pwmn host

Γενική Συζήτηση Θεμάτων του που αφορούν το δίκτυό μας

Που θέλουμε να μεταφερθούμε σαν web host?

Poll ended at Sat Jan 05, 2008 6:10 pm

tbl <-- free
4
27%
ianos <-- free
1
7%
jnk <-- free
0
No votes
trv <-- free
0
No votes
Σε κάποιον άλλο provider που θα ορίσουμε επι πληρωμή και θα επιβαρυνθούμε ολοι υπο μορφής εράνου?
8
53%
Κανένα από τα παραπάνω
2
13%
 
Total votes: 15

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

@panoulix: Δε διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά σου ξαναλέω πως οι "έρανοι" για το wireless δεν πήγαν καλά στο PWN και γι' αυτό δε σκοπεύω να συμμετάσχω οικονομικά σε μία τέτοια διαδικασία. Όταν λοιπόν θα χρειάζεσαι τα 200 ευρώ για να μη κλείσει το site και δε θα τα βρίσκεις, μη κατηγορήσεις όσους δε δίνουν χρήματα, γιατί κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώνει σε ένα ανοιχτό δίκτυο και γιατί θα σου θυμίζουν πως είχες την ευχέρεια να έχεις δωρεάν τις ίδιες υπηρεσίες.

mp

ΥΓ: το post ήταν το http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?p=6803#6803
Δε μεταφέρθηκε στην off-topic, αλλά φασιστικά από τον super admin/moderator porki διαγράφηκε μία ολόκληρη παράγραφος.

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:@panoulix: Δε διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά σου ξαναλέω πως οι "έρανοι" για το wireless δεν πήγαν καλά στο PWN και γι' αυτό δε σκοπεύω να συμμετάσχω οικονομικά σε μία τέτοια διαδικασία. Όταν λοιπόν θα χρειάζεσαι τα 200 ευρώ για να μη κλείσει το site και δε θα τα βρίσκεις, μη κατηγορήσεις όσους δε δίνουν χρήματα, γιατί κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώνει σε ένα ανοιχτό δίκτυο και γιατί θα σου θυμίζουν πως είχες την ευχέρεια να έχεις δωρεάν τις ίδιες υπηρεσίες.
Στο ότι δε θα πληρώνουν όλοι μπορεί να έχεις δίκιο, κανείς όμως δε μπορεί εκ των προτέρων να το προδικάσει. Επίσης δεν είναι λόγος αυτός θεωρώ για να απέχεις από το να δείχνεις σαν παλιότερος το καλό παράδειγμα και να μην παροτρύνεις τους νέους χρήστες να συμμετέχουν ενεργά στα κοινά με τη στάση σου αυτή, έτσι δεν είναι? Αν κάνω λάθος κάπου με διορθώνεις.
mp wrote:ΥΓ: το post ήταν το http://forum.pwmn.net:800/viewtopic.php?p=6803#6803
Δε μεταφέρθηκε στην off-topic, αλλά φασιστικά από τον super admin/moderator porki διαγράφηκε μία ολόκληρη παράγραφος.
Τις δυο τελευταίες γραμμές (μετά το ΥΓ), τις έγραψες εξτρά (όταν πάτησα quote-reply), οκ το είπαμε μια φορά μη γίνεσαι περεταίρω ερειστικός όμως. Η αναφορά-παραπομπή στο post μου αρκούσε. Γιατί του την ξαναλές κι εσύ?
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
tweety
486
Posts: 275
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 am
PWMN Wind Node ID: 101

Post by tweety »

Έχω να δηλώσω ΑΥΤΟ:

Most users ever online was 62 on Tue Dec 18, 2007 1:34 am

Κατίνα rulezzzz


:D :D :D :D

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

Πάνο τελικά είσαι ενεργό μέλος ή όχι? Γιατί εγώ έχω μείνει στο ότι δεν είσαι, αλλά όποτε ξημερώσει στραβά μια μέρα εμφανίζεσαι. Τελικά...?

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

για ποιόν Πάνο λες από τους 2? Μπερδεύτηκα.
Your mind is twisted. How can I resist it?

