το forum ήταν η port. Το πρόβλημα λύθηκε. Από κει και πέρα... ειλικρινά δεν ξέρω γιατί αυτός ο χαμός.
NTAKS LEME!

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Επειδή δεν διάβασα τα προηγούμενα posts και postάρησα κατευθείαν σαν μ@μ@κ@ς, διαπιστώνω ότι κάποιοι εδώ μέσα έχετε παρερμηνεύσει κάποια πράγματα.

Έκανα από βιασύνης ένα post πριν το οποίο και αναιρώ, γιατί μου έλλειπαν σημαντικότατα στοιχεία για την έκβαση-παρανόηση ορισμένων για το θέμα του host-admin σαν ιδιότητα. Γι αυτό το λόγο και διέγραψα πλήρως το post μου, το αναιρώ και ζητώ συγγνώμη από το άτομο/άτομα στα οποία ίσως να απευθυνόταν το post ΑΔΙΚΑ, λόγω των ελειπών δεδομένων που είχα. (ΔΕ θα αναφερθώ καθόλου στο τι έγραψα, το αναιρώ και το θεωρώ ΑΚΥΡΟ, ελλείψη σημαντικών στοιχείων τα οποία συγκέντρωσα κι ερμήνευσα σωστά).



Έχουμε και λέμε λοιπον...

Σίγουρα μπορούμε να μιλάμε για Δημοκρατία και για Δημοκρατική ψηφοφορία, ΑΛΛΑ:

1) Άλλο forum Admin, άλλο Host-admin, έχει τεράστια διαφορά και ΚΑΝΕΙΣ δεν ψήφισε/θεώρησε/έχρισε τον MP σαν host admin!

2) O MP προσφέρθηκε ενοποίων όλων, να βοηθήσει κι ΟΧΙ να αναλάβει πλήρως τη διαδικασία να δώσει account details από τον Tbl! Δε χρήσαμε κανέναν ΜΕΣΟΛΑΒΗΤΗ, ή Host admin. Οι Host-Admins μένουν ως έχουν και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους. Δε βλέπω προσωπικά κανέναν λόγο προσθαφαίρεσής τους!

3) Δεδομένων των ανωτέρω 2 παραγράφων, συμφωνώ να μεταβεί το host ΟΠΟΥ αλλού θεωρήσει το Host-Admin Team να μεταβεί και δεδομένου ότι πληροί τα κριτήρια Bandwidth, Port 80 και νομιμότητας. Αν ο υπάρχον (εκτός Πανεπιστημίου) server τα καλύπτει, τότε είμαστε μια χαρά.

4) Η παράγραφος 3 ΔΕΝ αναιρεί το Δημοκρατικό της διαδικασίας επιλογής Host, αλλά προφυλάσσει όλο το forum από αυθαιρεσίες και παρερμηνεύσεις κάποιον σχετικά με τον τρόπο και τη διαχείριση του hosting του εν λόγω forum. Η λύση της μετάβασης στον ΝΕΟ τωρινό (προσωρινό ή μόνιμο θα δείξει η πορεία) server, μπορεί εκ πρώτης όψης να μη φαντάζει λογική ή παράλλη με τη συμφωνηθείσα επικρατέστερη άποψη (περί μετάβασης σε Tbl), αλλά προστατεύει άμεσα αλλά και μακροπρόθεσμα από διάφορους κινδύνους που ελλοχεύουν είτε υπογείως είτε απευθείας...


Για την ώρα είμαι ευχαριστημένος και με την ταχύτα την οποία φορτώνουν οι σελίδες, και με το host-admin team το οποίο έκανε ΑΜΕΣΑ και γρήγορα τη δουλειά του σε χρόνο ρεκόρ για ακόμη μια φορά. Κι επειδη έτυχε να είμαι ξύπνιος και να χαζεύω στο forum εκείνη την ώρα, η διαδικασία υποθέτω ότι έγινε κατά τις πρωινές ώρες 5-6 και μετά. Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν κι ένα μεγάλο ευχασριστώ στα παιδιά του Host-Admin Τeam που κάνουν ότι μπορούν για να διαφυλάξουν το forum ανέπαφο, καθαρό και ασφαλές. 8)
Your mind is twisted. How can I resist it?

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

καλα ειστε σοβαροι τωρα? μαρκο?

δε παμε καλα λεω εγω.!!!

το τυπικο προβλημα λυθηκε, αλλα προεκυψε ενα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ.

που υπηρχε ηδη δηλαδη δεν προεκυψε...

Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.

αυτο ειναι το προβλημα το ουσιαστικο, οχι η πορτα φυσικα.


για το host admin δε μου καιγεται καρφι, ας το εχει οποιος θελει. και μαλιστα προκαλω τον mp να δωσει το pass απο τον server του tbl στον tweety και ο tweety να το αλλαξει. Αν ειναι δηλαδη το προβλημα να μην εχει ο mp το admin pass στο σερβερ.


τεσπα, δεν εχει σημασια πια.


Το pwn ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΗΚΕ γιατι ΑΠΟΦΑΣΙΖΑΝ (δημοκρατικα) μια μικρη ομαδα, οι 'admins'.

ΕΔΩ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΙ ADMINS.

ενω στο pwn ΔΕΝ ΕΡΩΤΟΥΝΤΑΝ καν οι χρηστες, εδω εχουμε το εξης κωμικοτραγικο.

