Escape Lan Party v2.1 @ 7-8-9/12/2007! Be there!!!

Χώρος ελεύθερης συζήτησης
User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Eipa kati? Mia eikona postara! Ferte ki alloi tetoia shares! 8elw na leeecharw k egwwwwwwwww!!!!
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
korkakak
AMD Athlon
Posts: 992
Joined: Wed Mar 07, 2007 11:52 pm
PWMN Wind Node ID: 87
Location: Πλατεία Όλγας

Post by korkakak »

panoulix wrote:Eipa kati? Mia eikona postara! Ferte ki alloi tetoia shares! 8elw na leeecharw k egwwwwwwwww!!!!
Που είναι ο itmy οεο? Τους έχει όλους χαλαρά...
Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of Fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition.

ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΤΕ ΤΟ wiki

:arrow: my blog

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

korkakak wrote:
panoulix wrote:Eipa kati? Mia eikona postara! Ferte ki alloi tetoia shares! 8elw na leeecharw k egwwwwwwwww!!!!
Που είναι ο itmy οεο? Τους έχει όλους χαλαρά...
Epeidh sth 8ewria oloi kaloi eimaste, na sou 8ymhsou oti sto prohgoumeno LanParty o Itmy eixe 2,41TB MAX k egw 2,78TB sto share kata to 3hmro ekeino ;)

Gia tou logou to alh8es exoume krathsei istoriko me ta paidia ths estias kai screenshots (tis exoune panw), kai ta legomena mou mporoune na sta apodeiksoune polloi ;)

Pantws h parousia tou Itmy mou leipei poly opws k se olous mas. Organwsh 0 apo tote pou efyge... ;) Ton paradexomai, htan, einai kai 8a einai h psyxh tou PWMN mazi me ton Sfin k kana 2 akomh, kata thn tapeinh mou gnwmh.

Oeo 8)
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
cornilios
Pentium
Posts: 469
Joined: Sat Mar 10, 2007 6:23 pm

Post by cornilios »

που ναι η μπαλαοεο που ναι η μπαλα
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ
ΞΕΡΟΥΜΕ.

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

ξερω οτι ο ζερονες θα πει οτι ειμαι @δι, αλλα δεν αντεχα να μην την ποσταρω..

εδω ο firegate διπλα μου τη στιγμη που κανει διαλλειμα απο dota σε nfs!

Image

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Έτσι έτσι σαν τη γιαγιά! Κάθε λίγο και λιγάκι κοιμότανε. Ακόμη κι όταν κάρφωνα, ή που πάλι θα κοιμόταν, ή που θα ερχόταν να μου πεί να χαμηλώσω τη μουσικη για να κοιμηθεί!!! Τίποτα δε τον ξυπνούσε λέμε! ΑΠΤΟΗΤΟΣ!
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

To lan party ήταν μούφα..1η μέρα δεν έπαιζε δίκτυο..2η μέρα μας έπρηξαν με μια δήθεν παρουσίαση που ουσιαστικά ήταν μάθημα java και το παρακολούθησαν max 6 απο τους 100..(κλειστή μουσική, ανοιχτά φώτα κ ένα πρεζάκι της java να μιλάει ασταμάτητα..και να προσπαθεί να προγραματίσει εκείνη τη στιγμή με αποτέλεσμα να χάνεται ακόμα και η ροή του μαθήματος) την ίδια μέρα έπεσε το ρέυμα αρκετές φορές. 3η μέρα ο κόσμος είχε σπάσει προφανώς είχε μάθει και τα χάλια των προηγούμενων ημερών και δεν ήρθανε ούτε με laptop..το προηγούμενο lanparty ήταν το πιο της προκοπής έως ώρας..έυχομαι στο επόμενο οι παράγοντες να έχουν μια καλύτερη ροή και όχι να μας κάνουν μάθημα που δε θέλουμε να παρακολουθήσουμε ώρες αιχμής ώρες gaming ώρες lanparty ώρες μουσικής ώρες πραγματικών παρουσιάσεων 10 το βράδυ του Σαββάτου δλδ.

Το team του pwmn έλαμψε και πάλι στο cs κατακρεουργόντας αρκετούς απο την εστία και το party. Νιαχαχ.

