Γιατί σταμάτησε το flame/troll?

Χώρος ελεύθερης συζήτησης

Γιατί σταμάτησε το troll?

Poll ended at Thu Feb 14, 2008 1:58 pm

Γιατί έφαγε ban o mp
5
38%
Επειδή εφαγε ban o mp
4
31%
Η μήπως για το λόγο οτι έφαγε ban o mp?
4
31%
 
Total votes: 13

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Γιατί σταμάτησε το flame/troll?

Post by sf1n4k1 »

Τι πιστεύετε?

User avatar
astrapogiannos
Motorola 6502
Posts: 51
Joined: Sat Sep 08, 2007 9:58 pm
PWMN Wind Node ID: 157
Location: N A F P A K T O S

Post by astrapogiannos »

Είναι δύσκολη η απόφαση για την ψηφοφορία, ειδικά η 1η και η 3η απάντηση -πως να το πω- μοιάζουν λίγο...

Παρόλα αυτά διάλεξα την τρίτη διότι με καλύπτει περισσότερο...

Συγχαρητήρια στο αντμινομοδερογκρούπ που μας δίνει τη δυνατότα, δημοκρατικά και ελεύθερα να εκφράσουμε τη γνώμη μας και να αποφασίσουμε για τις τύχες του δικτύου...
Last edited by astrapogiannos on Tue Feb 12, 2008 2:07 pm, edited 1 time in total.
NTAKS LEME!

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

mod στον astrapogianno για τα καλά του λόγια. Έυγε νέε μου με τέτοιες δηλώσεις μόνο μπορεί το δημοκρατικό forum μας να πάει μπροστά. Ελπίζω σύντομα και βουλευτής (κουκουρουκοδήμος)

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Είστε φασιστές, ενεργείτε εκ του πο(ρ)νηρού και θα έπρεπε να συμπεριλάβετε και τις ακόλουθες 2 απαντήσεις ώστε να ψηφίσουν όλοι:

:arrow: [14:09:46] <&PanouliX> "giati o mp bannaristhke"
:arrow: [14:10:27] <&PanouliX> "giati epese ban ston mp"

Όποιος αντιμιλήσει θα τον κάνω ban από τα services μου! Αλήτες punks!
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

1 κίτρινη 2 πράσσινες και 1 φούξια Panoulix για να μάθεις να μας υποδεικνύεις τη δουλειά μας. Σύνολο 4 κάρτες, στις 10 κερδίζεις εκπτωτικό κουπόνι απο γνωστή αλυσίδα super market.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

Παρολ'αυτα τα αποτελεσματα ειναι μοιρασμενα.. Φανερο πως υπαρχει αντιλογος και πολυφωνια στην κοινοτητα!

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

grigoris wrote:...υπαρχει ...πολυφωνια στην κοινοτητα!
Ναι είμαστε κοινότητα 7.1 Surround (πολυφωνίας) με Dolby Digital, DTS, THX, ABS, EBD, DVD, pyroski!

Γι αυτό το λόγο σου ανταλλάσω τα κουπόνια με ένα και μόνο εκπτωτικό κουπόνι με τη Νατασούλα (ο γ@μωφεύγων) κατά το λεξικό του tsotnoforum!
Σε παρακαλώ να μου δώσεις και μαι πορτοκαλί κάρτα μαζί με μισή μπλέ ώστε να συμπηρώσω το album μου με τα χαρτάκια πιο γρήγορα!

Sf1n0b0t, εσύ μην απαντήσεις είσαι offtopic και anisotropic (κάτι σαν τα φιλτράκια της ATI) :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by panoulix on Tue Feb 12, 2008 2:34 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
Itmy
AMD Athlon
Posts: 893
Joined: Thu Mar 08, 2007 12:17 am
PWMN Wind Node ID: 108
Location: Itmy Territory
Contact:

Post by Itmy »

Ειμαι αναμεσα στο 1 το 2 και το 3...
Death to all Fanatics

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Ρε σεις, τώρα που ξαναβλέπω το διάγραμμα του Poll, δε σας θυμίζει λιγάκι το παρακάτω σχεδιάκι (ανεστραμμένο κατά 90 μοίρες κατά τη θετική φορά της κίνησης): ........????

[self modded, όποιος τη θέλει του τη στέλνω με pm] 8)
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

panoulix wrote: Sf1n0b0t, εσύ μην απαντήσεις είσαι offtopic και aniso(t)ropic (κάτι σαν τα φιλτράκια της ATI) :lol: :lol: :lol: :lol:
Είναι προφανές ποιο είναι το κέρδος της κοινότητας χρηστών όταν υπάρχει πολυφωνία και πλουραλισμός: ο καθένας συγχρωτίζεται με αυτούς που τον συμπαθούν ή τον θέλουν, ή τελικά με αυτούς που μπορεί να συνεργαστεί και να συνεννοηθεί βασισμένος σε κάποια ελάχιστα standard επικοινωνίας.