Τοσο και στο logo, οσο και τωρα, ΡΩΤΑΜΕ τους χρηστες, μαλωνουμε 1 βδομαδα, 5 ωρες οσο ειναι, βγαζουμε μια αποφαση, και ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΑ **** μας (αυτολογοκρίνομαι).

Αναρωτιεμαι ποσο διαφορετικες ειναι οι διαδικασιες του "νεου" δικτιου σε σχεση με το κατακριταιο pwn, και ποσο διαφορετικη ειναι η αποψη "για το host αποφασιζει η ομαδα host και δε ρωταει κανεναν" απο την αποψη "για τα σοβαρα ζητηματα του δικτυου αποφασιζουν οι admins". ΚΑΜΙΑ διαφορα μηπως?

Τουλαχιστον ρε παιδια αν ειναι να αποφασιζετε και να κανετε οτι γουσταρετε σε οποιοδηποτε θεμα αφορα ολους, γιατι να μπαινουμε στον κοπο να το σηζηταμε και να μαλωνουμε, να ψηφιζουμε, να δινουμε προδιαγραφες που επεμενε ο korki χθες για να διαλεξουμε τον καλυτερο, δημοκρατικα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα.

Παπαριες, οτι θελει ο tweety/itmy/korki αυτο ειναι, και βγαινουν και απο πανω, οτι δεν ειναι δουλεια αλλωνων να κανουν ψηφοφοριες.

Και ναι μαρκο (που δεν ηρθες χθες να δεις τι εγινε και ποση ωρα συζητουσαμε που θα παει το host και ποσοι ψηφισαμε), και ναι αστραπογιαννε, το προβλημα δεν ειναι η πορτα.
Το προβλημα ειναι οτι εγω νομιζω πως με θεωρουν μαλακα με αυτες τις τακτικες. Και πιστευω δεν ειμαι μονο εγω, αλλα και αλλοι. Και αν δεν το πιστευουν αλλοι, τοτε μαλλον θα επρεπε...

Αυτα απο μενα.. Τι να την κανω την λυση στο θεμα του port αν βλεπω οτι με εμπαιζουν κανονικα, και μιλαμε μονο για να μιλαμε, στο τελος γινεται οτι γουσταρει ο καθενας..

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

Παροτι το αποτελεσμα ειναι το επιθυμητο δεν μπορω να μην διαπιστωσω πως η πορεια σε αυτο ηταν καπως περιεργη ή η μη αναμενομενη (δε θα πω οτι αφησε αποριες γιατι διαβασα τα παραπανω και καταλαβα ακριβως τι εγινε).
Αυτο που θεωρω οτι δεν εγινε σωστα ειναι οτι αυτα ακριβως τα πραγματα που ειπαν τωρα tweety και korki επρεπε να τα πουν την πεμπτη! Για παραδειγμα το οτι για τον server του tbl θα παρεμβαινε ο mp και οτι ειχε ΗΔΗ ετοιμο το password και μπορουσε το πρωι κιολας να το ξεκινησει(ελεος δλδ) και πως γι'αυτους τους λογους ηταν υποπτη η προταση του mp επρεπε να διερευνιστει/ξεκαθαριστει εκεινη κιολας τη στιγμη! Δεν ξερω τι παιζει με τον server και μαλλον δε θα μαθω και ποτε, αλλα ουτε και πιστευω οτι με το adminiliki του forum θα εκανε ποτε κατι "κακο", εξαλλου το θεμα ειναι το domain! Μιλωντας για τον εαυτο μου και μονο να πω πως δεν ακουσα καν για το θεμα του password του server με εκεινον τον χαμο που γινοταν! Γι'αυτο και ομολογω πως δεν το πονηρευτηκα καθολου! Αλλα δεν το ακουσα καν και δεν ειναι οτι δεν προσεχα..

Οι οποιες αμφιβολιες επρεπε να εκφραστουν αμεσα και ενωπιων ολων, αφου γι'αυτο συναντηθηκαμε! Το "δε θελω να παει στον tbl,απλα" δε δειχνει τπτ στον χρηστη του pwmn και ουτε αποτελει επιχειρηματολογια! Και δε νομιζω πως και κανενας αλλος το πονηρευτηκε, γι'αυτο και συμμετειχαν ολοι στην ψηφοφορια! Ζητημα να το ακουσαν 6-7 ατομα. Δε θελει φανφαρες και δημαγωγικες πρακτικες.. απλα για την κοινοτητα-γιατι δεν ειναι απλα ενα δικτυο- που πονας και σε ενδιαφερει το μελλον του δεν δισταζεις να πεις οτιδηποτε και ειδικα στα ατομα που με την παρουσια τους δηλωνουν και το δικο τους ενδιαφερον! Η συνεχεια της συζητησης θα ηταν σιγουρα διαφορετικη. Και ουτε θα τα χαλαγατε τωρα με τον mp.
Ισως και ο λογος του sostim να ειναι λιγο χειμαρρωδης και να μην μπορεις να τον ακακοψεις ουτε για λιγο.. :P :lol: :lol: :lol: sostim respect!

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Ήμαρτον!!!!!!!

Μα καλά ρε παιδιά??? Πάλι τρώγεστε?

Locked