Κάτι ήξερα που δεν κουβάλησα..ελπίζω αυτό να μην περάσει στον κόσμο ώστε να υπάρξουν και επόμενα αξιόλογα lan party όπως το προηγούμενο..και να μη μαζέυονται τα παιδιά της εστίας κ άλλοι 10..γιατί με τα μυαλά που κουβαλάνε οι διοργανωτές εκεί θα καταλήξει..

Ps η μουσική έπαιζε χαμηλά και τις 3ς μέρες..κοιμόσουν άνετα..
Ps2 δεν έλειψαν τα έκτροπα με τον Panoulix να βάζει τσόντες στον Βιντεοπροβολέα για να ξυπνήσει ο κόσμος.

User avatar
neoplan
Pentium IV
Posts: 1058
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:55 pm
PWMN Wind Node ID: 188

Post by neoplan »

Μπορεί να λένε οτι τα προηγούμενα Lan Party ήταν καλύτερα... Επειδή όμως δεν ήμουν στα προηγούμενα, θα είμαι σίγουρα στο επόμενο για να συγκρίνω (και να Leecharo)
Πρώτη μέρα πέρασα κατα τις 3 το πρωί να πάρω μια γεύση και κατεύθασα την άλλη μέρα με Desktop+Laptop+Δε συμαζεύεται...
Δεν έχω παράπονο εκτός απο εκείνο τον Javaman που μας έπρηξε αλλά αυτό ξεχάστηκε μόλις ξεκινήσαμε Counter και τα ξεκολιάσαμε όλα. Αποκορύφωμα ο PanouliX να κολοχτυπιέτε στα decks και να παίζει γαμώ τις μουσικές:
Image
comment: 136BPM λεει το κοντέρ ή μου φαίνετε??? :shock: :shock: :shock: (clicky clicky)

Συγχαρητήρια και στους άλλους dj που και αυτοί γ@μήσανε!!!
Ζήτω τα gothic του Panoulix!
Ζήτω το Kalasnikov του Sf1n!!
Ζήτω ο tweety_Cube και τα high definition του!!!
Old Services by neoplan: http://proxy.pwmn || http://services.pwmn || http://clips.pwmn
http://movies.pwmn || http://dude.pwmn || http://hotspot.pwmn
other services: fakebook.pwmn, dc.pwmn, irc.pwmn, ntp.pwmn

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

PS1: Έχεις δίκιο και ρώτα πόσες γκρίνιες είχα να παίζω πιο χαμηλά από κάτι κοιμήσηδες τύπου Firebot!

PS2: Στο πρόγραμμα έλεγε ότι θα παίξει ταινία κατά τις πρωινές ώρες. Έπρεπε να παίξει κάτι να σηκωθούν οι κοιμησμένοι, αλλά ο Firebot την είχε ήδη κάνει με ελαφρά για το σπίτι του για να μπορεί να ***άρει απτόητος! Γεγονός που το αντιλήφθηκα λόγω κούρασης και αυπνίας αρκετές ώρες μετά... :lol: :lol: :lol:
1η μέρα δεν έπαιζε δίκτυο..

Τις πρώτες ώρες είχαμε Party χωρίς Lan. Ντάξει NoLanParty για λίγο, προδώθηκαν και κρεμάσανε τα ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ switches που είχαν αγοραστεί και βγήκανε ΣΑΠΙΑ. Πρώτη μέρα αργά το βράδυ η λειτουργία του δικτίου αποκαταστάθηκε στο 100% αντικαθιστώντας το κεντρικό repeater, καθώς και αντικαθιστώντας το Core Switch me ένα αντίστοιχο του Wageli (μέλους της Ομάδας μας). Με αυτό τον τρόπο επιτεύχθηκε η ζεύξη του LanParty με έξω και εγώ προσωπικά τράβηξα γραμμές από τα switches στον πάγκο που ήμασταν εμείς οι Admins, αλλά και όπου αλλόυ απαιτείτο Gigabit γραμμή (DJLeecherPlan ας πούμε), από τα switches της αλυσίδας.