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

TheKeyMaster wrote:Πάνο τελικά είσαι ενεργό μέλος ή όχι? Γιατί εγώ έχω μείνει στο ότι δεν είσαι, αλλά όποτε ξημερώσει στραβά μια μέρα εμφανίζεσαι. Τελικά...?
Δεν είμαι ενεργό μέλος. Αυτό δε νομίζω να μου απαγορεύει να έχω γνώμη, έτσι δεν είναι;

mp

User avatar
panoulix
Pentium IV
Posts: 1044
Joined: Thu May 17, 2007 2:53 am
PWMN Wind Node ID: 137
Location: Patra (most of the time)
Contact:

Post by panoulix »

mp wrote:Δεν είμαι ενεργό μέλος. Αυτό δε νομίζω να μου απαγορεύει να έχω γνώμη, έτσι δεν είναι;
Ναι, το δικαίωμα της γνώμης είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός και παραμένει αναφαίρετο σε σημείο που να μην προσβάλλει το αντίστοιχο δικαίωμα της γνώμης των άλλων.
Your mind is twisted. How can I resist it?

User avatar
TheKeyMaster
486
Posts: 356
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:18 pm
PWMN Wind Node ID: 2
Location: Ougk_city

Post by TheKeyMaster »

mp wrote:Δεν είμαι ενεργό μέλος. Αυτό δε νομίζω να μου απαγορεύει να έχω γνώμη, έτσι δεν είναι;

mp
Σου απάντησε ο Πάνος... Εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο. Τα συμπεράσματα δικά σας.

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Οι υπόλοιποι 49 που ήταν προχτές θα ψηφίσουν άραγε?

User avatar
grigoris
AMD Athlon
Posts: 951
Joined: Mon Mar 12, 2007 12:25 pm
PWMN Wind Node ID: 74
Contact:

Post by grigoris »

Η αποψη μου..

1. Να μεταφερθει το forum σε καποιον ντοπιο-μονιμο κατοικο πατρων για να μην εχουμε αλλαγες καθε φορα που καποιος φοιτητης την κανει
2. Να ειναι προσβασιμο ασυρματα,σε καποιον κομβο δλδ.. http://www.pwmn και τελος..
3. Οι free λυσεις ειναι οι καλυτερες..

οταν ο νικος φυγει απο πατρα ποιος θα τρεξει και ποιος θα εχει δικαιωμα να επεμβει στο pc? ο jnk εχει καποια συνδεση με το pwmn? o tbl? ο ianos καθε ποτε θα εμφανιζεται αν προκυψει το παραμικρο προβλημα? ο trv πιτσιρικας δεν ειναι? αν παρει πτυχιο και φυγει για μεταπτυχιακο..?

trv
486
Posts: 291
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:47 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by trv »

ο trv πιτσιρικας δεν ειναι?
Εμενα η προτασή μου δεν εχει καμια σχεση με εμενα προσωπικά, οποτε ακομα και αν φυγω θα παραμείνει.
Ξαναλέω:

1) Ειτε δωρεαν hosting στην εταιρια που εργαζομαι, με επίσημη δωρεά της εταιρίας προς εμας (τιποτα underground κτλ)
2) Είτε επι πληρωμή στην εταιρια οπως και τοσοι αλλοι.

Και στο 1) και το 2) το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, να δημιουργηθεί ενα πακέτο στον δικο μας server στην rackspace το οποιο εχει πλήρη διαχείριση μεσω plesk.

Αποτι ομως διαβασα απο τον undertaker εχει ήδη βρεθεί και hosting και λυση και ολα, δε ξερω αν καταλαβα καλα.

Καλες γιορτες :)

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

trv wrote:

Αποτι ομως διαβασα απο τον undertaker εχει ήδη βρεθεί και hosting και λυση και ολα, δε ξερω αν καταλαβα καλα.

Καλες γιορτες :)
Δεν κατάλαβες καλά:p

Έχουμε κ ένα poll..και το σε ποια εταιρία θα γίνει έστω και επι πληρωμή..θα το αποφασίσουμε όλοι.

mp
AMD Athlon
Posts: 813
Joined: Sat Mar 10, 2007 12:51 pm
PWMN Wind Node ID: 320

Post by mp »

Τελικά τι θα γίνει; Απόψε το PWMN δε θα έχει forum και web services; Το hosting του tbl είναι άμεσα διαθέσιμο για τη μεταφορά.

mp

User avatar
sf1n4k1
Pentium IV
Posts: 2046
Joined: Thu Mar 08, 2007 9:11 am
PWMN Wind Node ID: 95
Location: Rio

Post by sf1n4k1 »

Να πάμε εκεί μέχρι να αποφασιστεί η μόνιμη λύση αν είναι σήμερα να κλείσει το forum

virlas
Intel 8088
Posts: 41
Joined: Sat Mar 10, 2007 8:05 pm
PWMN Wind Node ID: 0

Post by virlas »

Λοιπόν πάμε σε free server τέλος.Είναι η καλύτερη λύση.Δέν μπορώ να καταλάβω ποιος πήγε και ψήφισε να πληρώσουμε για server.






telos

Post Reply