Πιστεύω οτι τα ελάχιστα standard για την συνεννόηση με τον χρήστη έχουν εξαντληθεί και δεν υπάρχει περίπτωση για συνεννόηση και ότι το βέλτιστο θα ήταν και για αυτόν αλλά και για εμάς* να αναλωθεί με άλλα ζητήματα σε άλλα μέσα επικοινωνίας.

*(Θεωρώ οτι κανείς χρήστης του υπάρχοντος forum δεν κερδίζει οταν η μοναδική σοβαρή συζήτηση που μπορεί να γίνει είναι γύρω από τις πολιτικές πεποιθήσεις του mp για τα ασύρματα πράγματα της Πάτρας - αντιθέτως όλοι χάνουμε)
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

+1 μια πουά παρατήρηση στον korkakak επειδή το σοβαρεύει και μας λεει πράγματα που ξέρουμε. αΡκΟυΔεΪΔεΣ

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

sf1n4k1 wrote:+1 μια πουά παρατήρηση στον korkakak επειδή το σοβαρεύει και μας λεει πράγματα που ξέρουμε. αΡκΟυΔεΪΔεΣ
Κι άλλη μια καρό παρατήρηση γιατί εκτός του ότι σοβαρεύει την κατάσταση με δεδομένα που ήδη έχουμε, βάζει το βρωμόπαιδο στο στόμα μου και λόγια που δεν έχω πει, όπως το aniso(t)ropic.

Έχει η ATI τέτοιο filtering? Όχι πές του ρε sf1n, γιατί με στεναχώρεσε τώρα, ο παλιοχουντιστής (=βομβιστής αυτόνομος καμικάζι με δικτατορικά στοιχεία επιβολής των απόψεων σε αθώα ανυποψίαστα μέλη που τυγχάνει να φέρουν αντιρρήσεις).
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Η διαχείριση φταίει και το host. Τέλος. Αυτά τα πράγματα είναι του διαβόλου! 6.66!

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

sf1n4k1 wrote:Η διαχείριση φταίει και το host. Τέλος. Αυτά τα πράγματα είναι του διαβόλου! 6.66!
xmmm..... Γιατί κάτι μου λέει ότι τον ξέρω αυτόν τον Host...
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Ευχαριστώ πολύ για το ban. Πραγματικά πλέον μετά και από αυτό το ban (δεύτερο στη σειρά) έχω σωφρονιστεί, έχει καθαρίσει η ψυχή μου από κάθε κακή σκέψη, είμαι ένας άλλος άνθρωπος ...
...
NOT!!!

- Όταν γίνεται ban στους διαφωνούντες,
- Όταν η διαφωνία χαρακτηρίζεται trolling,
- Όταν στο παρελθόν κλείνουν με το έτσι θέλω polls που ζητάνε τη γνώμη της κοινότητας για τη διαγραφή posts από τους moderators ενώ polls που ουσιαστικά χλευάζουν και κοροϊδεύουν τις απόψεις ατόμου της κοινότητας παραμένουν με τις ευχές του moderation team και αυτών που έχουν προσωπικά προβλήματα με μένα (ευτυχώς για την κοινότητα μόνο 10 άτομα τίμησαν το παρόν ευτελές και ανούσιο poll),
- Όταν κανείς από τους "ελεγκτές" δεν έχει δημόσια κοινή αποδοχή μέσω εκλογικής διαδικασίας,
- Όταν ακόμα και αυτή η εφαρμογή του ban γίνεται λάθος (δε μπορούσα όχι μόνο να ποστάρω αλλά ούτε να δω τα pm μου, ούτε να απαντήσω σε τυχόν pm χρηστών των κόμβων που υποστηρίζω),
- Όταν οι moderators/διαχειριστές υβρίζουν, έστω και στην offtopic, και δεν τους εγκαλεί κανείς στην τάξη, δεν διαγράφει κανείς τις ύβρεις ( viewtopic.php?p=8207#8207 ),
- Όταν συμβαίνουν όλα αυτά,

είναι προφανές πως κάτι δεν πάει καλά σε αυτήν εδώ τη σύναξη - σε αυτήν εδώ την κοινότητα. Προσωπικά θα συνεχίσω να κατακρίνω τα κακώς κείμενα. Δεν κάνω trolling. Τα θέματα που θίγω είναι σαφή και πραγματικά και ΑΠΑΙΤΩ έντιμες απαντήσεις.

Το ban μου ξεκίνησε γιατί αντέδρασα στην αφαίρεση του sticky από τους κόμβους κορμού pwmn_Aguia, pwmn_BK_AP, pwmn_Zion. Θα επιμείνω και ζητώ εξηγήσεις γιατί αυτοί οι κόμβοι έχουν άλλη αντιμετώπιση.

Η συνεχής, διαρκής και μόνιμη αντίσταση κατά αυταρχικών μεθόδων της όποιας εξουσίας είναι μονόδρομος για κάθε άτομο που σέβεται τις δημοκρατικές διαδικασίες. Ως εκ τούτου δε θα σωπάσω.

mp

Post Reply