Τα μαθήματα είχα προτείνει κι εγώ να γίνουνε νωρίτερες ώρες λόγω του ότι οι ώρες αυτές ήταν όντως ώρες αιχμής για Gaming, Music κλπ, οπότε και συμφωνώ μαζί σου.

Από μεριάς μου και εγώ και πολλοί από τους Admins, κάναμε ότι μπορούσαμε για να διεξαχθεί όσο πιο ομαλά γινόταν. Δεν πειράζει ό,τι έγινε έγινε, πιο οργανωμένοι στα επόμενα.
Αποκορύφωμα ο PanouliX να κολοχτυπιέτε στα decks και να παίζει γαμώ τις μουσικές
Έβαλες όμως τη φωτογραφία που κωλοκοιμόμουν κι όχι που κωλοχτυπιόμουν :P Xaxaxaxaxaxa.
Δες ύφος που έχω!!! :lol: :lol: :lol: Έτοιμος να ξεραθώ πάνω στο μίκτη! Ναι 136ΒPM λέει ;)
Ζήτω τα gothic του Panoulix!
Αχ αυτή η Γαλλίδα είναι ΟΛΑ τα λεφτά!!! 8)
Last edited by panoulix on Mon Dec 10, 2007 12:02 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Αυτό Panoulix..και εγώ οτι λέω το λέω επειδή έχω δει πιο απλά lan party να έχουν 3πλάσια συμμετοχή..και επειδή η κυρίως διαφήμιση του lanparty είναι το ίδιο η το προηγούμενο..καλό είναι να προσέχουμε μερικά πράγματα. Όχι px οι 6 απ τους 100 να επιβάλουν κάτι που σχεδόν κανείς δε θέλει και να μας λένε να μη γελάμε κ όλας η να μη μιλάμε.. ;) Γιατί μη ξεχνάμε μας την είπε και κάποιος και δε του απαντήσαμε σεβόμενοι τον θεσμό. Αλλιώς θα τον στέλναμε κ απο εκει που ήρθε..μαζί με το κρητικό πρεζάκι που δεν είχε καν ετοιμάσει παρουσίαση αλλά χάλασε τα μάτια μας και τα αυτιά μας για 1.5 ώρα...προσπαθώντας να βγάλει κάτι..(αν και τίποτα δε του έβγαινε απ οτι προσπαθούσε να παρουσιάσει).

Τα "errors" (switches,lan) ειναι φυσιολογικά..εκεί αντιδρά η ομάδα και λύνονται..το ρέυμα?Έχει καταντήσει αηδία..να κουβαλάμε και ups είναι too much. Η μουσική πολύ χαμηλά σε σχέση με την προηγούμενη φορά και δεν βλέπω το λόγο μιας και απ το θεατράκι δεν ενοχλείται κανένας..όσο για τα παράπονα τύπου firebot..music means party - Music from pc means lan-party.
H επιβλητική συμπεριφορά είναι το κυρίως που με πείραξε το βράδυ του Σαββάτου.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Όχι px οι 6 απ τους 100 να επιβάλουν κάτι που σχεδόν κανείς δε θέλει και να μας λένε να μη γελάμε κ όλας η να μη μιλάμε.. Wink Γιατί μη ξεχνάμε μας την είπε και κάποιος και δε του απαντήσαμε σεβόμενοι τον θεσμό. Αλλιώς θα τον στέλναμε κ απο εκει που ήρθε..μαζί με το κρητικό πρεζάκι που δεν είχε καν ετοιμάσει παρουσίαση αλλά χάλασε τα μάτια μας και τα αυτιά μας για 1.5 ώρα...προσπαθώντας να βγάλει κάτι..(αν και τίποτα δε του έβγαινε απ οτι προσπαθούσε να παρουσιάσει).
ΝΑΙ ήμουν εκεί όταν έγινε αυτό και θυμάμαι τη χαρακτηριστική έκφραση του Ν**** "Ησυχία, είναι και κάποιοι από εδώ που θέλουν να παρακολουθήσουν". Εκεί δεν αντιδρά κανείς όπως λες για να μην οξυνθούν τα πνεύματα, "ας πάει το παλιάμπελο" που λένε τέτοια ώρα που μπήκε. ΝΑΙ οι κάποιοι όμως αυτοί (5?, 6?, 7?) θα μπορούσαν να είναι και νωρίτερες ώρες ΜΗ ΑΙΧΜΗΣ όπου δε θα γινόταν ούτε φασαρία, ούτε τπτ.

Να σημειώσω επίσης κάτι που ίσως πολλοί δε το ξέρουν, όμως σαν Admin το γνωρίζω εξαρχής: Ήταν στα σχέδια να υπάρχει και 2ος Βιντεοπροβολέας (οπότε και η παρουσίαση θα μπορούσε να γίνει σε άλλο χώρο (π.χ. στέκι ή προθάλαμο από το θέατρο), όμως είχε καεί η λάμπα όπως μας είπανε τελευταία στιγμή από το Πανεπιστήμιο, οπότε μείναμε με έναν. Απλή παρένθεση το όλο αυτό, όμως θεωρώ δίκαιο ότι πρέπει να το γνωρίζετε.

Eπίσης να σημειωθεί η πολύτιμη βοήθεια των Undertaker και Blackpit που δώθηκε και που προτάθηκε να δωθεί αντίστοιχα για να λυθούν τα προβλήματα διαλέιψεων και ανυπαρξίας δικτύου της πρώτης μέρας σε Software μεριά για το στήσιμο του μηχανήματος που θα υπήρχε σαν Core ή Backplane (και το οποιό για άγνωστη αιτία τέθηκε τελικά Offline)!
Last edited by panoulix on Mon Dec 10, 2007 12:22 pm, edited 1 time in total.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Στο αποκορύφωμα του LanParty δε μπορείς ν ανοίγεις τα φώτα να κλείνεις τη μουσική και να προσπαθείς να παρουσιάσεις επιβάλλοντας ησυχία για κάτι που δεν ενδιαφέρεται κανείς και που δεν ξέρεις να το παρουσιάσεις..αυτό λέω εγώ και να μεταφερθεί στους admins. Αυτή η κοιλιά το Σάββατο το βράδυ και το κόψιμο του ρέυματος ξημερώματα Κυριακής ευθύνονται για τα ~20?25? άτομα που βρίσκονταν εκεί μέχρι το τέλος αντί για 60-70 που έχουμε συνηθίσει μέχρι τέλους!

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

Έννοια σου και θα τους το μεταφέρω ρε sfin!

Να μάθουν άλλη φορά να μη με γράφουν όταν προτείνω ΠΙΟ πολλές γραμμές σε συγκεκριμένες παροχές κι ενώ φυσικά υπάρχει δυνατότητα για πολλά Watts (ΝΑΙ Άλκη για σένα μιλάω, ήξερα καλά γιατί ζητούσα πιο πολλές παροχές σε συγκεκριμένα μέρη όταν περνούσαμε τις γραμμές)!

Κι επίσης να λαμβάνουν υπόψιν όταν τους τονίζω νωρίτερα ΝΑ ΜΗΝ μπουν σε ώρες τέτοιες οι παρουσιάσεις (ή να αλλάξουν τις ώρες προς το νωρίτερο), λόγω της ανάγκης του κόσμου για μουσική, gaming, κουβέντα, χαβαλέ!!!

Εδώ συμφωνώ μαζί σου, ο κακός προγραμματισμός ΔΕΝ αντισταθμίζεται με επιβολή τάξης.


PS:
~20?25?
Αφαίρεσες τους Admins και το Τeam PWMN kai PanouliX (Wagelis, Wolfman, Venediktos klp) :P ?
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Όχι..μη μου πεις οτι είμασταν παραπάνω σύνολο χτές στις 14:00-Τέλος. Με pc όχι γκόμενες να τριγυρίζουν..να στους κάνω 30 με τους σκύλους και τα 2 κουτάβια?

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

oxi re to idio leme! Vgale apo tous 25 to Team PWMN, Team PanouliX kai Admins

A nai, sto apotelesma pros8ese kai 5 me tous skylous koutavakia :) Eidika ta 2 ta kafe htan poly glykoulia :)
Your mind is twisted. How can I resist it?

Post Reply